Femina.cz » Magazín » Wellness » 6 důvodů proč sportovat

6 důvodů proč sportovat

6 důvodů proč sportovat

Magazín: Wellness | autor: Pavla Hořínková | vydáno 09. 05. 2013

Co si budeme povídat, většina žen se k pravidelnému cvičení uchyluje, když chce zhubnout nějaké to kilo. Hubnutí ale zdaleka není jediným pozitivním důsledkem sportu. Přečtěte si, jak cvičení dokáže měnit náš život k lepšímu!

Zpomaluje stárnutí
Pravidelný sport a celkově zdravý životní styl se obrovskou měrou podílejí na udržení fyzické kondice a mladistvého ducha. Studie opakovaně ukazují, že zlepšení kondice snižuje riziko vzniku některých chorob, spojených se stárnutím, a to včetně duševních onemocnění, jako jsou stařecká demence nebo Parkinsonova nemoc. Nehledě na to, že i pokožka pravidelně prokrvovaná při sportu pomaleji stárne a udržované tělo působí mladistvěji, než tělo lidí, kteří se sportu vyhýbají velkým obloukem.

Zmírňuje příznaky chronického únavového syndromu
Chronický únavový syndrom je obvykle charakterizován nevysvětlitelnou únavou, které se nezbavíte vydatným spánkem ani delším odpočinkem. Lidé, postižení tímto syndromem, jsou neustále a mnohdy po celé roky unavení a spolehlivý lék neexistuje. Ale kde nestačí léky, přichází na řadu sport! Odborníci jako součást komplexní léčby doporučují právě sportovní terapii, která má zmírnit únavu i další příznaky tohoto syndromu.

Řekněte sbohem cigaretám

Řekněte sbohem cigaretám

Také jste jedna z těch, které nevydrží jeden jediný den, možná ani dvě hodiny bez cigarety? Neumí...

Pomáhá od nespavosti a deprese
Vědcům z texaské univerzity se podařil prokázat pozitivní vliv pravidelného sportování na osoby se sklony k nespavosti a depresi. Účastníci jejich výzkumu zaznamenali postupné zlepšení nálady i kvality spánku, a tato terapie je proto považována za cenné doporučení ve způsobu léčby.

Příznivě ovlivňuje těhotenství
Další americký výzkum se zaměřil na těhotné ženy, které pravidelně provozují méně náročné cvičení. Ve srovnání s nesportujícími ženami se cvičícím těhotným ženám zlepšila funkce srdce a plic, v daleko menší míře se musely potýkat s nechtěným únikem moči a nepřibíraly zbytečně moc na váze. Sportovně založeným ženám se navíc snížila pravděpodobnost vzniku deprese nebo těhotenské cukrovky. Vzhledem k tomu, že každé těhotenství je velmi individuální, je vždy třeba konzultovat vhodnost cvičení s vaším lékařem!

Pomoc, mám nízký tlak

Pomoc, mám nízký tlak

Poslední dobou trpím neustálou bolestí hlavy, při prudkých pohybech se mi hlava točí, a jelikož n...

Zlepšuje duševní zdraví
Dalším z velkých benefitů jsou pozitivní účinky cvičení na zlepšování nálady a zmírnění stresu. To samozřejmě těší každého sportovce, ale opravdu velký význam může mít tato záležitost na lidi se sklony k depresím, kteří buď nemohou brát léky, nebo na ně léky nemají požadovaný účinek. Některé výzkumy dokonce prokázaly i redukci některých příznaků schizofrenie.

Usnadňuje průběh menopauzy
Snad nejčastějšími potížemi, kterým musí čelit ženy v menopauze, jsou hormonální změny a výkyvy nálady. Univerzita v Granadě ženám v přechodu doporučuje pravidelné sportování, jež zmírňuje nepříjemné tělesné i duševní změny, které jsou spojené s tímto obdobím.

S tímto výčtem bychom mohli pokračovat do nekonečna, protože pozitivní účinky sportu zasahují do nejrůznějších oblastí našeho života. A jaký je ten váš důvod? V diskuzi nám můžete napsat, co na sportování nejvíc těší právě vás!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2014 lenny vybavení (reakcí: 0)
06. 01. 2014 Katka ive (reakcí: 0)
14. 06. 2013 Blanka Denní posilování (reakcí: 0)
11. 05. 2013 Lydia001 Sport (reakcí: 0)
09. 05. 2013 RitaTerezka - (reakcí: 0)
09. 05. 2013 glady sport (reakcí: 0)
09. 05. 2013 viki11 sportování (reakcí: 0)
09. 05. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

09. 12. 2016 Horoskop Panna

Seminář nebo školení, na které tě šéf posílá a kam se ti vůbec nechce, určitě neodmítej. Jinak po něm skočí aktivní k... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist