Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Každá krevní skupina je něčím výjimečná a charakteristická. Víš, jaká je ta tvoje? Jestli ne, tak bys to měla okamžitě zjistit. Strava, sport, těhotenství i povaha – to všechno s ní totiž hodně souvisí!

Krev je jedna z deseti nejvzácnějších tekutin vůbec. Galon krve, což jsou necelé čtyři litry, má cenu zhruba 30 tisíc korun. Mimochodem, na seznam „tekutých vzácností“ patří i parfém Chanel No. 5, jehož cena se za stejné množství odhaduje přibližně na 710 tisíc korun. Trochu nepoměr, co říkáš? Každopádně jsou věci, které se o krvi rozhodně vyplatí vědět…

Tajemství rudého zlata

V lidském organismu koluje něco mezi 4-6 litry krve, což je asi 8 % tělesné hmotnosti. Na světě existují čtyři krevní skupiny. Jaké je jejich zastoupení v Česku? A (42 % našinců), B (18 %), AB (8 %) a 0 (32 %). To, co proudí v žilách konkrétně tobě, tě v mnoha směrech ovlivňuje. Budeš zírat!

Krev a hubnutí

Správný jídelníček hraje v redukci váhy velkou roli. Dietu podle krevních skupin vymyslel v roce 1996 Američan Peter D’Adamo.

Její podstatou je, že „áčkaři“ by měli jíst hodně zeleniny a vyvarovat se masu, „béčkaři“ se mají vzdát kuřecího a vyměnit ho za červené steaky.

Skupina AB se má držet mořských plodů, tofu a mléčných výrobků, „nulkařům“ se doporučuje zvýšit příjem bílkovin a konzumace ryb. Pak jdou kila dolů sama!

Krev a povaha

Už ve třicátých letech minulého století zveřejnil japonský profesor Tokeji Furukawa svůj průzkum ohledně krevních skupin a jejich charakteristických rysů. K čemu došel? „Áčkaři“ jsou umělecky zaměření, kreativní a citliví. Majitelé „béčka“ platí za silné jedince, kteří jsou trochu sobečtí a nevypočitatelní. Jedinci s „ábéčkem“ přehnaně kritizují a potřebují mít nad vším kontrolu. Vlastníci „nulky“ jsou vyznavači svobody a nezávislosti, proto mají sklony k workoholismu.

Krev a mateřství

Podle hypotézy lékařů mají ženy s jednou krevní skupinou vyšší šance na otěhotnění než ostatní. Hoříš zvědavostí, o které je řeč? Šťastné budoucí matky s „AB“ mají téměř jistotu, že počnou bez potíží.

Krev a fyzické aktivity

Každý sportovec by se měl ještě před tréninkem podívat na svůj krevní obraz. Ten mu totiž odhalí, jaké cvičení je pro něj vhodné. Pro nadšence typu A jsou ideální klidnější odvětví jako turistika, jóga a plavání. Tito lidé jsou totiž citliví na stres a potřebují se spíš zklidnit, než zvyšovat hladinu adrenalinu.

Typ B je zase rád v kolektivu, proto mu sedí golf, tenis a všechny druhy míčových sportů. Typ AB má v sobě něco z obou skupin, takže ho potěší jak tai-chi, tak basketbal. Typ 0 je rebel, najde se v bojových uměních, posilování, skateboardingu a lyžování. A jak se budeš dnes potit ty?

Co si o tom myslíš, odhalí krev osobnost člověka? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem! My jsme z toho paf, takže si jdeme dát koktejl na vstřebání informací. A když už jsme u té krve, proč ne stylovou Bloody Mary? Dáš si taky? Tady je manuál! 

Foto: shutterstock.com

2.12.2016 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist