Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Změna je život aneb Z lodiček do holin

Změna je život aneb Z lodiček do holin

Změna je život aneb Z lodiček do holin

Magazín: Sex a vztahy | autor: Eva Brabcová | vydáno 12. 02. 2013

Partnerský život je kompromis. Kdo to ví, jako by měl výhru v kapse. Aby to však mohlo fungovat, musí se jednat o kompromis oboustranný a takový, který je v rovnováze. O tom, kolika kompromisů je schopna žena, když jí začnou bít biologické hodiny na poplach, by bylo možné napsat román.

Když je ženě dvacet i dvacet pět a rozpadne se jí vztah, řekne si „čert ho vem“. Když však oslaví třicetiny, v zatáčce už houká vlak. Některou vyděsí představa, že zůstane sama, s prázdnou náručí, že nikdy nebude konejšit pláč svého miminka. Laťka, kterou měla na muže dříve nastavenou, pozvolna klesá. Najednou to nemusí být sportovec každým coulem, nemusí měřit ani metr osmdesát, netřeba ani aby měl akademické vzdělání. Stačí, když to bude „rovnej chlap“, jenž to má v hlavě srovnané, dokáže zabezpečit rodinu a bude ji mít rád. A je pro to schopna udělat všechno. Někdy nejen ten pomyslný obyčejný krok, ale přímo sedmimílový. Například takový, jehož důsledkem je absolutní životní změna.

Jana pracovala v bance. V příjemném prostředí, v neodmyslitelném kostýmku, obklopena pohodlím. V práci i doma. Díky svému slušnému platu si mohla dovolit pohodlně žít. Jediné, co jí scházelo ke štěstí, byl partner. Zatím se v jejím životě mihnuli tři muži. Všichni vzdělaní, ambiciózní, sportovně založení. Chtěli od života hodně. Jak se ukázalo, rozhodně víc, než založit rodinu, drncat kočár a muset se dělit. O čas, o pohodlí i o peníze. Pak se u jejího pultu objevil žadatel o půjčku. Neměl na sobě kalhoty a sako, jak často mladí muži, kteří naproti ní usedali, mívali. Měl kostkovanou košili, přiléhavé manšestráky a u očí vrásky dodávající mu laskavý výraz. Rozhodně to nebyl Janin typ, ale přesto se stal jejím osudovým mužem.

Za necelý rok Jana odešla z banky. Rozhodnuta být namísto v kostýmku a lodičkách šťastná v ošoupaných džínách, pohodlném triku a gumácích a místo uspokojení z vyřizování žádostí klientů mít uspokojení z toho, že se dokáže postarat o hospodářství. Ta Jana, která by ještě před časem mnoho nedala za to, že kůň je druh salámu na tři, kráva že je fialová a dojí kostky másla, začala úplně nový život. Za další rok jí pláč miminka avizoval hlasitým štěkotem chundelatý vlčák, občas vytáhla z kočárku kočku, namísto docházky na manikůru hnojila rajčata a večer, k smrti unavená, si dokonce ulomený nehet neopilovala, ale ukousla. Přesto dokázala být šťastná.

Přistoupit na takto zásadní změnu je skutečně nelehké. To, co se může jevit na začátku jako pohádka, každodenní život dokáže proměnit v detektivku. Sluncem zalitá ohrada plná spokojených zvířat, to je hlavní motiv obrázku pro ty, kteří tento život nežijí. Pro ty ostatní ukrývá na první pohled neviditelné tajemství. Srovnané životní priority, osobní zralost a schopnost již zmíněných kompromisů. To vše by však nebylo možné, kdyby Jana a ženy jí podobné neměly kousek, či spíše pořádný kus štěstí – partnera, který jim dokáže být skutečnou oporou. Takový člověk pak stojí i za změnu obnášející ten nejen pomyslný, ale i opravdový skok z lodiček do holin.

Co vy? Ustáli byste to? Dokázali byste se vzdát pohodlí a luxusu života ve městě a odešli byste na famu?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
04. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
14. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
13. 02. 2013 manislava život je změna (reakcí: 0)
13. 02. 2013 misty :)) (reakcí: 0)
12. 02. 2013 ladouch . (reakcí: 0)
12. 02. 2013 pepina . (reakcí: 0)
12. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
12. 02. 2013 tepito + (reakcí: 0)
12. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist