Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sedm nejžhavějších sexuálních výzkumů

Sedm nejžhavějších sexuálních výzkumů

Sedm nejžhavějších sexuálních výzkumů

Magazín: Sex a vztahy | autor: Zdeněk Kolbuch | vydáno 18. 01. 2013

Vědecké studie mívají tendenci být tak trochu suché a nudné, ale když přijde čas na sex, to se pak vědci mohou přetrhnout, aby byl jejich výzkum co možná nejšťavnatější. Prohrábli jsme se našimi archivy a vybrali jsme ty vůbec nejlepší studie, které se nám za rok 2012 dostaly pod ruku.

Nešetřete lubrikantem
Říká se „kdo maže, ten jede“ a výzkum zveřejněný v The Journal of Sexual Medicine to jen potvrzuje – alespoň v rovině sexu. Vědci si dali nesnadný úkol, a sice vyhodnocovat každý sexuální styk téměř 2000 lidí, přičemž brali v potaz faktory typu: délka styku, použití lubrikantu či úroveň opilosti. Respondenti jim tyto informace sdělovali pomocí online dotazníku. Po analýze přesně 8876 sexuálních styků vědci zjistili, že u více než poloviny mužů se použitím lubrikantu milování značně prodlužuje. Také ženy si jeho použití pochvalují, prý je s ním sex mnohem příjemnější a díky delšímu trvání i uspokojující.

Nedejte na věk
Máme skvělou zprávu pro všechny ženy ve zralém věku: Dámské sexuální uspokojení se zvyšuje s přibývajícími lety, tedy alespoň podle studie v žurnálu Sexual Medicine.
Výzkumníci zjišťovali tuto skutečnost celkově u 800 žen, které dosáhly 40 let. Sledovali jak jejich nedávné sexuální aktivity, tak i touhy a uspokojení v ložnici. Výsledek vědce ohromil, což jen dokazuje, že by měli trávit více času s lidmi, respektive se ženami, než v laboratoři. Ženy v nejlepších letech nejen, že jsou celkově spokojenější se svým sexuálním životem, ale téměř 70 % z nich uvedlo, že snadněji dosahují orgasmu. O chlapech se studie nezmiňuje, takže nám sice zůstává fakt, že zralé ženy jsou spokojenější, ale nevíme, zda zralé muže ještě baví s nimi dovádět.

Čtěte také: Pomoc, manželství trpí krizí středního věku!

Předehra není jen výsadou pro žen
Je s podivem, že až v roce 2012 přišli vědci na to, že i muži potřebují předehru. Tím nemyslíme orální sex, nýbrž líbání, mazlení a další příjemné činnosti s tím spojené. U mužů, kteří na předehru kašlali, docházelo více než dvojnásobně k problémům s erekcí. Vědci si posvítili celkem na 1352 mužů. Ptali se jich, jak často se před sexem líbají, objímají, mazlí a zda už měli nějaké problémy s vyvrcholením, udržením erekce a se vzrušením celkově. Ukázalo se, že muži, kteří si předehry příliš neužívají, mívají častěji problémy s erekcí. Předehra je důležitá jak pro muže, tak pro ženy, protože usnadňuje vzrušení,“ sdělila autorka studie Adena Galinsky, Ph.D., výzkumná pracovnice Chicagské university.

Mohlo by vás zajímat: Pět tipů, jak ho vzít do svých rukou

Vlašskými ořechy k plodnějším zítřkům
Vašemu partnerovi stačí jíst jen 75 g vlašských ořechů denně, aby se zlepšila kvalita jeho spermatu, alespoň podle studie zveřejněné v časopise Biologie reprodukce. Výzkumníci zabývající se tímto problémem, sledovali celkem 117 zdravých mužů. Polovinu z nich požádali o začlenění 75 g vlašských ořechů do svého jídelníčku. Výsledky se dostavily už po 3 měsících. U mužů, kteří poctivě zobali oříšky, došlo ke zlepšení ve tvaru spermií i v jejich pohybu a vitalitě. Podle vědců je to zapříčiněno příjmem omega-3 mastných kyselin. Takže dámy, dopujte svého milého ořechy a jeho plavci přejdou z prsou na kraula.

Čtěte také: Vlašské ořechy - co o nich nevíte

Vibrátor není záminkou k žárlivosti
Žárlí váš partner na sexuální hračku ukrytou v zásuvce nočního stolku? Tak podle vědců už nemusí. Podle výzkumu z Indiana University neznamená používání vibrátoru žádnou závislost na rozkoši ani ohrožení partnerovi pozice. Přibližně tři čtvrtiny žen také vypovědělo, že soukromým používáním erotických hraček, je posléze partnerský sex více vzrušující a pomáhá jim snadněji vyvrcholit.

Čtěte také: Roztomilé erotické hračky stvořené pro dámy

Pozor na Facebook, může vám zničit milostný život.
Máte bývalého stále v přátelích a přijde vám, že se nemůžete odpoutat od minulosti? Tak ho smažte! Podle nové kyberpsychologické studie od T. C. Marshalla z Brunel University může mít Facebook (a jiné sociální sítě) přímý vliv na váš milostný život.  Za vše může nedostatek sebeovládání spojený s potřebou neustále vyhledávat novinky o svém ex. To přímým způsobem ovlivňuje vaše zotavení z rozchodu a osobní růst. Jednoduše řečeno žijete život svého bývalého a na svůj zapomínáte. Berte na vědomí, že čím déle zůstanete v takovém stavu, tím déle vám bude trvat otočit stranu. V nejhorším případě skončíte v malém bytě plném koček s počítačem stále upřeným na jeho profil.

Čtěte také: Rozchod přes facebook aneb Kopačky v moderní době

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 01. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 01. 2013 88pacicka88 - (reakcí: 0)
19. 01. 2013 gambis jj (reakcí: 0)
18. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

21. 01. 2017 Horoskop Lev

Intuice tě povede přesně tím směrem, kterým máš jít. Nenech se obalamutit radami takzvaných kamarádů, kteří si hrabou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist