Antidepresiva jsou out. Nový lék na podzimní splín je sex!

Krátké dny, mlha, déšť, zima a nevlídno? Kdo by v tomhle počasí měl dobrou náladu. Ničí tě to taky? Víme o způsobu, jak s tím zatočit. Má to sice co do činění s chemií, ale prášky to rozhodně nejsou. Miluj se. Tahle možnost je totiž mnohem zdravější!

„Miláčku, dnes raději ne, jsem nějaká unavená a bolí mě hlava.“ To je věta, která v tomhle období často dává výstražnou stopku erotickým hrátkám. Lidé jsou bez energie a to poslední, na co mají chuť, je divočina v peřinách. Jenže to je právě ta chyba! Světoznámá americká profesorka a antropoložka Helen Fischerová je toho názoru, že právě milování teď potřebujeme ze všeho nejvíc! Jak to?

Je třeba rozproudit krev i emoce!

Už žádné povalování se na gauči a ládování se chipsy u romantických filmů. Je čas vyrazit do světa a mezi lidi. A to především pokud jsi single. Seznamování, navazování kontaktů, trochu toho adrenalinu…

Doktorka Fischerová je přesvědčená, že provozovat aktivity, které ti budou příjemné (jako třeba lehký flirt s tím sexy barmanem), zvyšuje hladinu hormonu jménem dopamin. A ten má za následek co? Představ si, že radost, soustředěnost a ještě něco navíc. Je ti po něm prostě skvěle!

Jde o chemickou látku, která proudí v mozku člověka při různých příležitostech. Třeba když vyhraje peníze, jí čokoládu, nebo dokonce šňupe kokain. Prostě jsme po něm hodně optimističtí,“ vysvětluje Fischerová a dodává, že dopamin také velmi zvyšuje chuť na sex. A tím se vlastně posouváme k dalšímu podstatnému bodu této rovnice.

Orgasmus rovná se konec depresím!

Jako není kouře bez ohně, tak stejně i pohlavní styk nefunguje bez jednoho důležitého přihlížejícího. Konkrétně se jedná o hormon testosteron. Tenhle kámoš má obrovský vliv, protože přímo nabíjí pozitivní energií. A tu přece teď potřebuješ jako sůl, nebo snad ne?

Zkrátka a dobře, tenhle sexuální dopink by sis neměla nechat proklouznout mezi prsty. Vždyť je to vlastně začarovaný kruh. Čím více milování, tím více zaháníš chmury všeho druhu. Takový parádní kolotoč, z jakého nejde jen tak vyskočit. A teď je nejlepší čas se na něm projet…

Množství testosteronu obecně klesá koncem jara, zato na podzim, především v listopadu, výrazně stoupá. Proto sex v těchto dnech naše tělo nejvíce potřebuje. Není dobré se mu tedy vyhýbat,“ uvádí Fischerová věci na pravou míru. No vidíš, je to potvrzené i z lékařského hlediska. Ale co praxe? Názory čtenářek se trochu různí…

Podzim. Kdo ho miluje a kdo nenávidí?

Já obecně podzim špatně snáším, protože na mě celkově negativně působí,“ přiznává třicetiletá Karla. „Jenže když si uděláme s přítelem hezký večer, který zakončíme romantickým milováním, ani nevím, co se venku děje,“ říká s úsměvem. Souhlasí i dvaadvacetiletá Jana.

„Cože, podzimní depka? Tenhle pojem mi nic neříká,“ vysvětluje. „V těchto dnech s miláčkem většinou zalezeme pod deku a nenecháme se počasím nijak ovlivnit,“ mrká tajemně. Jo, jo, vášeň je prostě všemocná. Tvrdí to i devětadvacetiletá Darina.

„Je mi upřímně jedno, jestli je podzim nebo jaro, sex mě prostě baví a je mi po něm dobře, tak k čemu hlídat kalendář,“ popisuje naprosto otevřeně. Taky názor! A je to vlastně fakt. Proč by mělo klima diktovat interval pobytu v ložnici? Ale občas ho přece jen pokazí zásah shůry. Své o tom ví i pětatřicetiletá Marta.

Tak mě se tohle určitě netýká. Na podzim hodně trpím migrénou. To jsem ráda, že jsem a nikdo po mně nic nechce,“ povídá zkroušeně. „Manžel tohle období nemá moc rád a těší se zase na jaro,“ dodává na závěr. Na to nejde říct nic jiného, než že trpělivost přináší růže. A sex hlavně!

Co myslíš, zkusíš zahnat podzimní depku žhavým sexem? Dobrá rada zní – pokud tě vášeň přepadne v kuchyni u vaření, nejprve zkontroluj, jestli jsou zatažené žaluzie. To abys nezpůsobila šok sousedům, jako se to stalo v tomto videu!

Foto: Thinkstockphotos.com

16.10.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist