Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 6 důvodů, proč oddělené ložnice nejsou úplně špatný nápad

6 důvodů, proč oddělené ložnice nejsou úplně špatný nápad

6 důvodů, proč oddělené ložnice nejsou úplně špatný nápad

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 06. 02. 2014

Jednou z prvních věcí, kterou pořídíme do nového bytu, bývá manželské letiště. Je to natolik zaběhaný zvyk, že nás ani nenapadne zařizovat ložnice dvě. Bojíme se, že bychom se s partnerem navzájem odcizili, kdybychom spali každý ve svém pokoji? A co když by to bylo naopak přínosem?

Na začátku vztahu jsme celí rozněžnělí a není nic krásnějšího, než sladce usínat v náručí milované osoby a budit se zase po jejím boku. Jenomže po pár letech manželství už to tak romanticky neprožíváme. Jsme unavené z práce, z domácnosti i z ukňouraných ratolestí a večer v deset chceme zalehnout do postele a konečně spááát! Posuďte sama, jaké by byly výhody vlastního pokoje:

1. Nikdo by si vedle vás nečetl do půlnoci při rozsvícené lampičce ani nesledoval do nočních hodin televizi (bohužel řada pánů si dnes pořizuje televizi i do ložnice a používá ji jako ukolébavku). Jestliže partner vstává do práce dřív než vy, nejen že vás nebude budit jeho budík, ale navíc budete ušetřena stresu z jeho hektického pobíhání po ložnici a hledání svršků a ponožek.

2. Když už jsme u těch ponožek... Máte ráda esteticky vyhlížející, uklizenou ložnici. Muž ze sebe večer shodí oblečení, ráno si vezme nové, aniž uklidí to včerejší. Pokud to neodnesete k pračce vy, neodnese to tam nikdo. Ve vlastní ložnici budete mít vždycky pořádek... a chlap ať si z té svojí udělá třeba kompost.

3. Podle průzkumů si 84 procent Čechů stěžuje na chrápání svého protějšku. Někteří pánové ve spánku doslova řežou dříví, že je to slyšet i přes stěnu, a co teprve máte-li spát v jeho těsné blízkosti? V zájmu kvalitního spánku je lepší ulehnout jinde.

Inspirujte se - velká fotogalerie ložnic

ložnice inspirace fotogalerie

4. Sexuální život může dostat novou jiskru. Ve společné ložnici se partnerovi neprezentujete vždycky v přitažlivém světle. Vidí vás v natáčkách, ve starém pyžamu, s pleťovou maskou, s opuchlým obličejem po ránu... V případě oddělených ložnic před ním můžete tuto část svého soukromí schovat. Uvidí vás vždycky krásnou. A přijdete-li do partnerova pokoje za účelem milování, budete na to určitě plně připravena a dáte si na svém vzhledu extra záležet.

5. K odděleným ložnicím dnes často přistupují páry s čerstvě narozenými miminky, která potřebují každé čtyři hodiny nakrmit a mezitím se tak pětkrát vzbudí pro nic za nic. Panuje logický názor, proč by kvůli dítěti měli být ráno nevyspalí dva lidé, když může mít kruhy pod očima jenom jeden...

6. A nakonec – vlastní ložnici si můžete zařídit podle svého vkusu. Nemusíte se bát holčičích barev, povlečení může být růžové, fialkové, s kytičkovými vzory... Zkrátka ženské a romantické. Takové, v jakém by se chlap necítil jako chlap.

Na druhou stranu, společné usínání a probouzení podporuje vzájemnou intimitu, takže jestli se vás netýká nic z výše uvedeného, zapomeňte na to, a vzpomeňte si za pár let. A prozatím se můžete inspirovat bohatou fotogalerií ložnic i vkusného povlečení.

Foto zdroj: profimedia.cz, svobodapovleceni.cz, mydecorative.com, in-lucid-dreams.blogspot.cz, a-v-designs.com, home-designing.com, discoversouthwestnm.com, hdpaperwall.com, 

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
25. 08. 2014 Věra chrápání a oddělené ložnice (reakcí: 0)
24. 04. 2014 dasena Ložnice (reakcí: 0)
07. 02. 2014 AlexandraAlexis :)) (reakcí: 1)
07. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
07. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 02. 2017 Horoskop Střelec

Očekávej velmi příznivý den plný ohnivé energie, nic pro tebe nebude problém a zvládneš mnohem víc práce než v ostatn... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist