Femina.cz » Magazín » Zábava » Vládnou kameny nad naším životem?

Vládnou kameny nad naším životem?

Vládnou kameny nad naším životem?

Magazín: Zábava | autor: Helena Stejskalová | vydáno 25. 12. 2012

„Mám ho jako svůj talisman,“ říká dvacetiletá Jana a ukáže v dlani drobný achátový kamínek. „Léčí a pomáhá mi,“ dodá tajuplně. Skutečně, pro některé z nás se kamínky staly naším společníkem, na kterého nedáme dopustit. Mají nad námi léčivou moc?

Kámen je společníkem člověka od nepaměti. Už lidé z dávných civilizací přisuzovali horninám magický význam. Používali je jako léky, ve formě prášku, vkládali je do vody, kterou potom pili nebo se v ní koupali. Výjimkou není ani vkládání kamínků do ran, kde nerosty měly zastavit probíhající krvácení.

Nevysvětlitelné neodsuzujte
Důležitou terapií se stalo využití kamenů a jejich vibrací při přikládání na různá místa lidského těla – čakry, kde mají uzdravovat nemocné orgány. Čakry jsou totiž energetickými centry, která vyzařují vlastní vlnění. „Léčit se kameny a jejich nošením? Pch, takovou blbost jsem v životě neslyšel,“ namítnou možná mnozí a pohrdlivě si odfrknou. Jenže ne všechno, co neumíme vysvětlit, musí být nutně odsouzeníhodné. Naopak, pro terapii kameny můžeme najít docela přijatelné fyzikální vysvětlení.

Vibrace závisí na složení
Vlastně všechny objekty na světě na sebe vzájemně působí, ovlivňují se energií, vibrací, což jednoznačně dokazují i fyzikální výzkumy. Objekt, který vibruje, působí svými vlnami na jiné předměty a jejich vlivy se mohou spojovat, násobit, nebo také vzájemně rušit. V tom lepším případě svoje pozitivní vlivy spojují a násobí. Každý z kamenů vibruje svým zvláštním způsobem, který závisí na jeho složení, tedy z jakých prvků je stvořen.

Nezapomeňte na nabíjení
Abychom kameny mohli používat, nesmíme ale zapomínat na jejich čištění a nabíjení. Vyčerpaný kámen čistíme ponořením do nádoby se studenou vodou na delší dobu, tedy až 24 hodin a můžeme přisypat i trochu mořské soli. Sůl totiž odbourává negativní energii a ruší napětí, které do sebe kámen vstřebal. Jinou formou očisty je zakopání do země. Jako každý člověk je jiný, tak i každý kámen potřebuje jiné zacházení. Jeden vyžaduje nabití na přímém slunci, jiný naopak měsíčním svitem.

Poslechněte své nitro
K výběru minerálu je nejlepší použít vlastní intuici. Největší stálou prodejní expozici drahých kamenů v České republice najdete v Praze-Ruzyni na ploše 3500 m2. Vejdete-li do obchodu, určitě vás některý z kamenů na první pohled „osloví“. Znamená to nejspíše, že s ním rezonujete a je proto dobré svoje nitro poslechnout. Existuje sice také rozčlenění kamenů podle zvěrokruhu, ale v tomto případě platí, že byste neměli nic znásilňovat. Podstatnější je váš vnitřní pocit než striktní předpis jaký kámen se pro jaké znamení hodí. Pro ty, kteří nemají s působením nerostů dosud žádné zkušenosti je nejlepší křišťál, univerzální kámen, kterému se přisuzují nejsilnější léčivé schopnosti na naší planetě.   

Intuice funguje
Kámen si vás zkrátka najde. Mohu uvést příklad z vlastního života. O kameny a jejich moc jsem se začala zajímat asi před třemi lety. Nikdo z mých blízkých o této zálibě nevěděl, ještě jsem se nikomu nesvěřila, a přece jsem k narozeninám dostala několik krásných exemplářů. Jak je to možné? Zafungovala intuice mého okolí?

A jak jste na tom s vírou v léčivou moc kamenů vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
30. 12. 2012 manislava kameny (reakcí: 0)
26. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
26. 12. 2012 rejkova . (reakcí: 0)
25. 12. 2012 pepina . (reakcí: 0)
25. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
25. 12. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 12. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 03. 2017 Horoskop Blíženec

S partnerem to nebude vůbec růžové, zvykl si na tvoji péči a tobě došlo, že tě jen využívá. S klidnou hlavou mu sděl ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist