Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Tajemství multiorgastických žen

Tajemství multiorgastických žen

Tajemství multiorgastických žen

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 11. 04. 2012

Pro mnoho žen zůstává sexuální vyvrcholení velkou neznámou nebo se k němu dopracují jen občas. Jsou ale i takové, které bez problému dosahují několika orgasmů za sebou. Jaký je jejich tajný recept?

1. Jsou si vědomy své sexuality
Podle britského výzkumu dosahují orgasmu častěji ženy, které oplývají zdravým sebevědomím a zaujímají pozitivní postoj ke svému tělu. Jen tak se mohou naprosto uvolnit a dát partnerovi najevo, co se jim líbí. Jestliže žena trpí během milování zábranami, pocitem studu nebo viny, její šance na vyvrcholení se sníží na bod mrazu.

2. Nebojí se masturbace
Prvních orgasmů ženy většinou dosahují manuální stimulací. Ženské tělo je jinak tvarované než to mužské a vhodné zóny i techniky pro dosažení vyvrcholení se v jeho případě liší. Zatímco muž snadno dojde ke slastnému momentu pouhým pumpováním "tam a ven", u ženy je efektivnější vyvíjení tlaku na klitoris nebo vyhlášený bod "G". Dámy prožívající mnohonásobný orgasmus se často nestydí masturbovat ani během styku s partnerem, což příchod vyvrcholení pochopitelně usnadní.

3. Dopřejí si dostatek času
Ženy prý orgasmu dosahují mnohem snáze o víkendu nebo na dovolené, kdy na ně netlačí čas a nic je nerozptyluje. Vědomí, že vám za půl hodiny jede tramvaj, k dosatečnému uvolnění nepomůže. Spíš se budete soustředit na to, aby co nejrychleji vyvrcholil partner, a mohla jste běžet…

4. Umějí se poddat rytmu
"Pravidelný rytmus má uklidňující účinky a v kombinaci s tlakem vyvíjeným na ta správná místa přináší rychlý i silný orgasmus," tvrdí sexuolog Billy Sunday Mars s tím, že nepravidelnost aktivuje v ženském mozku pocit ohrožení, a nástup orgasmu tak oddaluje. Podle Marse není potřeba žádného velkého "bušení", právě naopak. "Pamatujte, že malé pohyby mohou přinést velké výsledky," radí.

5. Používají lubrikanty
Není-li ženská pochva dostatečně zvhlčená, pohlavní styk přináší spíš bolestivé pocity než rozkoš. Není proto od věci mít vždy po ruce lubrikant a nestydět se ho použít. Milování s ním bývá příjemnější pro obě strany. Absence dostatečné vlhkosti nemusí totiž nutně znamenat absenci vzrušení. Příčina může být lakonická, a to například nedostatečná hydratace. Typicky ráno po probuzení, máte žízeň, a tělo není schopno tak rychle vytvořit požadované tekutiny.

6. Vědí, že orgasmus není ten pravý cíl
Ačkoli k němu směřují a dokážou ho prožít několikrát za sebou, neupínají se na něj jako na nutnost. "Pokud se soustředíte jen na ten jeden moment, průběh milování jako takového si moc neužijete," míní sexuální trenérka Lou Pagetová. "Od sexu se nemá zákonitě očekávat orgasmus, sex má přinášet především pocity rozkoše a blízkosti mezi partnery. Musíte si ho umět užít, ať už dosáhnete vyvrcholení, nebo se vám to protentokrát nepodaří."

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
25. 08. 2015 anonymní autorka trapný článek (reakcí: 0)
14. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
02. 05. 2012 victorie orgač (reakcí: 0)
28. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 04. 2012 kopretina tichá závist (reakcí: 2)
18. 04. 2012 Lydia001 Tajemství (reakcí: 0)
16. 04. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
16. 04. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
15. 04. 2012 manislava tajemství (reakcí: 0)
13. 04. 2012 nová iva moje verze a zkušenost (reakcí: 0)
12. 04. 2012 kuku tajemstvi (reakcí: 0)
12. 04. 2012 Cindy Lahůdky (reakcí: 2)
12. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
11. 04. 2012 Daniela76 Tajemství multiorgastických žen (reakcí: 1)
11. 04. 2012 doublefantasy přidala bych ještě (reakcí: 0)
11. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

20. 02. 2017 Horoskop Panna

Nezadaná a dlouhodobě osamělá má velkou šanci potkat svoji životní lásku, vyraz mezi lidi a rozhlížej se kolem sebe, ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist