Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pravidla rozchodu... jak říci sbohem, aby to moc nebolelo

Pravidla rozchodu... jak říci sbohem, aby to moc nebolelo

Pravidla rozchodu... jak říci sbohem, aby to moc nebolelo

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 09. 2012

Jedno je jisté, bez bolesti se to úplně neobejde. Je to trochu jako s vyviklaným zubem, raději než se trápit, je lepší, konat, byť je to záležitost více než nepříjemná. I tak se ale se svým partnerem můžete rozejít citlivě.

Jenže asi málokdo je takový střelec, že jde rovnou na věc. Většina z nás se snaží, byť je už hluboce vnitřně přesvědčena, že vztah již nemá žádnou perspektivu, vyčkat. Jakoby čas jaksi sám zalátal všechny trhliny. Nezalátá, to většinou taky moc dobře víme. Nemluvit o problému není fér, vlastně je to dost zbabělé.

Dlouhým setrváváním ve svazku, který vám už nemá co nabídnout, pro vás může být zničující. Upadnete do rutiny tak strašné, že si už stěží budete umět představit, že máte naději na šťastný život. Nenechte to tedy vyhnít tak daleko a raději se chopte iniciativy. “V manželství, které nefungovalo, jsem se snažila setrvat, co to šlo. Namlouvala jsem si, že kvůli dětem. Jenže jsem prostě nedokázala sebrat odvahu. Nakonec to dopadlo tak, že mě manžel začal podvádět a já si prožila pěkně hořké chvilky, daleko horší, než kdybych se s ním včas rozešla,” svěřuje se čtyřicetiletá Lucie.

Jak se tedy férově rozejít, abyste partnera ranila co nejméně a zároveň neublížila sama sobě? Snažte se dodržovat následující pravidla.

Musí se to dozvědět první
Je čestné říci mu to ještě před kamarádkou. Není nic více ponižujícího, než když se mu to donese od někoho jiného. Zkuste mu to říci v pátek. Bude pak mít celý víkend na to, aby si to v hlavě trochu srovnal a dal se trochu dohromady.

Volte neutrální půdu
Není fér rozcházet se s ním u vás doma. Volte neutrální prostředí, například park, kde můžete vše probrat v klidu za chůze. Naopak vhodná není například restaurace, kde máte potenciální obecenstvo a nesnadnou únikovou cestu.

Vyvarujte se dlouhého monologu
Nejste na jevišti. A tak si zkuste dopředu zformulovat nejzávažnější důvody, abyste je mohla sdělit je partnerovi stručně a věcně.

Nedávejte mu plané naděje
Hovořte citlivě, ale zároveň nenechávejte žádné únikové cestičky, žádné skobičky útěchy, kterých by se mohl lačně chytit. Dejte jasně najevo, že to myslíte vážně. Vězte, že mu tak nejvíce pomůžete. Takže bez nároku na comeback.

Asi každá z nás si někdy prošla rozchodem, ale byl ten váš s noblesou? Nebo snad plný hádek a emocí? Povídejte...

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
13. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
05. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
28. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 09. 2012 monca07 . (reakcí: 0)
19. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 09. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
18. 09. 2012 AlexandraAlexis rozchod (reakcí: 0)
18. 09. 2012 ladouch . (reakcí: 2)
18. 09. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
18. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
18. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 9)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 03. 2017 Horoskop Střelec

Uzavíráš svůj životní kruh, došla jsi až k cíli bez ohledu na to, jaké pocity tě právě provází. Nemusíš se bát, čeká ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist