Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pomoc! Manžel trpí krizí středního věku!

Pomoc! Manžel trpí krizí středního věku!

Pomoc! Manžel trpí krizí středního věku!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 02. 12. 2011

I muži mají svůj přechod. Není sice spojen s ukončením plodnosti a může nastat o pár let dříve než ten ženský, ale když se předvede v celé své kráse, tak to stojí za to. Paní Míle naboural zajeté koleje nepěkným způsobem.

"Manžel se mi začal měnit před očima hned poté, co oslavil dvaačtyřicáté narozeniny. Když tak o tom přemýšlím, řekla bych, že to začalo už na té oslavě. Myslím, že ho to trošku zklamalo. Přišla sotva půlka pozvaných a většina jich stejně odcházela před desátou. Přitom dřív jsme při podobných příležitostech vypíjeli do dvou do rána a byla legrace," vypráví Míla (35).

"Od té doby je Honza podrážděný, už to jsou tři měsíce. Zničeho nic se rozčílí a začne na mě křičet kvůli hloupostem, aniž by se mi později omluvil. Začal být i nemístným způsobem žárlivý - potřebovala jsem jet na letiště pro svoji sestru, která žije v Americe, ale manžel byl s autem na služební cestě. Kamarád se mi nabídl, že mě tam sveze, abych nemusela platit taxíka nebo se plácat hromádkou. Podotýkám, je to náš společný kamarád, se kterým se známe drahně let, jeho manželka s tím rozhodně problém nemá, ale můj manžel v tom problém viděl.
Nezamlouvá se mu ani fakt, že končím v práci už ve dvě hodiny, zatímco on dělá do šesti. Děti přicházejí z kroužků kolikrát až pozdě odpoledne, takže já mám teoreticky dostatek času na to, abych se doma s někým "spouštěla". Nikdy dřív ho takové věci ani nenapadly. Teď mi projíždí telefon, čte esemesky, nerad vidí, když jdu s kamarádkou na kafe.

V říjnu si z ničeho nic koupil na splátky motorku, na které naposled jezdil před dvaceti lety. Počasí už na to moc nebylo a málem se na ní přizabil, ale vzdát se jí nechce. Utratil nevím kolik tisíc za koženou bundu a mně jenom spadla brada, když jsem viděla, kolik nám na účtu zbylo na vánoční dárky. Tak jsem natruc prohlásila, že se taky odměním, a zašla jsem do kosmetické poradny na proměnu. Vždycky jsem po tom toužila, ale nechtěla jsem za sebe utrácet. Vrátila jsem se domů krásná, proměněná, už v metru na mě lidi koukali a kamarádky mi vysekly poklonu, že jsem "fakt sexy". Co na to řekl Honza? Co jiného jsem asi mohla čekat, než otázku: "Kvůli komu ses takhle našlechtila?"

Mám pocit, že už mezi námi neexistuje žádná normální komunikace, z jeho strany je to akorát obviňování a osočování, až jsem se skoro rozhodla, že si opravdu nějakého milence najdu. Podezírá mě tak jako tak, tak to vyjde nastejno! A pak sestru napadlo, že Honza prochází krizí středního věku. Prý se tak chová proto, že už překročil čtyřicítku, tloustne a plešatí, zatímco mně je teprve pětatřicet a vypadám pořád dobře. Mohla bych si narazit pět zajíčků a pařit s nimi až do rána, kdežto Honza ztrácí jak osobní sebevědomí, tak energii do společenských akcí. Jeho chování je tak jenom výsledkem jeho obavy, že už mě nepřitahuje jako dřív a brzy mu uteču za jiným.

Zkouším mu teď věnovat víc pozornosti a skládat mu komplimenty, abych mu to sebevědomí trochu zvedla. Snažím se zpestřit i sex (další oblast, která v našem vztahu vázne) a musím říct, že je to mezi námi v posledních dnech mnohem lepší. Netuším ale, co od takové mužské krize středního věku ještě můžu čekat a jak dlouho to potrvá. A zda mezi námi nevznikne příliš hluboká propast, kterou už nepůjde přemostit..."


Jak poznáte, že muž trpí krizí středního věku:

- Není spokojený sám se sebou ani s tím, čeho dosáhl

- Má pocit, že dosavadní život nežil naplno a chce to napravit

- Bojí se, že už nestihne splnit si klukovské sny

- Bilancuje promarněné životní šance

- Trpí sníženým sebevědomím (může se projevit i tím, že si najde milenku, která mu pomůže sebevědomí zvýšit)

- Stárnutí se brání snahou o mladistvý zjev, vyváděním klukovin

- Věnuje pozornost píchání v kříži a začíná mít obavy o svoje zdraví

- Vinu za svůj nudný životní styl připisuje manželce

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
21. 09. 2016 mužskej re (reakcí: 0)
10. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
28. 12. 2011 helenadon krize (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 12. 2011 Alma .... (reakcí: 0)
07. 12. 2011 manislava krize (reakcí: 0)
05. 12. 2011 nairi Muzi (reakcí: 0)
04. 12. 2011 kralicek krize (reakcí: 0)
03. 12. 2011 kacenka811 . (reakcí: 0)
02. 12. 2011 Daniela76 Manžel trpí krizí středního věku (reakcí: 0)
02. 12. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
02. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 1)
02. 12. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
02. 12. 2011 Bobina1 - (reakcí: 6)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Vyraž do společnosti, kde máš šanci potkat svého pana Božského. Zadaná si dá pozor na nevěru, protože bude mít chuť n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist