Super orgasmus? Vyzkoušej netradiční předehru

Dobrý pocit ještě před sexem? Snadné dosažení orgasmu? Vyšší ohebnost? To všechno zařídí krátký strečink pár vteřin před milováním! Protáhni si třísla a záda. Uvidíš, jak se milování promění v neobvyklý zážitek!

Jak se pozná orgasmus?

Popis něčeho tak úžasného často působí moc vědecky. Sexuolog Zlatko Pastor ho definuje jako pocitové vyvrcholení sexuálního vzrušení, které je doprovázeno psychickými, tělesnými a genitálními projevy. Ve skutečnosti se jedná o tři až patnáct svalových tahů dolní třetiny pochvy a konečníku. A neskutečný nával emocí, euforie a rozkoše. Však taky trvalo tisíce let, než přišla tahle doba!

V přírodě se jen těžko najde zvíře – samice, která by disponovala podobnou schopností (až na výjimky jako třeba trpasličí šimpanzice). Evoluce tedy vzala za své a v současnosti se o orgasmus snaží všichni. Víš ale, že se na něj dá připravit cvičením? Ehm, cože?

Ještě než se svlékneš…

Sexuoložka Světlana Ivanova, která pochází z Minska, ale již roky žije v Americe, tvrdí, že není nic lepšího, než si dát před sexem strečink. Ten zvyšuje průtok krve do svalů a pomáhá k jejich uvolnění.

Totiž, ono se to nezdá, ale honička ve škole nebo v práci dá tvé psychice a následně klínu zabrat. Jakýkoli stres (vyvolaný klidně i mužskými zlozvyky, kvůli kterým se ženy rozcházejí) se na něm může podepsat tak, že si sex dostatečně neužiješ a navíc se sníží tvoje šance na vyvrcholení. A to třeba jen kvůli drbání na varlatech!

Chceš se tomu ještě dneska vyhnout? Relaxuj. Vana plná pěny, hudba, svíčky. To všechno je fajn, ale když k tomu přidáš ještě aktivní odpočinek, začnou se dít divy.

Předehra trochu jinak

„Protahování přináší pocit pohody a úlevu od napětí, taky snižuje stres,“ popisuje výše zmíněná odbornice na svém soukromém blogu s tím, že je důležité soustředit se hlavně na vnitřní třísla, protože uvolněním této oblasti se zvyšuje průtok krve do pánve asi nejvíc. Pak je snazší orgasmu dosáhnout. A může být i intenzivnější. Takže, jdeš do toho?

Partner u toho může být, ale nemusí. Záleží, jak mu to podáš, ale upřímně? Mohl by pochopit, že krátké protažení je pro dobro obou, i když mu nejspíš bude chvíli trvat, než si na to zvykne. (Jestli patří k nechápavcům, schovej se třeba do koupelny.) A návod? Tady je!

Milostný aerobik ve dvou kolech

1. kolo: Sedni si a dej nohy daleko od sebe, mírně se překloň. Budeš cítit tlak na vnějších stranách nohou. Vrať se zpátky a narovnej záda. Chodidla spoj k sobě. V tuhle chvíli se tvoje paty nejspíš budou dotýkat tvého rozkroku. Drž tuhle pozici a zhluboka dýchej jednu až dvě minuty. Uvolni.

2. kolo: Dál, dej si nohy pod sebe a posaď se na ně. Předkloň se tak, že se tvoje prsa budou dotýkat stehen. Natáhni ruce před sebe (tak daleko, jak jen to dokážeš) a uvolni svaly podél páteře. Můžeš požádat partnera, aby si kleknul za tebe a rukou jemně zatlačil do tvé páteře. Zvýší tak účinek cviku. Vydrž aspoň minutu.

Hotovo? Tak fajn. To je totiž všechno. „I takto krátký strečink, který by se měl stát rutinou, nechá pánevní a zádové svaly nejen uvolněné, ale i připravené na jakékoli sexuální aktivity, na které ty i partner myslíte,“ uzavírá sexuoložka, která tak otevřeně přiznává, že hodně sexuálních poloh je po tomto výkonu snadněji proveditelných. Potřebuješ ještě nějaké další důvody, proč to vyzkoušet?

Sama poznáš, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Třeba tě cvičení nadchne tolik, že se vrhneš i na tantra jógu. Například v tomhle videu je čtyřminutový návod, jak uvolnit průtok energií. Inspiruje tě?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

27.5.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist