Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nejčastější důvody k rozvodu podle vědců? Věk, děti a kouření

Nejčastější důvody k rozvodu podle vědců? Věk, děti a kouření

Nejčastější důvody k rozvodu podle vědců? Věk, děti a kouření

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 26. 10. 2016

Jsi šťastně zadaná a nepřipouštíš si, že by ti růžovou budoucnost mohlo něco zkazit? Holka, nechval dne před večerem! Jestli je ten tvůj o pár let starší a má děti z předchozího svazku, katastrofa se blíží…

 

Myslíš, že ke spokojenému soužití je potřeba jen zamilovanost? Omyl. Odborníci se vztyčeným prstem varují, že jen vřelé city nestačí! Ve hře jsou totiž docela jiné faktory. Jak má vypadat taková ukázková dvojice, která spolu z vědeckého hlediska zůstane navěky? To vypátrala jedna studie, že které ti půjde hlava kolem.

Pohádka versus horor

Závěry výzkumu Australské národní univerzity hodí do deprese každého nositele snubního prstýnku. Odborníci v rozmezí šesti let zkoumali 2500 párů. Zjišťovali, jaké skutečnosti rozlišují partnerství, které zůstalo v chodu - na rozdíl od toho, které se za trvání pokusu rozpadlo. Tenhle sociální experiment vlastně odhaluje hlavní příčiny většiny rozchodů!

Problém první, věk

Při analýze výsledků se jasně prokázalo, že pokud je muž o devět a více let starší než jeho vyvolená, má láska jen poloviční šanci na úspěch. Stejně nejistý osud prý čeká i ty dvojice, ve kterých ženich vstupoval do manželství před dovršením 25. roku života! Dobře, tady je to pořád půl na půl, ale další čísla už jsou děsivě konkrétní…

Ach, ty ratolesti

20 % párů se rozchází kvůli dětem z předchozích vztahů. Alimenty, střídává péče a věčně naštvaní bývalí partneři. To asi není nejlepší kapitál! Za 16 % odloučení může výchova. Pokud dotyčný má rozvedené rodiče, jejich příkladu následuje i on. 

90 % vztahových karambolů nastává v případech, kdy do toho jedinec v minulosti už párkrát „praštil“. Podruhé ženatý a potřetí vdaná, nebo obráceně? Předzvěst konce! Rozpadá se také 10 % vztahů, ve kterých otravuje vzduch jeden kuřák.

Šťastná dvojka budoucnosti

Tak si to shrneme. Vědecký manuál ke spokojenému manželství? Nekouříš a zatím nemáš děti. Ten tvůj není ani zajíček, ani o moc starší. Nejsi rozvedená a stejnou kliku měli i tví rodiče. A teď upřímně, přijde ti to přehnané? Buď ráda, že žiješ v moderní době. Bylo hůř! Co by sis jako cennou radu vyslechla v 19. století?

Perfektní pár minulosti

Ženám, které se tenkrát chystaly do chomoutu, babičky kladly na srdce především plození potomků. Dámy byly doslova továrny na děti! Z toho vlastně vyplynulo další doporučení – zákaz pití čaje. Ve třicátých letech nějaký šikula pustil do světa hlášku, že tenhle horký nápoj způsobuje neplodnost. Matinky všech nevěst z toho byly doslova u vytržení!

V šedesátých letech přituhlo ještě víc. Proslýchalo se, že sex předchází domácímu násilí. Hospodyňky se tedy kvůli obavám z výprasku v ložnici otáčely, co jim síly stačily. Takové byly prapodivné rady historie, které prý zaručily fungující manželství. Měnila bys?

Co si o tom myslíš, mohou některé faktory jako věk a kouření ničit vztahy? My jsme toho názoru, že někdy stačí partnera pořádně vyděsit a k rozchodu nemusí vůbec dojít. Mrkni do galerie, jak na to. :-)

Foto zdroj: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
27. 10. 2016 stana1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 01. 2017 Horoskop Rak

Radost z nečekaného shledání s dávnou přítelkyní se změní ve velké zklamání. Z kdysi pohodové holky se stala do sebe ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist