Pomoc, trápí mě velké libido. A partner mě nedokáže uspokojit…

Všichni moc dobře víme, jak se chovat. Jenže, co když je někdy touha prostě silnější? Co když máš chuť vrhnout se na toho sexy prodavače v obchodě, nebo na kolegu v práci tak neodolatelnou, že ji skoro nezvládáš?

„V blízkosti žen jsem si počínal jako zvíře,“ přiznal zcela nedávno Marlon Brando, tedy přesněji řečeno jedenáct let po jeho smrti to odtajnily audionahrávky. Z bezpočtu aférek vzniklo šestnáct hercových dětí. Jenže posedlost touhou netrápí jen celebrity a zdaleka ne jen muže.

Samotný neukojitelný sexuální apetit se přitom jeví jako velmi sexy. Lidé posedlí sexem jsou vnímáni jako společenští, jako ti, co nezkazí žádnou srandu, jsou to zpravidla velmi atraktivní osoby nepostrádající charisma. Naproti tomu lidé s nižším libidem jsou často vnímáni jako ztrápení, unavení životem – jen nasednout na invalidní vozík… Muži často sní o multiorgasmických ženách. Ale co když jsi jednou z nich? Je to opravdu taková výhoda? Je zvýšená potřeba sexu skutečně takovým požehnáním? Nikoliv, často bývá opravdovým prokletím.

Neukočírovatelná touha

Potřebuju sex několikrát denně. I proto jsem stále single. Nedokážu žít ve vztahu s jedním mužem, protože mému tempu jednoduše za nějakou dobu přestane stačit. Je mi dvaatřicet, chtěla bych mít rodinu, dítě, ale nejde to,“ svěřuje se Magda. Nutkání je někdy tak silné, že mu člověk nedokáže odolat. Jenže po hříšných radovánkách přichází trest. Kvůli pár minutám se totiž dá hodně ztratit…

Ztráta lásky

121! Tolik aférek stačil prožít během svého pětiletého manželství nejslavnější golfista světa Tiger Woods. Byl obětí svého libida a dodnes toho trpce lituje. „Problémem není jen, že máte větší potřebu sexu, problém je taky v tom, že se chcete milovat s více lidmi,“ říká dvaačtyřicetiletá Jana, kterou její vášeň dohnala před rozvodový soud. Manžela přitom nechtěla za žádnou cenu ztratit. Na začátku vydržela být věrná, narodilo se jim miminko a zdálo se, že bude vše v pořádku. Jenže pak nastoupila zpátky do práce a tam byla spousta velmi atraktivních mužů…

Časté odmítání

Když má jeden z páru mnohonásobně vyšší chuť na sexu, je to vždy problém. Nezřídka se totiž dočká jen odmítnutí, a může si tak připadat jako sexuální mašina. Dobře si pak ale nepřipadá ani ten méně náruživý z dvojice.

Žena to má těžší

Partner říkal, že se chovám jako děvka, když jsem po něm chtěla často sex.“ „Manžel mi koupil vibrátor, abych ho přestala otravovat.“ „Řekl mi, že jsem moc tlustá, proto se prý se mnou nemůže milovat tak často, jak bych chtěla.“ Tak takhle drsně znějí otevřené zpovědi žen, které se „provinily“ příliš velkou chutí na sex. Pro ženu je odmítnutí přitom daleko bolestnější než pro muže, který je od přírody lovcem a musí počítat s nějakou tou ztrátou. Už proto, že žena často investuje do přípravy příliš mnoho. „Koupím si krásné sexy prádlo, snažím se ho vzrušit, a přesto se stává, že někdy nemá zájem. Je mi vždycky hrozně. Moje sebevědomí se propadne až na dno. A něco ve mně mi našeptává, že musím být hrozně neatraktivní, i když vím, že tomu tak není,“ svěřuje se čtyřicetiletá Radka.

Jak s tím žít?

Je samozřejmě dobré najít si stejně náruživého partnera. Je dobré se rozptýlit nějakou jinou aktivitou. Lidově řečeno vybít si baterky například během nebo lekcí bojového umění. Klíčové je naučit se dobře uspokojit sebe sama. A není radno se do něčeho nutit. Pokud máš pocit, že svou touhu ještě prostě nechceš mít na uzdě, naopak ráda si vychutnáváš bezuzdný chtíč, nevaž se, asi nemá cenu nutit se do trvalého vztahu jen kvůli sexu. Jen je potřeba mít vše pod ochranou a kondom je pro tebe nutností.

Když je orgasmus nemocí

Syndrom neustálého sexuálního vzrušení je zvláštní diagnóza, kterou trpí od porodu prvního dítěte Američanka Rachel. V praxi to znamená, že má stovky orgasmů každý den. Rachel musí mít velkou sebedisciplínu a disponovat obrovskou silou vůle, aby vše měla alespoň trochu pod kontrolou. „Orgasmy se jinak dostavují každých 30 sekund a trvá to čtyři až šest hodin. Riziko pro mě představují například domácí práce. Nesmím se například dotknout pračky, když ždíme, protože vibrace ve mně budí sexuální vzrušení,“ vysvětlovala Rachel v televizním dokumentu. Podle odhadů lékařů může touto chorobou trpět až jedna žena ze sta.

Tak co říkáš? Pořád multiorgasmickým ženám ještě závidíš?

Foto zdroj: shutterstock.com

19.11.2015 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist