Femina.cz » Magazín » Krása » Opary? Zbavte se jich jednou provždy

Opary? Zbavte se jich jednou provždy

Opary? Zbavte se jich jednou provždy

Magazín: Krása | autor: Dorotka G. | vydáno 04. 03. 2013

V dobách mé puberty byl ten, kdo měl na puse malý flíček s pastou, téměř hrdinou. Vždyť měl přeci opar, který se přenáší líbáním, takže se tutově musel s někým líbat! Alespoň tak to brali ti, kteří opar nikdy neměli a nevyzkoušeli si, jak moc jsou tyto drobné puchýřky protivné a bolestivé.

Opary se vyskytují zpravidla na rtech nebo u nosu, samostatnou kapitolou jsou opary pásové, nebo ty, které se mohou ve skupince puchýřků objevit i na genitáliích.

My se zaměříme na ty, jež nás trápí v obličeji. Oparu předchází mravenčení, svědění a pálení na postiženém místě. Máte-li s opary zkušenosti, jistě tyto prvotní příznaky znáte velmi dobře. V této fázi je také jediná možnost, jak se oparu ubránit. Po dvou až třech dnech se objeví puchýř, který je naplněný tekutinou a zvětšuje se až do prasknutí. Bez nějakého léčení opar sám zmizí většinou do týdne. Tedy pokud si neustále nestrháváte stroupek, který se na něm tvoří, to potom může opar vaše rty "zdobit" týdny a navíc vám zůstane nepěkná jizvička.

Opar je virové onemocnění a je vysoce nakažlivé. Proto máte-li opar, měli byste mít vlastní ručník, který nikdo jiný nebude používat,  pijte jen ze své sklenice a svůj příbor důkladně myjte. Přenáší se i výše zmíněným líbáním, takže i tomu se vyhněte, pokud nechcete přenést opar dál. Ti, kteří opar někdy měli, se jej málokdy zbaví natrvalo. V těle je virus uložený a vnější okolnosti jej mohou spustit. Často jde o horečku, nachlazení, nebo také stres a únavu z něj. Některé ženy trpí na opary v době menstruace, někdo tehdy, když drží dietu a tělu chybí dostatečné výživné látky.

Na počínající opar zkuste přiložit vychladlý sáček měsíčkového čaje nebo tampon namočený v černé kávě. Pomoci může také krém z aloe vera nebo meduňky. Podle našich babiček jsou osvědčeným receptem na opar brambory. Ty v sobě obsahují látky, které mají protivirový účinek. Takže jestliže právě máte opar, zařaďte je do svého jídelníčku. Poněkud drastickým, ale většinou funkčním způsobem léčby je pálivá zubní pasta, která opar vysuší, a ten se začne rychleji hojit.

I v lékárně najdete pomoc v podobě nejrůznějších mastí, které by měly zabránit samotnému propuknutí infekce, stejně jako novinky v podobě náplasti, jež opar nejen léčí, ale i přikryje.

A co vy? Máte zkušenost? Jaké jsou vaše recepty na opary a nepříjemnosti s nimi spojené?

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2014 Lenka imunita (reakcí: 0)
11. 08. 2014 Libuše Zázračný lék (reakcí: 0)
19. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
30. 03. 2013 Zdena hlíva na opary (reakcí: 0)
19. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
17. 03. 2013 Nada sirup (reakcí: 0)
07. 03. 2013 manislava opary (reakcí: 0)
05. 03. 2013 Daniela76 Opary (reakcí: 0)
04. 03. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
04. 03. 2013 Mlny17 .. (reakcí: 0)
04. 03. 2013 ladouch . (reakcí: 0)
04. 03. 2013 lidka2 + (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

09. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud tě požádá někdo z rodiny či blízkých přátel o radu, nesnaž se z toho vyvléct. I oni jsou tady pro tebe, když je... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist