Zase rýma? Zapomeň na fronty v lékárně a nauč se léčit pomocí přírody

Od začátku podzimu tě trápí už druhá rýma a kašel a ty do sebe cpeš další a další léky? Nemusíš. Nauč se léčit pomocí přírody a zapomeň na chemické preparáty, které tvému tělu jen škodí. Stačí se podívat na to, jak se léčily naše babičky. Zkus vsadit na léky z přírody.

Cibule, česnek? Přírodní antibiotika

Antibiotika bys měla užívat jen v krajním případě, pokud ti je nasadí lékař. Ty máš však pocit, že by ti zabrala a doktor ti je ne a ne předepsat? Vyzkoušej raději ty přírodní. Sice to není moc voňavá léčba, ale zato účinná. Povolej do zbraně cibuli a česnek. A nemusíš je do sebe cpát syrové. Udělej si česnečku, rajčatový salát s cibulí nebo cibulový čaj. Uvidíš, jak se ti brzy uleví. Pokud tě trápí rýma jako trám, tak zapomeň na nosní kapky, ale připrav si cibulovou lázeň. Spař kolečka cibule v misce, nahni se nad ni, přikryj ručníkem a dýchej. Ucpaný nos se za chvíli uvolní. Na kašel zase zkus nakrájet do misky cibuli, přidej dvě lžíce medu a počkej, až cibule pustí šťávu. Pak užívej každé dvě hodiny dvě čajové lžičky.

Vitamínové bomby

Je jasné, že víš, že v době nachlazení bys měla zvýšit dávku vitamínů a nejlépe v přírodní podobě. Ale pozor, ne každé ovoce ti pomůže, některé druhy by ti mohly spíše uškodit. Pozor si dej především na tropické ovoce, které má ochlazovací účinky, to v případě zimnice nepotřebuješ, viď? Pomeranč zahleňuje, proto si tuhle dobrotu dopřávej jen tehdy, když nemáš kašel. Nejvhodnější produkty jsou zkrátka ty, co rostou na našich zahrádkách, a budeš se možná divit, ale takové obyčejné jablko ti prospěje mnohem více než kilo pomerančů. Anebo se nauč něco od našich předků, a když se o tebe pokusí chřipka, naservíruj si kysané zelí.

Kysané zelí – malý velký zázrak

Pokud jsi to ještě nikdy nezkusila, pak věz, že děláš obrovskou chybu, kysané zelí je totiž ta nejlepší zásobárna vitamínu C, ale to zdaleka není všechno. Je velmi bohaté také na provitamín A nebo chceš-li betakaroten, má poměrně vysoký obsah vitamínu B, E a K. Najdeš v něm hromadu minerálních látek, ale hlavně má kysané zelí antibiotické a protinádorové účinky. A to není zrovna málo, co říkáš? Však jeho účinky už znali staří Římané i Řekové a hojně jich využívali. Zkus to také. S nachlazením si poradí jako nic.

Všelék jménem zázvor

Tato potravina je prostě zázrak a vyléčí každou virózu. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky, takže se hravě obejdeš bez léků. A navíc tě pořádně prohřeje, takže si naordinuj několikrát denně teplý zázvorový čaj. Nejlépe z čerstvého zázvoru a ochucený citrónem a medem. Zázvor je také vhodný pro posílení imunity, pochoutky z něj si dopřávej, i když jsi zrovna zdravá jako řípa.

Když kašel dusí

Samozřejmě, že v lékárnách najdeš spousty léků proti kašli, ale ne všechny jsou vhodné a vyznat se mezi nimi je někdy nad lidské síly. Vykašli se tedy na fronty v lékárnách a vyleč si kašel pomocí domácích sirupů. Dobrý je jitrocelový nebo tymiánový. Ten si hravě doma vyrobíš, stačí ti k tomu jeden balíček sušeného tymiánu a dvě lžíce medu. Zaleješ horkou vodou a necháš vylouhovat.

To chce klid a nohy v teple

Všichni známe ty reklamy, ve kterých nemocní lidé do půl hodiny po požití prášku stojí čile na nohou, spěchají do práce nebo za zábavou. Takhle to ale nefunguje. Tvé tělo si prostě říká o pár dní volna a žádné léky nenahradí alespoň tři dny v posteli. Jinak si koleduješ o problémy, kterými ti to tvoje tělo za pár let spočítá.

A jak to máš ty? Máš nějaký přírodní recept proti kašli a rýmě nebo se spokojíš s preparáty z lékáren? A zůstáváš v případě nemoci doma nebo ji přecházíš? Napiš nám svůj názor.

Foto: shutterstock.com

2.11.2016 6:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist