Ztloustla jsem, a už mě nechce!

Já vím, je to asi ostuda, přibrat během pár měsíců deset kilo… Stalo se. Začalo to zkouškovým obdobím ve škole, hodně stresu, ležela jsem ve skriptech… a cpala se. Čokoláda zklidňuje nervy, že? Zkrátka jsem se zaoblila. A přítel? Vykašlal se na mě.

Přitom on sám není žádná vychrtlina ani svalovec. Sám má vypapkané bříško a jako dítě byl dokonce v ozdravovně pro obézní děti. Jeho slečna ale musí být dokonalá. Sexy! Řekl mi: „Já byl tak hrdý na to, že mám krásnou štíhlou holku, ale teď…“ Řekněme to na rovinu, teď už ho nepřitahuju. V první chvíli jsem byla na dně. Sebevědomí na nule, probrečela jsem dvě noci, odložila zkoušku ve škole. Potom jsem všechno vysypala kamarádce. Zeptala se mě: „Takže on s tebou byl jenom kvůli tomu, žes měla hezkou postavu?“ A to mi otevřelo oči.

Můžu vám vyjmenovat deset vlastností, které jsem na něm milovala: smysl pro romantiku, schopnost být něžný, dobrý vědomostní rozhled, spolehlivost atd… On na mě zjevně obdivoval jenom perfektní tělo. Nebo to pro něj aspoň bylo to nejdůležitější. Možná je dobře, že jsem přibrala, a rozešli jsme se včas. Taky bych mohla dopadnout jako moje teta, které manžel začal zahýbat, když s ním čekala miminko a narostlo jí břicho. Nebo by mě jednoho dne čekal osud zhrzené stárnoucí manželky, od které chlap uteče za mladší.

článek

Jednou jsem někde narazila na definici pravé lásky, která mi připadá docela moudrá – váš osudový partner je ten, vedle kterého se nebojíte zestárnout. Je to pravda. Oba zestárneme, ztloutneme, zešedivíme, přibudou nám vrásky – ale neopustíme se kvůli tomu. Možná je to klišé, ale ve vztahu by mělo jít o něco víc než o vzhled, ne?

Na druhé straně nesouhlasím s filozofií mojí babičky – pamatuju se, jak kdysi řekla mojí mamce, když se zdráhala sníst po obědě zákusek: „Co bys, holka, držela dietu, už jsi vdaná, máš manžela, dítě, teď už si postavu hlídat nemusíš!“ Tak to zase ne. Domnívat se, že po svatbě a dítěti má ženská své jisté a nemusí o sebe dbát, je při dnešním procentu rozvodovosti dost naivní. A nakonec, ženská chce být pořád pěkná…

Takže se, děvčata, udržujte krásné a štíhlé, jak jen to půjde, ale dejte pozor, aby to nebylo to jediné, co na vás přítel obdivuje. Ukažte se mu občas bez makeupu a s nafouklým břichem před menstruací. Já si teď dám zeleninový salát a zajdu na spinning. Ta kila třeba půjdou dolů… ale i když zhubnu na modelkovskou velikost, přítele zpátky nevezmu. Už ho nechci.

Foto zdroj: profimedia.cz

27.8.2014 10:00| autor: Markéta

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist