Veronika Nová – Arichteva: Manželství je krásné a opravdové!

Veroniku si dost možná spojíte spíše se jménem Nová, které ji provázelo donedávna. Co ji vedlo k tomu se vdát po pouhém půl roce známosti, jak se má a co momentálně prožívá? Přečtěte si náš exkluzivní rozhovor…

Zcela určitě si Veroniku vybavíte ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, nebo Vyprávěj. Bavily jsme se samozřejmě i o její nejnovější roli Magdalény, v novém seriálu První republika, který ČT uvedla v minulých týdnech na obrazovky.

Veroniko, na začátek bych se tě chtěla zeptat, jaké období ve svém životě právě prožíváš? Od našeho posledního setkání neuplynulo moc času, ale ve tvém životě se toho dost změnilo.
Určitě to šťastné. Jsem zamilovaná, vdaná, zdravá  a pracuji. Nevím, co víc bych si mohla přát. Jsem spokojená, ale vím, že na všem se musí pracovat, aby to bylo tak i dál.

V poslední době jsme se z médií dovídali více o tvém osobním životě, než-li o tom pracovním. Bylo to dané i tím, že tvůj osobní život převyšoval, alespoň na nějakou dobu, ten pracovní?
Je pravda, že zatímco v osobním životě se toho stalo hodně a dosti zásadního, tak v tom pracovním to tak slavné nebylo. Nebo spíše to nebylo tak zajímavé pro veřejnost. Hrála jsem v divadlech, kde jsem nazkoušela několik inscenací a občas něco i natočila, ale pro média bude bohužel vždy zajímavější, že jsem se s někým rozešla, než to že jsem třeba měla premiéru.

Váš vztah se velice podobá těm, které známé z Červené knihovny…Jak jste se s manželem seznámili?
Jak už to tak bývá, tak se režisér s herečkou potkali při práci (smích).  Klasika.  Bylo to hezké a osudové. Obsadil mě do role kamarádky jedné z hlavních postav v seriálu Vyprávěj.  Od prvního dne to jiskřilo. Ale nic jsme si k sobě vzájemně nedovolili, vše to bylo v těch pohledech, které vždy byly o sekundu delší než je normální a v energii, která v nás byla, když jsme kolem sebe prošli. Když nad tím tak přemýšlím… Bylo to hezké, moc hezké. Uběhlo pár měsíců a na večírku seriálu, jsme se poprvé políbili a pak jsme chodili pár týdnů na procházky a obědy a tak jsme nakonec  spolu odletěli na Vánoce do Thajska, kde jsme si řekli, že se chceme vzít (smích).

Co se pro tebe změnilo, tím, že jsi vdaná paní?
Kromě změny jména vlastně nic. Je to stejně krásné a opravdové jako to bylo před svatbou. Ale ten pocit, že jsi něčí žena a on je tvůj muž je nepopsatelný. Stejně tak, jako pocit jistoty a bezpečí, že víš, že na nic už nikdy nebudeš sama.

Plánujete  potomka?
Miminko chceme a moc se na něj těšíme. Ale určitě ne tento rok a možná ani ten příští… Chci ještě chvíli naplno pracovat a mít ten luxus, že se můžu vyspat třeba osm hodin denně (smích).  A tím, že svatba přišla po půl roce vztahu, tak si chceme hlavně s manželem ještě pořádně užívat jeden druhého.

Přejděme také k tvému pracovnímu životu. Momentálně natáčíš seriál pro ČT První republika. Koho tam ztvárňuješ?
Má postava se jmenuje Magdaléna Škvorová. Je to nekonvenční mladá holka se silným smyslem pro spravedlnost a velkými ideály, kterých se odmítá vzdát. Je symbolem poválečné nastupující generace a ženou, která musí být moderní ve všech směrech. At už jde o účes nebo názor.

Na tuto příležitost jsi dlouho čekala, vyplatilo se?
To se teprve uvidí. Tuhle otázku moc neřeším, jsem především ráda za příležitost, že můžu být součástí tak hezkého projektu, jakým První republika bezesporu je, za možnost pracovat se svým manželem a hlavně s takovým režisérem jakým je Biser. Vážím si ho a líbí se mi jeho přístup k práci s hercem. Nic nepodceňuje a klade velký důraz na komunikaci s herci. Takže pro mě je hlavní to, že se můžu učit a třeba se posunout dál…

Kde tě ještě kromě televizní obrazovky naše čtenářky mohou vidět?
Hraji v zájezdové agentuře Sophia-art se kterou jezdíme po celé republice s komedií  Mafie a city. Hraji také s Ivanem Vyskočilem, který hru zároveň režíroval nebo Josefem Laufrem,  Lukášem Langmajerem a Karlem Zimou. Jsme super parta, která si užívá legraci i mimo jeviště, což je pro mě asi nejdůležitější. Jako jediná holka to mám s pány občas těžké, ale na druhou stranu se toho hodně dozvím o mužském světě (smích).

Naplňuje tě více divadelní herectví, nebo to filmové?
Obojí dohromady! Mám štěstí, že momentálně mám možnost dělat obojí.  Kdybych se věnovala pouze divadlu, tak by mi natáčení hrozně chybělo a naopak. Když jsem studovala konzervatoř, tak jsem více točila a divadlo mě až zase tak moc nezajímalo, ale to se během studia úplně obrátilo a teď si herectví bez jeviště nedokážu představit. Baví mě proces zkoušení, když pozoruji od úplného začátku, jak se všechno tvoří, vymýšlí  a také když si  můžu zkoušet různé polohy a hledám, co funguje a co ne a tak dále (smích).

A co volný čas? Jak ho nejraději trávíš?
Tak za prvé – spánkem (smích) a pak se také těším na každou chvilku, kdy jsme spolu s manželem. Ráda chodím do kina, dívat se do divadla, nebo jen tak na procházku s Ebbinkou (moje psí mimino). Mám ráda dobré jídlo a víno, takže pro mě je i velký relax večeře v  příjemné restauraci s lidmi které mám ráda.

Čím bys  byla, kdybys nebyla herečkou?
Pravděpodobně producentkou. Vůbec netuším, zda by mi to šlo, ale určitě by mě to hrozně bavilo! Můj táta je filmový producent a tím, že jsem v tomto prostředí vyrůstala, tak mě vždy fascinovalo. Od dětství jsem potřebovala všechno organizovat, takže asi jsem nějaké geny podědila.

Jsi spíše zimní, nebo letní tvor?
Rozhodně letní. Zimu jsem schopná si užít pouze za předpokladu, že jí strávím na horách, na chalupě, nebo když sedím u krbu s čajem v ruce. Jinak to je utrpení. Léto nabízí více zábavy, je více barevné, pozitivní… Všichni jsou na sebe milejší. Dovedu si představit žít někde, kde je teplo a sluníčko po celý rok.

Kvůli čemu stojí za to žít?
Především kvůli sobě! A pak také kvůli budoucnosti, zážitkům, úsměvu a šťastným očím těch druhých.

Foto zdroj: archiv Veroniky, profimedia.cz

4.2.2014 12:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist