Jak prožije léto Andrea Kalivodová? Na turné, s rodinou na cestách i doma u bazénu

Andrea Kalivodová si jako ježibaba z Rusalky bude léto užívat na českých zámcích. Nebo to možná tak úplně užívání nebude. Zpěv je totiž pořádná dřina a ona do něj dává opravdu všechno. Andrea totiž dělá všechno naplno: zpívá, učí studenty, podporuje charitu i cestuje. Kam vyrazí letos?

foto03-1100x618.jpg Zdroj: Petr Šolar

Andreo, jaké bude tvoje léto?

Pracovní. Letos v rámci projektu Kultura pod hvězdami objedu s letní Rusalkou několik českých hradů a zámků. Začneme 2. července v Kuksu, pak 13. na zámku Opočno, 30. v Třeboni. V srpnu pokračujeme 6. ve Žďáru nad Sázavou a 12. nás čeká zámek Kačina. Naštěstí ale nebudu všude, budu alternovat s Ester Pavlů, takže mi v létě zbyde i nějaký čas na děti, relax a cestování.

Takže bude i nějaká dovolená?

Ano, určitě vyrazíme k moři. Letos plánujeme cestu autem a do Chorvatska do Itálie. Obě země jsou nádherné, takže nás určitě čeká cesta plná zážitků.

Proč autem? Nebylo by letadlo pohodlnější?

Podle mě vám auto dá nezávislost a pohodu. Můžete se zastavit, kdekoli se vám zalíbí. Nehrozí zrušené lety, ztracená zavazadla (což se mi zrovna nedávno stalo). A navíc jsou kluci takoví zeměpisci. Adrian má 9 a Sebastian 6 let a oba se zajímají o různé země, kultury a přírodu. Jedeme tedy našim Peugeotem 408. Ten pobere všechno, co potřebujeme, a na dlouhé cesty je jak dělaný. Ani po stovkách kilometrů jízdy se nestává, že bychom z něj vylezli rozlámaní. Má plug-in hybridní pohon se spotřebou něco přes litr na sto kilometrů, takže nás účtenky za benzín moc netrápí. Jediným úskalím je to, že je ho třeba pravidelně dobíjet, což jde ale vzhledem k tomu, že síť dobíjecích stanic v Evropě je čím dál hustší, poměrně dobře. Nám aspoň přestávka u dobíječky dá chvíli na to, abychom si zašli na zmrzlinu.

A co další plány na prázdniny?

Letos to trochu rozdělíme. Manžel bere kluky na pánskou jízdu. Je to takový roadtrip obytňákem. Říkáme tomu „Tögel expedice“. Kluci si to neskutečně užívají a už teď se hrozně těší. Pojede totiž pět tatínků a deset synů, takže o zábavu bude určitě postaráno. No a já, zatímco budou kluci pryč, si odpočinu u bazénu a na zahradě. Taky uklidím skříně a udělám takové ty věci, na které není přes rok čas. Mám vždycky skvělý pocit, když to dokončím. Všechno utříděné, uklizené, je to takový restart. Bude u mě kamarádka Veronika s dcerkou, takže se těším na takovou tu ženskou energii, která v rodině s třemi chlapy není moc častá. A možná, že v srpnu vyrazíme ještě na holčičí výlet někam do jižních Čech.

Máš nějaké oblíbené místo v Česku, kam ráda jezdíš?

Ty jižní Čechy asi nejvíc, spolu s jižní Moravou. Líbí se mi v Mikulově, ve Znojmě, v Třeboni… a samozřejmě mám ráda Kroměříž. Tam jsem se narodila a považuji ho za jedno z nejkrásnějších měst u nás. Každé místo a každý region má ale něco do sebe. Ráda poznávám i nová místa.

Přečti si také:

Je některé, o kterém si myslíš, že je turisty podceňované?

Řekla bych, že okolí Ústí nad Labem. Samotné Ústí se možná mnohým nelíbí, ale okolní příroda je nádherná. I některá města a místa v tomto kraji stojí za návštěvu, třeba Střekov nebo Větruše. Tam je to opravdu kouzelné. Ostatně celý region mám ráda, hlavně jeho milé lidi. A tady divadlo, krásné jeviště, atmosféru…

A naopak turisticky známé místo, které považuješ za přeceňované?

Možná trochu Český Krumlov. Je to bezpochyby překrásné město, ale z hlediska turistů přelidněné. Zahraniční návštěvníci se většinou přijedou do Česka podívat jen do Prahy a do Krumlova. Nic jiného. A to je trochu škoda. Jinak ale Český Krumlov miluji, hlavně jeho otáčivé jeviště, kde jsem už mockrát vystupovala. A vždycky to byl zážitek.

Preferuješ moře nebo hory?

Já k životu potřebuji oboje. Hory mě naplňují klidem, mám ráda horské túry. U moře zase ráda relaxuji. Oboje moje hlasivky potřebují. Moře je skvělé v zimě, užít si teplo a slunce, když je u nás nevlídno. Loni v zimě jsem to nestihla, tak to snad napravím o nadcházející zimě.

Kdybys měla jet na dovolenou s miniaturním kufříkem, co by v něm určitě nechybělo?

Dobré boty. Ty jsou základ. Přibalila bych ještě spodní prádlo a dobrou knížku. A asi i telefon (bohužel).

Máš nějaké oblíbené prázdninové jídlo?

Určitě! Mým favoritem je „skuša na žaru“, neboli makrela na grilu, nebo plieskavica, olihně a další dobroty chorvatské kuchyně. V Itálii si zase ráda dopřávám dobrou italskou zmrzlinu.

Je nějaká země, kam by ses chtěla někdy podívat?

Jednou bych chtěla navštívit Čínu. Je to pro mě taková zvláštní, tajemná země, která je určitě plná překvapení. Rozhodně mě láká a doufám, že se tam jednou podívám. Zatím jsem nad ní jen letěla.

A co po prázdninách? Bude opět Rusalka v Praze?

Určitě. Chystají se dvě velká představení ve Státní opeře, a to v neděli 15. října a ve čtvrtek 14. prosince. Rusalka je opravdu nádherné představení a roli ježibaby si moc užívám. Líbí se samozřejmě i divákům. Všechna jarní představení byla beznadějně vyprodaná. Takže je třeba si se sháněním lístků pospíšit.

12.6.2023 2:00| autor: Redakce Femina.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist