George Clooney i  Jason Statham. Herci, kteří málem zemřeli přímo při natáčení

Že herectví je báječné povolání plné příjemných chvilek, obdivu fanoušků a sponzorských výhod? Co tě nemá! Někdy se VIP hvězdy mohou dostat do pěkného průšvihu. Která slavná jména kdy byla ohrožena na životě přímo během natáčení?

nataceni-nebezpecne-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Herectví je někdy pořádně nebezpečné

Herec, ten těžký chleba má… Za filmy s masovou návštěvností se leckdy ukrývají slzy, pot, dřina, risk a někdy dokonce i úrazy a přiblížení se smrti. Kdo v tomto ohledu na natáčení nerad vzpomíná?

Hrdinka Katniss, která se málem udusila

Jennifer Lawrence, jež hraje velmi populární Katniss Everdeen v kritiky uznávané sérii The Hunger Games, je pěkně mrštná. Během natáčení scény, kde její postava prolézá tunelem, došlo k poruše přístroje vytvářejícího mlhu. Kvůli tomuto zkratu se tunel ihned zaplnil kouřem, přičemž Jennifer měla co dělat, aby z pasti unikla. Být to jen o pár vteřin později, mohla se udusit! Jennifer je ale ostrá holka, o čemž se můžeš přesvědčit ve videu. Katniss se zkrátka rozhodně nebojí špíny ani nebezpečí. Mrkni na natáčení Hunger Games!

Šedivý vlk George Clooney. Ten pán s Oskarem

Filmové drama Syriana, které bylo v Česku uvedeno v roce 2006, patří k politickým thrillerům. Jedna z jeho hvězd, jež ztvárnil George Clooney, tedy jeden z nejslavnějších herců na planetě, tu dnes vůbec nemusela být. Při jedné ze scén prošedivělý hezoun utrpěl těžké zranění zad, které si vyžádalo komplexní a obtížnou operaci. Tak snad se za bolestné dá považovat Oskar za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Nějak si to ten George musel vynahradit!

Přidušená kráska Diane Kruger

Hanebný pancharti. Ani americko-německý film, jehož autorem je režisér, producent, scenárista a herec Quentin Tarantino, není bez skandálu. Diane Krugerová coby Bridget Von Hammersmark je v jedné scéně škrcená. Režisér Tarantino nechtěl riskovat, že se herečce něco stane, takže ke škrcení „propůjčil“ své ruce. Ironické je, že ani tak nebyla Diane Kruger v bezpečí. Dle svých slov byla málem doopravdy uškrcená, skončila dokonce v bezvědomí! Že by Quentin nějak víc „přitlačil na pilu“? Když se to vezme kolem a kolem, tak celý zmíněný snímek byl tak trochu ruská ruleta, o čemž mohou vyprávět herci Eli a Omar.

Eli Roth a Omar Doom – dva, kteří se smažili

Herci Eli Roth a Omar Doom se při natáčení scény v hořícím divadle málem usmažili. Když tuto scénu nejdříve testovali, tak teplota dosáhla maximálně 400 stupňů Celsia. Při samotném natáčení se však teplota vyšplhala až na 1200 stupňů Celsia, což se rozhodně dá považovat za pekelné vedro. Však taky přítomní hasiči prohlásili, že kdyby se natáčelo ještě o chvíli déle, střecha natáčeného objektu by se zřítila. Eli a Omar tak byli v pořádně velkém nebezpečí.

I božský veterán Sylvester Stallone přišel k úrazu

Sylvester Stallone je jedním z nejvíce macho herců v historii. Pro Rocky IV chtěl zkusit něco nového, tak řekl Dolphovi Lundgrenovi, aby ho skutečně co nejvíc a nejsilněji udeřil. Lundgren, který je na tom po fyzické stránce velmi dobře, neváhal. Akorát poškodil Sylvesterovo srdce tak, že herec na osm dní skončil na oddělení intenzivní péče. To ale nic nemění na faktu, že Sylvester Stallone je bláznivými kousky pověstný. Když natáčel Ramba: První krev, rozhodl se, že skočí z útesu na strom, a to bez bezpečnostního zařízení. Tak se taky stalo, jenže herec si při tomto manévru zlámal žebra.

Malý vzrůstem, velký srdcem. To je Jason Statham

Mezi ostré hochy pak patří ještě Jason Statham. Ten je jedním z největších filmových hrdinů na planetě. A zdá se, že se mu role železného muže zamlouvá i ve skutečném životě. Během natáčení The Expendables 3: Postradatelní seděl v kamionu, kterému selhaly brzy. Vozidlo, jež Jason řídil, se vřítilo přímo do Černého moře. Co udělal filmový kurýr? Se svým pověstným ledovým klidem vyplaval na povrch a šel natáčet dál… Tomu se říká akční hrdina!

19.5.2023 11:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: independent.co.uk, movieweb.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist