Celebrity s titulem. Kdo ze slavných se může pochlubit vysokoškolským diplomem? Gerard Butler i Eva Longoria

Právník, chemický inženýr, kineziolog nebo elektrotechnik? V porovnání s herectvím nebe a dudy, ovšem i tyto obory mají celebrity v malíku. A není se co divit, vždyť se jejich studiu intenzivně věnovaly!

celebrity-s-titulem-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Že populární osobnosti umí jen citovat scénáře a pózovat před kamerou nebo objektivy fotoaparátů? Ale kdepak, na svůj bezchybný zevnějšek či stálý přísun pracovních příležitostí rozhodně nechtěly spoléhat všechny. To je také důvod, proč kdysi zasedly do lavic, aby získaly titul z „vejšky“. Je fakt, že stát se může ledacos a myslet na zadní kolečka není úplně marné. Kdo z VIP by se uživil i mimo filmový průmysl?

Dolph Lundgren je chemický inženýr

Švédský svalovec se většinou objevuje v rolích, kde může uplatnit svou největší vášeň – bojová umění. Kdyby ho ale hraní z nějakého důvodu přestalo bavit, tenhle sympaťák má nepřeberné množství možností, čemu se věnovat. Kromě toho, že se s klidem uplatní jako režisér a scénárista, je mu blízké i chemické inženýrství. To je odvětví kombinující znalosti z chemie, fyziky, biochemie a v neposlední řadě i matematiky a ekonomie. Ano, tohle fešák vystudoval na výbornou!

Brooke Shields ráda čte

Diva, o níž je ve filmovém průmyslu pořádně vědět od chvíle, kdy v kinech všichni žasli nad kultovní a romantickou Modrou lagunou, má hodně zajímavé předky. Málokdo ví, že babička téhle krásky byla dcerou italského knížete, čehož ovšem Brooke nikdy nezneužívala. Už v mládí jí ale bylo jasné, že bez jazyků se člověk prostě neobejde, tak se vrhla na studium literatury se zaměřením na francouzštinu a španělštinu. Školu dokončila dokonce s vyznamenáním, což rozhodně nemohli říct všichni její spolužáci.

Gerard Butler zná zákony jako svoje boty

Rodáka ze Skotska, známého zejména ztvárněním krále Leonida ze snímku 300: Bitva u Thermopyl, asi není třeba dvakrát představovat. Taky jsi ho obdivovala ve snímcích P. S. Miluji tě, Zapomenutý ostrov nebo Butterfly On The Wheel? Nechybělo mnoho a sexy kocour se místo natáčecího placu objevoval u soudu. No vážně! Je totiž vlastníkem diplomu z práv, kterým se dokonce sedm let věnoval. Teorie, proč změnil branži, jsou dokonce dvě. On tvrdí, že po zhlédnutí díla Trainspotting mu došlo, že jeho posláním je herectví. V kuloárech se však šušká, že ho vyhodili z advokátní firmy – kvůli problémům s alkoholem!

Eva Longoria je odbornicí přes pohyb

Jedna ze seriálových zoufalých manželek patří mezi nejpřitažlivější ženy filmového průmyslu. Kdyby však nebyla mediálně známou osobností, s největší pravděpodobností by se pohybovala ve zdravotnictví, a to doslova. Doma má totiž schovaný bakalářský titul z oboru kineziologie. Nevíš, co si pod tímto pojmem představit? Je to věda o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka a zvířat, která se zabývá fyziologickými a psychologickými mechanismy.

Rowan Atkinson rozumí elektrotechnice

Britský herec, co už od útlého věku projevoval nadání rozesmívat lidi, se prý nikdy komikem stát nechtěl. Dle vlastních slov toužil vykonávat povolání se stálým platem a bonusem v podobě zdravotního pojištění. Možná právě proto byl tak pilným studentem a úspěšně absolvoval magisterské studium elektrotechniky. Kdyby se svými humornými čísly býval nevystupoval už na univerzitě, možná by se před kamerou nikdy neobjevil. Takhle mu rychle došlo, co ho víc baví a naplňuje… Nebo co víc vydělává?

A jedno vzpomínkové video na konec:

10.11.2023 11:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: buzzfeed.com/kristenharris1/celebrities-prestigious-college-degrees

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist