5 celebrit s dobrým srdcem, které se zabývají dobročinností. Do koho bys to neřekla?

Co spojuje Oprah Winfrey, Mela Gibsona, Sandru Bullock a Rihannu? To je snadné. Přece záliba v konání dobrodiní! Kolika miliony už podpořili nemocnice, vzdělávání chudých nebo oběti přírodních živlů?

charita-celebrity-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Co si budeme vykládat, celebrity vydělávají astronomické částky, o nichž se nám, běžným smrtelníkům, ani nesní. Ne všechny si ale své poctivě vydělané dolary nechávají jen pro sebe! Kteří slavní mají dobré skutky v popisu práce? Tady je na místě opravdu velká poklona…

Oprah Winfrey klade důraz na vzdělání

Uznávaná moderátorka je už pěkných pár let považována za nejbohatší Afroameričanku, která se pohybuje na červeném koberci. Sama Oprah měla hodně těžké dětství, což je možná důvod, proč teď tolik myslí na ostatní. Prostřednictvím své organizace věnovala celých 40 milionů dolarů na rozšíření zdravotní péče v zemích třetího světa. Pravidelně přispívá také na vzdělání chudých dívek, které nemají ke studiu příznivé podmínky. Před touhle dámou fakt klobouk dolů!

Mel Gibson klame tělem

Herec s irskými kořeny a představitel filmového Patriota možná vypadá jako drsňák, ovšem cizí osudy ho rozhodně nenechávají chladným. Není to tak dávno, co sympaťák daroval 10 milionů dolarů z vlastní kapsy na zkvalitnění dětské zdravotnické péče. Podobná částka z jeho účtu putovala v roce 2005 i do Mexika, a to na pomoc obětem hurikánu Stan. Svalovec a zasloužilý otec devíti dětí rovněž finančně podporuje katolickou církev, přičemž se angažuje v mnoha projektech. No kdo by to byl řekl?

I Sandra Bullock zaslouží medaili

Herečka, producentka a majitelka blyštivého Oskara rozhodně nepatří mezi ty, co by se k potřebným otáčeli zády. Dcera operní pěvkyně, jež je původem z Německa, ze všech sil usnadňuje existenci těm, kteří vlivem řádění přírodních živlů přišli o střechu nad hlavou. Je úplně jedno, zda se jedná o ničivou sílu zemětřesení, požárů nebo povodní, Sandra s šekovou knížkou je vždy připravena zasáhnout!

Matthew McConaughey není sobec

Sexy kocour se skotskými, anglickými, irskými, švédskými a německými předky si také své bohatství nenechává výhradně pro sebe. A díky tomu ho máme ještě raději! Fešák, jehož známe ze snímků Vlk z Wall Street či Bez kalhot, založil vlastní organizaci, která poskytuje štědré dotace různým americkým školám. Proč se Matthew tolik hrne zrovna do lavic? Zřejmě proto, že je synem učitele, takže dětství jistě trávil v knihách.

Rihanna jako dobrá duše

Zpěvačka a módní návrhářka sice nemá pověst úplné světice, ovšem když jde do tuhého, neváhá přidat ruku k dílu. Od té doby, co založila charitativní sdružení, zaměřuje se na pomoc lidem, kteří potřebují transplantaci kostní dřeně. Tím to ale zdaleka neskončilo. Umělkyně zároveň věnovala nevyléčitelně nemocným dětem několik milionů dolarů ze svých zdrojů. A to se přece počítá, nebo snad ne?

Který VIP „světec“ tě příjemně překvapil nejvíc? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. A jen tak mezi řečí, nesobeckých hvězd věnujících se charitě je mnohem víc. Jejich identitu zjistíš ve videu!

text: Lucie Feiková, Foto: Shutterstock

15.12.2022 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: insider.com/charitable-celebrities, lofficielusa.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist