Hodinový manžel ‒ máte toho svého?

Už zase kapající kohoutek v koupelně, další rozbitá zásuvka v kuchyni a stále nepřilepené lino v předsíni, o které zakopne každá návštěva… Také to znáte? Maličkosti i větší zásahy, které by váš byt či dům potřeboval jako sůl, ale není, kdo by se jich ujal. Zavolejte hodinového manžela.

Neumí, nechce, nemůže
Ptáte se, na co hodinového manžela, když máte vlastního? To je sice pravda, ale je docela možné, že ač je v mnoha ohledech báječný, tak zrovna zlaté české ručičky mu sudičky do vínku nenadělily. Nebo je možná manuálně zručný, ale v tomto ohledu líný a do běžných domácích oprav se dvakrát nehrne. V dnešní době existuje i třetí možnost, a to že opravdu nestíhá. Manažerům vracejícím se domů po deváté hodině večerní či mužům, kteří mají dvě i více zaměstnání, se celkem pochopitelně po práci zrovna do montáže poliček nechce, byť už vám v obýváku leží připravené měsíc.

Sama doma
Podobná je situace, kdy žijete sama a jenom kvůli pár nezbytným opravám to nehodláte měnit. A také je vám nemilé už zase obtěžovat souseda s nějakou prkotinou nebo vážnějším problémem v domácnosti, na který si sama netroufáte. I potom přijde hodinový manžel vhod. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že vás bude stát více než dobré kafe či bonboniéra pro známého. Ale možná zase méně než kdybyste volala specializovanou firmu či řemeslníka, kteří se navíc kvůli drobným pracím zrovna do kšeftu nehrnou.

[[related]]

Kde, co a za kolik?
Nová profese „kutilů na zavolání“ se v České republice začala hojněji objevovat cca před dvěma lety. V současné době již není ničím ojedinělým a zařadila se mezi běžné činnosti živnostníků či služby poskytované většími firmami. Prostřednictvím internetu se dá hodinový manžel snadno nalézt i v nejbližším okolí bydliště, a to ve všech regionech. Podle toho se také často odvíjí cena, která se pohybuje nejčastěji mezi 200 až 300 Kč na hodinu. Přičemž v okolí Prahy se spíše přiblíží k té horní hranici, v odlehlejších oblastech je naopak nižší. Práce rozsáhlejšího charakteru jsou většinou kalkulovány předem a zvlášť. A s čím se na hodinového manžela můžete obrátit? Zjednodušeně se dá říci, že se vším, co potřebujete doma opravit, vyměnit, smontovat, přestěhovat, zapojit apod. Nabídka se samozřejmě případ od případu může lišit, ale většinou zahrnuje běžné opravy v domácnosti, drobné instalatérské práce, malování, montáž nábytku, elektroinstalační, ale i zahradnické činnosti.

Dvakrát pro
Ještě stále váháte, zda vytočit nalezené telefonní číslo a objednat si například natření plotu, na kterém už není původní barva ani vidět? Zkuste to, zbavíte se konečně restu, který vás pronásleduje dnem i nocí, a ušetřený čas můžete věnovat něčemu zábavnějšímu. Hodinový manžel přijede, pomůže, uklidí po sobě a zase zmizí. A pokud se váš drahý netváří příliš nadšeně, že mu do teritoria zasahuje cizí mužská ruka, možná se práce příště chopí sám. Nebo danou situaci přijme s nadhledem a bude se zábavě věnovat společně s vámi. Myslím, že obě možnosti jsou více než přínosné.

16.8.2012 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist