Sandra Bullock i Kim Cattrall. Které hollywoodské hvězdy brilantně ovládají němčinu?

Co by se stalo, kdyby na mnichovský pivní festival Oktoberfest dorazil třeba Leonardo DiCaprio, Kirsten Dunst, Kim Cattrall nebo Paul McCartney? Objednali by si půllitr chlazeného moku a pokecali s místními!

celebrity-nemcina-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Kdo ze slavných ovládá skvěle řeč našich sousedů?

Že celebrity, které známe z hollywoodských filmových trháků, se dorozumí jenom anglicky? Ale kdepak. I mezi největšími hvězdami světového formátu se najdou tací, kteří se při návštěvě Německa, Rakouska a Švýcarska s klidem obejdou bez tlumočníka i slovníku. Koho se to týká?

Leonardo DiCaprio. Ten měl dvojí výchovu

Leonardo Wilhelm DiCaprio, jak zní jeho celé jméno, se sice narodil v Kalifornii, ovšem jeho původ sahá právě k našim německým sousedům. Od nich se totiž do Spojených států přistěhovala jeho matka v padesátých letech minulého století. Proslýchá se, že malý Leo trávil hodně času s babičkou, s níž mluvil právě zmíněným jazykem. Dodnes prý nezapomněl ani slovo!

Sandra Bullock umí nejen zpívat

Hodně podobně na tom je i tahle sympatická kráska. Slyšela jsi někdy o tom, že matka hlavní hvězdy komediálního díla Slečna Drsňák byla operní pěvkyní pocházející z Berlína? Malá Sandra se tedy už v dětství domluvila nejen anglicky. Dlouhovlasá brunetka nemá sebemenší problém v mateřštině svých předků hovořit i před velkým publikem, což dokázala při převzetí prestižní filmové ceny.

Paul McCartney, pilný student

Paul McCartney se narodil rodičům s irskými kořeny, ovšem mluvu, kterou hovořil i Johann Sebastian Bach, začal studovat už na škole v Liverpoolu. K dokonalosti ji pak vypiloval díky cestování s legendární skupinou The Beatles, neboť hudebně nadaní „brouci“ na počátku své kariéry hráli právě v malých německých klubech.

Kirsten Dunst má na výběr

Tak téhle rodačce z New Jersey kariéru doslova nastartoval jeden pavouk. Od té doby, co ztvárnila jednu z hlavních postav po boku legendárního Spidermana, je v jednom kole. Málokdo ví, že otec Kirsten byl hamburským lékařem. V roce 2011 díky tomu získala populární a hodně obsazovaná herečka dokonce německé občanství, takže si vlastně může vybrat, kde chce zapustit pomyslné kořeny.

Kim Cattrall žila hned vedle

Není třeba připomínat, že Kim Victoria Cattrall proslula zejména postavou Samanthy Jones v Sexu ve městě. V letech 1982 až 1989 byla vdaná za Andrease Lysona, s nímž se přestěhovala do Frankfurtu. Tam jí nezbylo nic jiného, než přivyknout místním zvykům, poměrům a samozřejmě i řeči, takže známá seriálová proutnice se rozhodně neztratí ani v zemích, kde by ji rozhodně jen tak někdo nečekal.

 

28.7.2023 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist