5 celebrit, které málem zničila deprese

Jeden frčí roky na antidepresivech, druhý se chodí trávit plynem do auta, třetí o tom zatím jen uvažuje a čtvrtý pro změnu nechce jíst. Takhle vypadá reálný život hvězd, když zhasnou hollywoodská světla!

slavni-a-deprese-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Deprese není žádná sranda. Tahle závažná porucha psychiky se může projevovat ztrátou sebedůvěry i motivace, nedostatkem osobní hygieny či chronickou únavou – zkrátka vším, co celebritám při jejich povolání pořádně překáží. Kdo z VIP o tom ví svoje a za služby psychiatra utrácí majlant?

1. Dwayne Johnson, tvrďák na pokraji zhroucení

Americký herec, producent a profesionální wrestler s přezdívkou „Skála“ v akčních filmech budí dojem, že ho nic neporazí, ale pravda je úplně někde jinde. Fešák se už od mládí potýká s těžkými depresemi a mívá ty nejčernější myšlenky. Při jednom rozhovoru s Oprah Winfrey v její televizí show se otevřeně přiznal, že byly doby, kdy uvažoval o sebevraždě. Jak je vidno, i ta nejsilnější skála může narazit!

2. Lady Gaga, blondýnka v nesnázích

Písničkářku s italskými kořeny prestižní časopis Forbes řadí mezi stovku nejvlivnějších osobností světa a desítku nejmocnějších žen planety. Teoreticky vzato si tedy zpívající diva nemá nač stěžovat, ale bohužel i ona má potíže s duševním zdravím. Jak tuhle nezáviděníhodnou patálii vlastně snáší? Podezřele dobře a její slova trochu šokují…

„Zjistila jsem, že můj smutek neničí to, co je na mně skvělé a úžasné. Mám štěstí, že se vždycky můžu vrátit ke své velikosti,“ hrdě prohlásila Lady Gaga zahraničním novinářům, kteří s ní nedávno dělali interview. Je třeba si hledat pozitiva i tam, kde nejsou, což…

3. Brad Pitt, z krasavce troska

Po rozvodu s jeho neméně slavnou ženou Angelinou Jolie to šlo s oblíbeným hercem pěkně z kopce. Depresi přiznal otevřeně a v kuloárech se ke všemu šuškalo, že měl problémy s příjmem potravy. Brad se totiž ztrácel před očima, až by se jeden skoro bál, že bude muset titul největšího a nejudržovanějšího hollywoodského fešáka přenechat někomu jinému.

4. Halle Berry, ta měla na mále

I představitelka Bond Girl a držitelka Oscara má za sebou smutné období. Když se dozvěděla, že ji podvádí manžel, upadla do deprese a ztratila chuť žít. O čem ale někdo jen přemýšlí, to čokoládová kráska zrealizovala. Ostatně, takhle na osudnou chvíli vzpomíná ona sama.

„Seděla jsem ve svém autě a cítila, že plyn pomalu přichází. Pak mi ale došlo, jaké to bude pro mou matku, až mě takhle najde – to mě přinutilo vystoupit. Ona se pro mě tolik obětovala a ukončení mého života by bylo sobectvím,“ svěřila se bývalá královna krásy zpravodajské agentuře Reuters.

5. Jim Carrey, humor jako přetvářka

Kanadský komik známý svými hereckými groteskními výstupy v komediích jako Ace Ventura, Maska či Božský Bruce určitě nevypadá jako hromádka neštěstí. Proto by asi málokoho napadlo, že má letitou zkušenost s antidepresivy, na kterých si dle jeho slov vypěstoval malou závislost. Teď už je prý v pohodě a s léky skoncoval, i když kdo ví, jestli říká pravdu. Vidíš, pak že slavní nemají starosti…

Která hvězda v depresi tě překvapila nejvíc? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. A podívej se taky na video, tam jsou další VIP depkaři!

text: Lucie Feiková, zdroj Reuters, Foto: Shutterstock.com

19.8.2022 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist