Jste to, co jíte: Sliby chyby!

Tanečnice má v mé mysli tak nějak zakódované ideální míry. Vypracované tělo, které nenechá nikoho na pochybách o dlouhých letech tvrdé dřiny a nelítostného tréninku. Ovšem tanečnice, která se přihlásila do pořadu: Jste to, co jíte, vyvrací všechny předsudky i mýty.

Pavlína Pufferová, která nejen, že sama tančí, ale také vede taneční školu, se rozhodla, že nadále nechce být za kuličku a vážit téměř devadesát kilogramů, ale chce se vrátit ke své původní váze 50 kg.

V úvodu je nutné podotknout, že vysněnou váhu měla Pavlína v době, kdy se potýkala s drogami. Ve chvíli, kdy překonala závislost, šla váha nelítostně nahoru, případně se řítila dolů raketovou rychlostí díky nevhodně zvoleným hubnoucím preparátům. Mimochodem, věčné dietářky, tušily jste, že některé léky na hubnutí obsahují stejnou látku jako drogy? Nic moc zjištění, že?

Navzdory tomu všemu se však Pavlína rozhodla, že kvůli svému příteli i sobě samotné se pokusí zhubnout. Že to bude fuška, muselo být jasné od samého začátku všem. Lednička byla totiž přímo natřískaná nevhodnými potravinami. (Nevím jak vám, ale mně se u stolu hrůzy udělalo mírně nevolno. Že se zmatlá dohromady jídlo, to už jsem si tak nějak zvykla, i když mi to přijde jako ohromné plýtvání, ale zapíchat do chleba „namazaného“ syrovým mletým masem cigaretu, tak to už je vážně vrchol hnusu.)

Zpočátku mi přišla Pavlíny otevřenost zábavná a milá, ale s postupujícím časem jsem nabyla dojmu, že nejde o upřímnost, ale výmluvnost. Výmluvy jsou totiž něco, co by si Pavlína mohla dát patentovat. Nikdy jsem jich během pětačtyřiceti minut neslyšela tolik najednou. A když dojdou výmluvy, přichází na řadu obviňování. Jasně, že za všechno může jen partner. 🙂

O hubnutí v tomto případě nemohla být ani řeč. Pavlína namísto domácích salátů kupovala vesele polotovary, aniž by si zjistila váhu, na doporučený jídelníček neměla chuť a tak si jej doplňovala libovolně podle svého uvážení, nesportovala, i když k tomu měla nějaký čas i pádný důvod v podobě zablokované krční páteře a naražené lopatky. Neměla tušení o váze jednotlivých jídel a hlavně podle svých slov neměla na nic čas. I proto přepadovka stála rozhodně za to.  Na otázku doktory Kateřiny: „Jak jde režim?“ odpověděla s klidným úsměvem: „No, tak normálně, moc ho nedodržuju.“  Lednice byla narvaná marmeládami, tavenými sýry a dalšími laskominami, které rozhodně v jídelníčku člověka snažícího se zhubnout nemají co dělat. Jasně, že všechny patřily Honzíkovi. Nechápu jen, jak to ten kluk dělá, že při takovém objemu jídla je tak štíhlej. 🙂 Mimochodem houbové rizoto, které měla připravené k obědu z restaurace, protože neměla pro samé koukání na televizi čas vařit, taky u doktorky Kateřiny neprošlo. A co mě úplně nejvíc pobavilo, byla její neochvějná víra, že přepadovka dopadla nad míru dobře. Vždyť jí přeci doktorka nenachytala při ničem špatném.

Aby si celý národ nemyslel, že jsem úplnej blbec…
Pavlína je podle mého jen další z řady těch, na které tým odborníků vyplácal svůj drahocenný čas a sponzor reality show i nemalou částku peněz naprosto zbytečně. Po čtyřech měsících hubnutí shodila pouhé dva kilogramy, v pase dva centimetry a přes boky tři. Už dlouho jsem neviděla doktorku Kateřinu tak strašně naštvanou. No, nedivím se. Snad se jednou Pavlína ze všech těch svých výmluv vymotá a uvědomí si, že to nedělá ani pro Petra s Kateřinou, ani pro národ, aby si o ní nemyslel, že je „úplnej blbec“, ani pro Honzu, ale jednoduše pro sebe a dnes už také pro miminko, které čeká. Kdo ví, jestli to ale bude hnacím motorem pro hubnutí, nebo naopak důvodem pro nějakou tu mlsku navíc. Co myslíte? Každopádně jí přeji hodně úspěchů.

18.4.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist