Jste to, co jíte: Pivo dělá hezká těla

Poslední díl pořadu o zdravém životním stylu: Jste to, co jíte, byl dalším z těch, které člověka baví. Ne proto, že by držel hlavnímu aktérovi palce a hubnul alespoň v myšlenkách s ním až do konce pořadu, ale proto, že Jakub Kantor je dalším z řady adeptů na okamžitý vyhazov z programu.

Jakub, teprve dvacetiletý student, disponoval nejen pořádnou nadváhou, ale také nebetyčným sebevědomím a arogancí. Za svůj dosavadní život si vypěstoval solidní závislost na pivu, cigaretách, kávě a kečupu (týdně ho spořádá rovný litr! Brr), což je v kombinaci s astmatem a hromadou léků, které bere na různé alergie holé šílenství. Mimochodem všimli jste si, jak se mu neskutečně klepaly ruce? Ve dvaceti letech?! Změnu ve svém životě potřeboval jako sůl a odborníci se mu s ní pokusili pomoci.

A co na rady, doporučení a zdravý životní styl, které mu přednesla doktorka Kateřina a Petr Havlíček, říkal Jakub? Jednu lež za druhou! Na lhaní by si mohl založit s klidem i firmu a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že by si vylhal určitě slušný peníze. Lhal s dodržováním jídelníčku (na váze nerozeznal gramy a dekagramy, jedl, co chtěl a kdy chtěl, třeba po snídani odpolední svačinu), lhal s kouřením, lhal s pitím piva, lhal se sportováním. Lhal neustále a se zájmem. A co na tom všem lhaní bylo nejhorší? Že on tomu sám věřil!

Jeho arogantní jednání mě vytáčelo téměř k nepříčetnosti. Hromada odborníků plýtvá čas na takového floutka, který touží jen po zviditelnění se a hubnutí jej v podstatě nezajímá. Na všechno má argument, ale i když jste pořad sledovali sebebedlivěji, neměli jste šanci všechna jeho „moudra“ pobrat, protože byla jednoduše vypípávána. Opravdu jsem žasla nad ochotou odborníků mu neustále naslouchat, já bych ho z pořadu vyhodila nekompromisně hned a bez meškání. Petr Havlíček mu dal další šanci navzdory tomu, že si při odjezdu ze schůzky zapomněl stravovací plán a na upozornění, aby se pro něj vrátil, v klidu odvětil, ať mu ho přivezou na další natáčení. Ještě nikdy jsem asi neviděla Petra Havlíčka tak rozladěného, naštvaného a znechuceného.

A Jakubova hláška: „Já jsem jeho (Petra Havlíčka) klient, tak by se sám měl pravidelně ozvat!“ jen všechny dosud nevěřící Tomáše přesvědčila o jeho nadutosti a aroganci. Stejně jako jeho důvody pro předčasné skončení natáčení. Prý jede na výlet, ale hlavně chce ochutnat zelené velikonoční pivo, které je k dostání jen jednou do roka.:-)

A výsledek? Další zbytečný příběh, další marná snaha a hodiny práce týmu odborníků na člověka, který si jejich snahy ani neváží, doufejme, že mu bude ponaučením alespoň to, že jej celý národ bude považovat za….. nechám na vás, co si za tečky doplníte. 🙂

27.5.2011 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist