Jak to vidí chlap: Píše si se svou ex

Někdy je naše podezření tak silné, že neodoláme a porušíme soukromí našeho partnera třeba tím, že mu projedeme telefon. Ale proč se to nevyplácí, a proč to udělala naše čtenářka Tereza, se dozvíš od našeho chlapa – Tomáše Erbena.

jak-to-vidi-chlap-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz čtenářky Terezy:

Ahoj Tome,

mám problém s partnerem a týká se jeho bývalé. Jsme spolu přes 2 roky a bydlíme spolu. Jedná se o to, že v poslední době se choval jinak, byl nervózní a podrážděný. Jeden den mi půjčil telefon a mně to bohužel nedalo a projela mu SMS (věděla jsem, že si se svou ex volají, to mi řekl). SMS byly normální, jen mě dost udivilo, že se podepisuje obrázkem beruška. Nic jsem mu na to neřekla, ale on to zjistil a byl pěkně vytočený, až rozbil telefon. Asi za dva dny jsme o tom mluvili a já mu řekla, že jsem to udělala, protože se chová divně, už jsme tohle řešili loni a vždy, když je s ní v kontaktu, tak se hádáme. Je to jeho bývalá milenka, se kterou má dítě, ale to nevídá a o něm nic neví. Tak proč si volají a píšou a maže některé SMS? Na to jsem se ho taky ptala a on mi řekl, že smazal dvě zprávy, protože by mi ublížily, psala tam, že se chce sejít a že má v noci čas (to dělal do rána), prý jí na to neodpověděl. Psala prý také, že ho asi miluje, nebo aspoň se mě ptal, co bych dělala, kdyby to napsala. To mi taky vadí. Když jsem mu řekla, že mi vadí, že se podepisuje beruška, tak řekl, že to dělala vždy, což není pravda a on řekl, že to dělá vždy, když po něm něco chce, já mu řekla, že mi to vadí, že je to hodně intimní a že jí chci zavolat, ať mi dá číslo. Na to nereagoval a pak jsem mu řekla znovu, že ho chci to číslo, ale on mi řekl, že jí to napíše, ať se tak nepodepisuje… Já to číslo znám, jen nevím, jestli ji mám kontaktovat. Po něm jsem ho chtěla, abych viděla, jak na to bude reagovat. Jenže z té jeho reakce fakt nevím, co si myslet. Ještě dodám, že byl předchozí partnerce nevěrný právě s touhle milenkou…

Děkuji za radu Tereza

Odpovídá Tomáš Erben:

Ahoj Terezko,

často mi volají klientky s problémy ve vztahu. Kdo by ho taky měl ideální, že? Sám se často setkávám s tématy, která mi nejsou cizí. Moje manželka různé články čte, pak ke mně přijde, ťuká si na čelo a říká „A s tímhle ty jako někomu radíš, jo?“.

Ve všech těch vztazích je nicméně vždy nějaké ALE. „Ale když já ho mám tak ráda“, „Ale já bez ní stejně nemůžu být!“… Prostě je tam něco, co převyšuje ty menší neshody a stojí za to zabojovat a směřovat k lepším zítřkům.

Co právě vás spojuje? Co je tím silným pojítkem, kvůli čemu chcete být spolu? Prožíváte lásku, vzájemnou úctu, toleranci, porozumění, přátelství…?

S dovolením shrnu, co jsem vyčetl za hodnoty z tvého textu, ano? Nedůvěra, agrese, nejistota, nevěra, lži. Jste v tom spolu, neviním rozhodně pouze tvého partnera. Než se zabývat nějakými detaily, o kterých píšeš, pokusil bych se o celou rekapitulaci vztahu. Klidně mi napiš sólo.

Uzavíráš „děkuju za radu“. Mám dojem, že si opravdu zasloužíte trochu větší péči, než řešit pouze útržky, přesto alespoň něco, co vás může poslat správným směrem:

Tobě bych poradil NELEZ MU DO MOBILU. Těžký, já vím. Ale je to hlavně pro tvůj klid. Protože jestli tě štve nějaká „beruška“, zbytečně se trápíš malicherností. Než nějaký podpis, jde o celý kontext, ne? Navíc je to nekonečný příběh – když ho konfrontuješ s tím, že ti vadí některé věci v jeho soukromí, jaká asi bude jeho reakce? Bude si mazat SMS. Pokud ho i přitom načapeš, bude to do budoucna dělat šikovněji.

Čtěte také:

Věřím ti, že dokážeš odolat pokušení. A bude to čím dál tím snazší. Odolej třikrát, to bude první úspěch.

Určitě nevolej ani té bejvalce, taky by ses nikam neposunula a přítel by zase akorát něco rozbil – ona je třetí kolo u vozu. Pokud budeš mít loajálního partnera, rozhodně tě nějaká další rivalka nemůže rozhodit.

Se stejnou naléhavostí mám také radu pro tvého partnera: VAŽ SI TEREZKY A BUĎ LEPŠÍM PARTNEREM A CHLAPEM. Zajímej se o své dítě. Buď čestný. Tvá bývalá partnerka má mít pouze roli matky tvého děcka. Pokud to tak nemáš, pak udělej změnu, než abys Terezu balamutil. Narovnej se jako správnej chlap. Je to tvá zodpovědnost. Pokud ti křivdím, pak se omlouvám za spam.

A rada vám oběma najednou – pracujte spolu na tom, co je tím hezkým ve vašem vztahu, jak jsem zmiňoval v úvodu. Zaměřte pozornost na to dobré. Zkuste táhnout za jeden provaz.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

27.4.2022 4:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist