Jak to vidí chlap: Opravdu je to s bývalkou jen kamarádství?

Na obloze tvého dokonalého vztahu je jen jeden mráček a ten se jmenuje „Bývalka“. Tvůj partner se s ní na tvůj vkus kamarádí až moc, nebo je k ní až přehnaně milý a tebe užírá strach, jestli jsou jeho city k tobě skutečné. Podobný problém řeší čtenářka Denisa a ptá se našeho chlapa, Tomáše Erbena, co s tím?

jak-to-vidi-chlap-zarlivost-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz čtenářky Denisy:

Ahoj Tome, 

se svým přítelem jsme spolu něco málo přes rok, nemáme žádné problémy ve vztahu, kromě jednoho a tím je jeho ex přítelkyně. S ní byl 7 let, vychovávali spolu i dítě (které nebylo jeho) a rozešli se před 2 lety. On mi tvrdí, že ji nemiluje a je pro něj jen kamarádka, občas si napíšou, když něco potřebují, ale nejhorší je to, že mají společné kamarády. Takže když někam jdeme, je tam i ona, nedávno jsme byli na jedné akci, kde opilá řekla, že ho stále miluje. Nyní jsme měli jít na společenskou akci, ale dozvěděla jsem se, že tam jde i ona, což mě překvapuje, protože tam nikdy nebyla, myslím si, že to je kvůli příteli. Nevadí mi, že ji občas potkáme a popovídáme si, ale tohle mi už přijde moc a příteli to vůbec nevadí. To ji vážně bere jen jako kamarádku, nebo má v sobě pořád city?

Děkuju 

Denisa

Odpovídá Tomáš Erben:

Ahoj,

tak si to shrneme – váš vztah je bezchybný. Jediným potenciálním problémem je bývalá přítelkyně. A to ještě píšeš, že nejhorší je to, že mají společné kamarády.

Mám silný dojem, že tohle téma si zasluhuje tolik tvé pozornosti právě proto, že je ve vašem vztahu všechno v pohodě. Nic si z toho nedělej, takhle naše hlavy fungují – vymýšlí si nepřátele tam, kde nejsou. Tudíž doporučuju… zkus v sobě najít pohodu a uvolni se, jestli se ti chce. Za chvíli ti povím proč.

Mají společný celkem významný kus minulosti, to je fakt. Nikdo nejsme nepopsaný list papíru, další fakt. Takového ty jsi ho poznala. Je část lidí, co při rozchodu pálí mosty a druhá část chce své vztahy uchovat. Tím spíš, když v tom hraje roli děcko. Podstatné každopádně je, že se tě nepokouší nějak obelhat. Působí to na mě tak, že si stojí za svým, čestným a chlapským způsobem. To svědčí o jeho morálce.

A teď to slíbené, nejjasnější. Nejspíš tě to už taky napadlo, tak jen potvrdím: pokud by si na ni myslel, buď se s tebou rozejde, anebo se s ní bude scházet za tvými zády. Jednoduché. To, že je přítomna na nějakých společenských akcích, kde, přepokládám, bude víc lidí než vy tři, o ničem nesvědčí. Absolutně ne. Jediné riziko vidím ve tvých reakcích. Pokud by se staly otravnými (výčitky, obviňování), můžou se zhmotnit v opravdový problém. Svou energií bys ho od sebe mohla vypudit, tak bacha na to. Je dobré zkusit rozlišit, jestli tě řídí strach nebo intuice.

No a tyhle pocity jsou TVÉ. Tím pádem je ve tvé moci se s nimi vypořádat. Zkus to sama, a pokud by sis poradit nedokázala, můžeš se mi ozvat. Má odpověď tedy je: bere ji jako kamarádku. Tím spíš nemá proč ti ustupovat. Třeba ani neví kam. Obětovat možná významné přátelství pro strach někoho jiného není dobrá cesta. To by mohl být precedens pro to, že tě za půl roku bude štvát zas někdo jiný. My chlapi chceme být neohební, pevní, i když na to ženy budou občas žehrat.

Potkat se tu a tam na společenské akci, navíc spolu s tebou, je ta nejprůhlednější forma kamarádství. Pokud se začnou scházet někde sami, tajně, pak mi zavolej. Jsem si ale jistý, že tohle je ve tvých rukách – nejde o to, aby ji nesnášel nebo odvrhoval, ale aby tebe miloval.

I tebe trápí nejistota? Domněnky tě dohání k šílenství? Chceš to nějak rozlousknout? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Třeba bude prvním krokem, že se mrkneš na www.tomaserben.cz. Nebo mi napiš o svém trápení přímo na e-mail info@tomaserben.cz.

2.2.2022 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist