Jak se hraje hra na dobývanou

Líbíte se mu a on se líbí vám. Rande je na spadnutí. Přesto mu nechcete dát otevřeně najevo, jak moc po něm toužíte. Přirozeně vplouváte do role nevinné laně a jemu je přisouzena role lovce. Ať se snaží, chlapec!

Ať si to přiznáte nebo ne, začátek nového vztahu bývá často psychologickou hrou, kdy pečlivě promýšlíte každý krok, abyste ve svém objevu vzbudila co největší touhu a neodradila ho přílišnou nedočkavostí. Nechcete působit jako natěšená káča, ale na druhé straně nemůžete být ani nedobytnou chladnou pevností. Jak mu dát nenápadně najevo svůj zájem, a přitom ho nechat trochu bojovat?

Odpověď na esemesku

Jste radostí bez sebe, že vám napsal hezkou zprávu. Čtete ji desetkrát dokolečka, přece ale otálíte s odpovědí. Strategicky odpovíte tak za půl hodiny, za hodinku. To je tak akorát. Kdybyste reagovala až další den nebo se neobtěžovala s odpovědí vůbec, mohl by si to vyložit jako znak nezájmu.

Kdy na první rande

Šla bys dneska na večeři? překvapí vás idol otázkou. Samozřejmě, že máte večer volno a vyrazila byste s ním hned. Přesto se řada z nás takového návrhu zalekne a raději si vymyslí nějakou výmluvu, proč to zrovna dneska nejde. Jdu s maminkou do divadla, slíbila jsem pomoc kamarádce, bla bla bla. Jako bychom chtěly dát naším ctitelům najevo, že máme i vlastní zájmy a pod vlivem jejich šarmu hned neroztajeme jak zmrzlina na Sahaře. Naznačte, že by to šlo zítra nebo pozítří. Výmluvy na celé dva týdny dopředu naopak znamenají odmítnutí.

Nechat ho čekat?

Pokud jste si dali rande v pět, neměla byste na místě stepovat už od půl páté a nedočkavě ho vyhlížet. Přijďte přesně na čas nebo v rozmezí akademické čtvrthodinky. Měl by tam už být – přijde-li dříve nebo včas, jeho zájem je vážný (pochopitelně mu odpusťte, jestliže ho zdrží dopravní zácpa, a náležitě vás za to odškodní omluvou a zaplacením prima večeře). Je-li vaše zpoždění příliš dlouhé nebo se nedostavíte vůbec, znamená to, že vám na něm ani za mák nezáleží.

První sex

Jde o jeden z klíčových momentů nového vztahu. Samozřejmě je velice individuální, kdy se pár rozhoupe k prvnímu intimnímu styku, někdo na to hupsne hned po týdnu, někomu to trvá dva měsíce. O mužích se obecně tvrdí, že by rádi sex už na první schůzce, zatímco žena se drží zpátky a první milování oddaluje. Činí tak možná ze společenských zábran, aby nevypadala jako lehká, ale částečně jde opět o hru: čím déle ho napínáte, tím větší úsilí musí vynaložit, aby vás získal. Role dobyvatele je pro něho vzrušující. Ale opět – nepřežeňte to. Aby vás neopustil ve strachu, že vás sex vůbec nezajímá…

7.6.2010 12:00| autor: Nataša Slánská
Více o tématu: první sex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist