Jak sbalit kufr na dovolenou. Jste rolovač nebo komínkář?

Sbalit kufry na dovolenou je pro většinu z nás ta nepříjemnější část přípravy na odpočinek. Je prokázáno, že člověk s sebou táhne také pěknou řádku zbytečností, zpravidla se jedná až o pět kousků oblečení, které na dovolené s lehkým srdcem oželí a s o to těžším kufrem se pak potýká během návratu.

Lidé se dělí na několik typů „baličů“. Jsou třeba rolovači, kteří si pod vidinou úspory místa veškeré oblečení rolují do ruliček, další, takzvaní komínkáři klasicky skládají, jiní, říkejme ji třeba pytlovači využívají speciálních vaků, z nichž se dá vypustit vzduch a oblečení tak viditelně smrsknout. Hromádkáři zase rovnají oblečení podle jeho objemnosti, přičemž to největší dávají na dno. A poslední kategorií jsou chaotici, kteří prostě halabala nahážou všechno do kufru. Jaké technika je nejefektivnější? A jaký zvolit postup? Balení přece není žádná věda a s našimi tipy je také vy zvládnete celkem hravě.

Krok 1 Kufr

Jaké volit zavazadlo? Nejlepší je omyvatelný průhledný kufr s přihrádkami. Je většinou velmi lehký a také pouhým pohledem můžete zjistit, zda jste ještě něco důležitého nezapomněli.

článek

Krok 2 Rozmyslete si co a kde

Uvědomte si, co přesně budete na dovolené dělat. Například zda hodláte večeřet v luxusních restauracích, či zda chcete jen sportovat. Neberte s sebou nic, o čem si myslíte, že se vám k ničemu nehodí.

Krok 3 Barevný kód

Chce to, aby oblečení, které jste vybrali, bylo dobře sladěné. A tak pokud je mezi ním kousek, jehož strakatá barva se k ničemu nehodí, bez milosti jej vyřaďte.

Krok 4 Selekce

Vybrané oblečení, které jste rozprostřeli na postel, vydělte dvěma. Možná to zní drasticky, ale přinutí vás to uvažovat, které kousky skutečně obléknete. Vyřaďte vše, u čeho máte pochybnosti.

Krok 5 Rolovat, rolovat, rolovat

Rukávy dejte dovnitř a oblečení zarolujte. Uspoříte tím nejvíce místa.

článek

Krok 6 Boty dolů

Na dno kufru dejte boty a rohy vyplňte spodním prádlem či ponožkami. Jde o to, aby nepřišel ani centimetr čtvereční místa nazmar.

Krok 7 Počasí

Snažte se zjistit, jaké bude počasí v lokalitě, v níž hodláte strávit dovolenou. I to vám výrazně usnadní volbu správného oblečení.

Foto zdroj: profimedia.cz

18.6.2013 8:00| autor: Marta Dosoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist