TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

Masáž, to je excelentní zážitek s hojivým a relaxačním účinkem pro tvé tělo i dušičku. Ale víš, které masáže v současnosti patří mezi TOP pětku? A víš proč jsou nej, kdy je pro ně ideální čas a kdy naopak vůbec ne? My ano! Pojď si spolu s námi dopřát báječné uvolnění.

masaze-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Indická masáž hlavy 

Indické masáži hlavy se říká Champi a patří k tradičním metodám ájurvédy. Champi spadá mezi ajurvédské terapeutické masáže a její podstatou je rozpuštění nahromaděného napětí a shluků uzlin, uvolnění všech ztuhlých svalů na ramenou, krku, obličeji a celé hlavy.

Provádí se v místech, kudy vedou energetické dráhy, čistí je a odblokovává. Proto pozitivně ovlivní celý tvůj organismus. A co víc, podpoří také růst a kvalitu vlasů. Budou krásně lesklé a pevné. Oceníš ji i pokud trpíš bolestmi hlavy nebo migrénami, je výborným pomocníkem při nadměrném stresu. S Champi máš páku rovněž na hučení v uších, nespavost a poruchy spánku, oční napětí, nevyrovnaný krevní tlak a špatné prokysličení tkání. Ideální je masáže pravidelně opakovat, protože jedna samotná moc nepomůže. Kdo by se jí však měl vyhnout? Určitě si Champi odpusť v případě, že trpíš epilepsií, či nádorovým onemocněním.

Není šutr jako šutr, aneb Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří k těm nejvíce oblíbeným masážím v poslední době vůbec. Ale nejde o žádnou novinku. Dochovaly se prameny, které hovoří o jejím použití v Indii i mezi indiány z celé Ameriky už před 4000 lety. Lávové kameny při nahřátí do těla uvolňují přírodní oleje. Navíc dlouho drží teplo a mají v sobě velký energetický potenciál.

A proč si ji dopřát? Masáže lávovými kameny podporují krevní oběh a lymfatický systém, odbourávají stres, zahání nespavost a bolest hlavy, zrychlují látkovou výměnu a napomáhají tak i k hubnutí. Úžasně působí na unavené a bolavé svaly, ztuhlá záda a krční páteř, klouby a revma.

Na co si dát pozor? Hodinu po masáži, ale ideálně po celý zbytek dne se vyhni zvýšené námaze a dostatečně pij. Na masáž zapomeň, pokud jsi nachlazená, nebo máš horečku.

Harmonizace lymfy

Lymfatická masáž je speciální masáží zaměřenou na lymfatický systém. Je to lékařsky doporučená metoda, jak můžeš bojovat s některými neduhy. Lymfatická masáž je velmi příjemnou záležitostí, při které se skvěle uvolníš a výborně zrelaxuješ celé tělo.

Lymfatická masáž díky stimulaci mezibuněčných tekutin zvyšuje schopnost těla zbavovat se škodlivých látek. Umí nejen vyplavit z těla toxické látky, ale také dokáže výborně ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolismus a je výborná pro boj s celulitidou.

Masáž po Thajsku 

Základem thajské masáže je uvolnění energetických drah, kterými proudí naše životní energie. Pokud si budeš thajskou masáž dopřávat pravidelně, pak pocítíš příval životní energie, uvolnění i chuť do života.

Minimální délka thajské masáže je 90 minut, ale můžeš si ji užívat i 3 hodiny. V české republice najdeš  mnoho center, které nabízejí originální a původní thajské masáže.

Energie z Číny  

První čínské masáže se datují až do roku 3700 př.n.l. Čínská masáž je uvolňující a relaxační masáží, kterou oceníš nejen po náročném dni v práci, ale také po sportu nebo velké fyzické námaze.

I čínská masáž vychází z proudění energetických drah, které dokáže báječně uvolnit a zaktivizovat. Kdy si ji dopřát? Při velkém pracovním vypětí, bolestech hlavy i zad, při ztuhlých svalech. Zbaví tě také nervozity a únavy. Kdy se jí vyhnout? Pokud trpíš kožními problémy, nebo bojuješ s vysokým krevním tlakem.

A co ty a masáže? Na kterou nedáš dopustit? 

Text: Pavla Jelínková

Zdroj foto: Shutterstock.com

14.9.2017 6:00| autor: Pavla Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist