Shine: Musím tě svést – pohledem!

Vysoká koncentrace lásky v polovině února znamená svátek svatého Valentýna. A vy máte zvláště v tomto rozněžnělém období možnost poplést hlavu komukoliv, kdo vám zkříží cestu. Jak? Stačí se dívat!

Pohled a celkově výraz ve tváři jsou mocné zbraně, jimiž žena dokáže přimět muže k tomu, aby znervózněl a vzal na vědomí, že naproti němu sedí osobnost, která ho opravdu zajímá. Osobnost samozřejmě myslíme s důrazem na krásu ducha – ke svedení vytouženého objektu nepotřebujete mít míry 90-60-90, nýbrž správný styl (skvělé zjištění!). A v čem že tkví kouzlo úspěchu?

Jak to funguje
Zick Rubin, psycholog z Harvardu, přišel na to, že láska mezi dvěma partnery se dá „změřit“ podle toho, jak dlouho se na sebe ti dva dívají. Páry, jež jsou zamilované, staví oční kontakt na jedno z prvních míst. Důkaz? Při běžných rozhovorech si lidé navzájem hledí do očí pouze ze 30 až 60%, kdežto při milostném setkání je to okolo 80%. Tak se dá odvodit, do jaké míry se muž a žena přitahují, milují, obdivují – no ano, i nenávidí. Proč myslíte, že se některé celebrity maskují brýlemi jako agenti z Men in black? Nechtějí skrz oči prozradit své úmysly, nálady a hlavně pocity. Co si asi myslí třeba herec Tom Cruise, jehož standardní look obsahuje skla tak temná, že černé svědomí je oproti nim blažený stav? Možná radši nevědět.

Ošálíte mu mozek!

Co z toho všeho vyplývá? Že z výzkumu pana Rubina máme upřímnou radost, i když nás z toho dívání oči bolí. Jeho zjištění nám totiž může nahrát v případě, že o někoho usilujeme a toužíme po jeho náklonnosti. Představte si, jak vy, coby roztoužená dáma, upřeně a dlouze se zahledíte do očí vašemu vyvolenému. Tím, že se na něho intenzivně díváte, zároveň balamutíte jeho mozkovnu. Tento důležitý orgán si totiž vybaví, jak kdysi, když ho ošálila láska a zamiloval se, vyváděl a nutil svého omámeného majitele doslova zírat na ženu svého srdce. Začne se domnívat, že situace se vrátila, a přistoupí na produkci chemické látky zvané PEA (fenyletylamin). A je ruka v rukávě, kocour v troubě a oheň zapaluje lýtka. PEA se totiž vylučuje pouze tehdy, když se na svět díváme růžovými brýlemi – když jsme zamilovaní.

 

Celý článek si přečtete v novém čísle Shine zde.

 

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

12.2.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist