Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den dvanáctý

Děkuji za vaše povzbuzující maily a vaše zkušenosti. Jsem ráda, že v tom nejsem sama, protože na moje útrpné pohledy doma už nikdo nereaguje. 🙂 I když, zase bych křivdila, včera si můj drahý šel sníst koblihu do koupelny. Takže podpora je.

Chtěla bych vám všem, co zkusili a nevydrželi říct, že se vůbec nemusíte cítit špatně. Je spousty možností, jak se dobře stravovat a už jen to, že nad tím přemýšlíte a zkoušíte, je skvělé. Každému vyhovuje něco jiného.

Co nás dnes čeká:

Snídaně: kiwi + banán + ořechy + med + skořice

Oběd: bezvaječné těstoviny se špenátem

Večeře: rychlá hrachová polévka

Poslední dobou se mi stává, že mě lidé velmi rychle odsoudí, ale pak jim zvědavost nedá a stejně se mě vyptávají, co jím, a jestli se to dá zvládnout. Když se ptám dál, dozvídám se, že je občas někde píchne, cítí tlaky na hrudi nebo se nemohou ohnout k dětem…Nepodceňujte první příznaky toho, že v těle není něco v pořádku. Nechci, aby tohle vyznělo jako nějaká agitka za zdraví, ale člověk si začne uvědomovat, že není nesmrtelný v momentě, kdy se v jeho okolí objeví vážná nemoc. Pak honem přemýšlí o životě, o prioritách a někdy je už na změnu pozdě, nebo je velmi těžká. Nečekejte na smutné impulsy, žijte teď a starejte se dobře o sebe.

článek

Co je také podstatné je MÍT SE RÁD! Ono je to těžko uchopitelné, protože existují lidé, kteří si myslí, že mít se rád, znamená být sobecký. I sobeckost má v životě své místo.  Znám spousty lidí, kteří svoji energii, čas a peníze věnují druhým a na sebe nemyslí. Říkají, že nic nepotřebují, že za sebe nebudou utrácet peníze.. A to je špatně. Mějte se rádi, rozmazlujte se. Nikdo jiný to za vás neudělá. Pochvalte se, buďte sám sobě nejlepším kamarádem.

Ano, vím. Zní to zvláštně. Také to nemám úplně zmáknuté a stále na tom pracuji. Ale je fakt, že se cítím líp. Mám dlouhé bohaté vlnité vlasy a často slýchám, že mám krásné vlasy a jak se mám, že s nimi nemusím nic dělat. Vždy jsem si našla spousty výmluv, aby se ten druhý cítil líp. Takže jsem říkala, že bych chtěla krátké a rovné a….spousty hloupostí. Pak jsem byla na jedné akci, kde jsem přijala nabídku kadeřníka na rychlou a malou proměnu. Neviděla jsem na něj, seděla jsem proti obecenstvu. Za chvilku jsem ale zjistila, když jsem pohlédla na podlahu, že mi je opravdu hodně ostříhal a hlavně prostříhal. S vlasy nešlo nic dělat, protože jsem měla na hlavě tolik délek, že na skřipec, gumičku, čelenku jsem mohla zapomenout. Byla jsem z toho nešťastná. Trvalo rok a půl, než jsem měla vlasy zase takové jako před tím, i když o hodně kratší. Je to už několik let, ale od té doby, když slyším kompliment poděkuji a usměju se.  Sama se také občas pochválím a odměním za vynaloženou práci. Zkuste to taky…

A teď zpět k jídlutěstoviny se špenátem mi moc chutnaly asi proto, že jsem si je takto dělala i před Mačingovou. Byla to taková rychlovka. Hrachovou polévku autorka vychvaluje až do nebes, já bych to zas tak nepřeháněla. Byla dobrá, ale na boršč to fakt nemělo.

Držte se!

Pa Monča (šikovná Monča – vidíte, už se chválím .-))

Foto: profimedia.cz

20.1.2014 10:00| autor: Monča

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist