Budou mi slušet krátké vlasy?

Stojíte před rozhodnutím, zda si nechat ostříhat dlouhé vlasy na nějaký svižný krátký účes? Rozhodnutí je to jistě skvělé, jen je dobré vědět, že jdete opravdu do stoprocentně pozitivního kroku. Ale jak to zjistit? Víme, jak na to!

Proberte své staré fotky
Jste někde nakrátko? Byla jste jako holka ostříhaná na kluka? Pravda, dnes už vypadáte jinak, roky navíc jsou roky navíc a mohla jste se výrazně změnit, například razantně zhubnout nebo naopak přibrat a také rysy obličeje jsou od dětství či raného mládí jiné. Přesto však nahlédnutí na takovou fotku napoví. Váš základní typ zůstává stejný.

Programy pro tvorbu účesů
Když už jsme u těch fotek, pak můžete využít i programů pro změnu účesů na počítači. Výsledek však berte jako velmi hrubý a orientační. Nakonec nemusíte ani používat tyto programy, chcete-li nějakou představu, můžete si v počítači upravit jakoukoliv fotku v programu kreslení a přikreslit si krátký účes. S trochou představivosti, zručnosti ruky na myši a přivřených očí – i to je možnost.

článek

Sestříhejte postupně
Když přijdete do kadeřnictví s velmi dlouhými vlasy a chcete účes zkrátit téměř na ježka, leckterý kadeřník se toho ujme beze slova. Leckterý projeví politování a jiný vám udělí celkem logickou radu. Abyste si na sebe snáze zvykla, na nový účes, na nový pocit, je dobré začít postupně. Tedy nejprve vlasy ostříhat na nějakou střední délku, s nimi nějaký den či týden chodit a poté přijít na další stříhání, opět o nějaký ten centimetr či na konečné dostříhání. Je to o domluvě a o tom, kolikrát si chcete nechat postupně vlasy zkrátit. Může se totiž stát, že střední délka se vám bude líbit více. Anebo ne a pak je tu čas opět pro nůžky. Takový pocit náhle lehké hlavy, snížené o hmotnost vlasů, je nadmíru příjemný, ale nesmí být provázen pocitem rozčarování a pochyb ve stylu „Co jsem to udělala?!“ 

Obecný typ pro krátké vlasy
Nemýlíte se, nejde o překlep. Probereme si zde typy žen, kterým sluší krátké vlasy. Měla byste být spíše štíhlejší a nemít výraznější vady na kráse, které překrýváte právě delším účesem. Zamyslete se také kriticky nad svým tvarem lebky, v případě krátkého či dokonce velmi krátkého účesu budete doslova „nahá“ a vše bude tak, jak to „pánbůh stvořil“, už si v případě jakkoliv šišaté nebo nesymetrické lebky nepomůžete elegantním drdolem. Tedy v první řadě ideální tvar lebky. Jste-li velmi silná nebo máte kulatý obličej, také dobře zvažte tento krok. Krátký účes vám jednoznačně přidá kila navíc. Vady v obličeji, odstávající uši, to vše dobře zakryjí právě vlasy a tak uvažujte nad tím, jak účes koncipovat, aby zakryl i tyto vady. Krátký účes vám zviditelní pleť a váš obličej celkově, asi podobně jako v případě, že si sepnete vlasy do culíku. 

článek

A chcete-li radu ze všech nejobecnější, u kadeřníků platí, že typ ženy pro krátké vlasy je – žena krásná jako bohyně! Bez vad na kráse! A to je velmi vysoko položená laťka!

A co vy? Máte krátké nebo dlouhé vlasy? A myslíte si, že žena má mít vlasy dlouhé, aby byla ženou? 

Foto zdroj: profimedia.cz, short-haircut.com

15.10.2013 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist