Femina.cz » Magazín » Zábava » Zavlň prdelkou, baby aneb Twerking po česku

Zavlň prdelkou, baby aneb Twerking po česku

Zavlň prdelkou, baby aneb Twerking po česku

Magazín: Zábava | autor: Sabrina Harisová | vydáno 10. 12. 2014

Je to tak vždycky – styl nebo produkt, který je k dostání spousty let, někdo “objeví“ a rázem bez něj nemůže žít půlka planety. A stejně tak je to s twerkingem, který ovládl česká taneční studia.

Odkud pochází Twerking?

Twerking vychází z mixu tradičních afrických tanců a starých hip hop tanců, které mají své kořeny v New Orleans. Pohyby mají velmi sugestivní a jasný sexuální podtext a využívají tvarů, kterými jsou černošské ženy obdařeny. Mohutnější zadeček je povinnou výbavou každé twerkovací tanečnice, která ho rozvlní do rytmů hudby. Je možné najít spousty videí, kde se děvčata předhánějí v tom, která má rychleji a lépe se vlnící půlky. 

Styl co nesedí každému

Jenže, stejně jako je břišní tanečnice s plochým břichem tak nějak méně atraktivní, jsou i tanečnice bez zadečku během twerkingu jen holky, co mají třesavku. A to je bohužel většina našich českých děvčat, která na kurzy tohoto tance chodí. Nedokážu si představit jít na diskotéku a vidět tam desítky holek, co přinejmenším klečí na tanečním parketě a vrtí zadkem. Twerkovat se dá sice i vestoje, jen bez toho zadečku je to o moc těžší. Vnímání sexuální přitažlivosti ženy, je v černošské kultuře postaveno na jiných principech, než v té naší evropské. Bylo léty formováno tím, že rasismus černochům nedovolil téměř žádné aktivity a vyžití, kromě hudby, tance a náboženství. A i když v černošských klubech vznikly základy téměř všech stylů hudby a tance, některé věci jsou podle mého názoru nepřenositelné.

Trendy jsou jen pro inspiraci

Nevím proč, ale když vidím twerkovat černošskou ženu, přijde mi to sexy, ale když to samé dělají Češky, přijde mi to asexuální, a tak trochu trapné. Nechci tady snižovat ničí snahu, protože je rozhodně lepší se něčemu věnovat, než polehávat doma u počítače, jen mi přijde, že chceme svobodu, volnost, možnost se vyjádřit, být sexuálně nelimitované a na druhou stranu jako ovečky děláme něco, co nám není přirozené. Kde jsou ty ženy, které mají osobnost a eleganci a svůj názor?  Možná si myslíte, že to spolu nesouvisí, ale vše je úzce provázáno. Základ je vnímání sebe sama a uvědomování si, zda je nový trend právě pro mě. Zda mi pomůže nebo uškodí. Nosí se legíny, ale jsem silná, budu je nosit? Rozhodně ne! Mám kulatý obličej – vyholím si půlku hlavy, protože je to moderní? Rozhodně ne! Nosí se nízké bokové kalhoty, ale mám velké bříško – budu je nosit? NE! 

Každá z nás je krásná, má talent a přednosti. Najděte si ten váš styl a buďte neustále sexy tím jaké jste a ne jen ve chvílích, kdy se marně snažíte rozvlnit zadeček. Trendy jsou jen pro inspiraci, není to nařízení. Vybírejte, kombinujte, hrajte si….

Posuďte sami, mrkněte na video!

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
04. 11. 2015 Viky17 - (reakcí: 0)
12. 12. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
11. 12. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

20. 01. 2017 Horoskop Beran

Přecitlivělé nervy tě potrápí již od časného rána, pocit, že se celý svět spiknul proti tobě, bude tak silný, že nebu... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist