Sport jako nejlepší kosmetika. Jakými způsoby ovlivňuje kvalitu pleti?

Utrácíš hříšné peníze za detoxikační krémy, které mají bojovat proti vráskám, podporovat tvorbu kolagenu a regulovat množství kožního mazu způsobujícího pupínky? V tomhle směru je mnohem efektivnější pohyb!

sport-a-plet-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

S výčtem blahodárných „vedlejších účinků“ pravidelné fyzické aktivity odborníci ani v nejmenším nešetří. Podle nich cvičení, tedy kromě spalování kalorií, stimuluje produkci šťastných hormonů, blahodárně působí na kognitivní funkce a napomáhá správnému držení těla. Zároveň snižuje riziko mnoha chronických onemocnění a zlepšuje vytrvalost.

Experti z anglické Loughboroughské univerzity na základě své rozsáhlé studie dokonce zastávají názor, že má přímý vliv na dlouhověkost, zatímco vrací jiskru sexuálnímu životu. Kupodivu to uvedenými výhodami ještě nekončí. Už jsi slyšela o tom, co sport dokáže s pletí? Zde jsou tři pádné důvody, proč se jít vypotit častěji!

Důkladný detox, který jde hodně do hloubky

„Ať už se věnujete rychlé chůzi, běhu, cyklistice, plavání nebo silovému tréninku ve fitcentru, zvyšuje se vám průtok krve, čímž se podpoří přeprava všech důležitých živin. Oběhová tekutina také z organismu odvádí přebytečný buněčný odpad. Představte si to jako efektivní čistění kůže od všech škodlivin a toxinů, které však neprobíhá na povrchu, ale uvnitř,“ vysvětluje americká dermatoložka Ellen Marmur. Pokud tě z gauče nedostane tohle, jako velká dávka motivace poslouží i další benefity.

Vrásky a akné nemají žádnou šanci

Kromě důkladného a hloubkového „úklidu“ nahromaděných nežádoucích látek přináší „tělocvik“ i další nesporné pozitivum, které přivítá každý, jehož stav pleti se dá označit jako problematický. Týká se to i tebe? Pak je nejvyšší čas „oprášit“ tenisky a funkční oblečení.

„Jde-li o všeobecné benefity cvičení, nepochybně k nim patří to, že bez ohledu na provozovanou činnost dochází k rapidnímu snížení úrovně stresového hormonu kortizolu. Pokud ho je v systému nadbytek, vede to k zesílené produkci kožního mazu, což má za následek rozvoj akné i černých teček,“ popisuje další expertka přes krásu, tentokrát Noëlle S. Sherber, která vede soukromou praxi v americkém Washingtonu.

Jmenovaná profesionálka rovněž poukazuje na skutečnost, že fyzická aktivita poskytuje skvělé podmínky pro přirozenou „výrobu“ kolagenu. Tato bílkovina zachovává pružnost a elasticitu pokožky, zatímco zpomaluje biologický proces stárnutí a tím i tvorbu vrásek, rýh a jemných prohlubní.

Jistota rychlejší regenerace, jež nepřijde vniveč

Poznatky četných výzkumů se shodují v tom, že sport je úžasnou prevencí nespavosti i nejrůznějších spánkových poruch. Jak to souvisí s dokonalou vizáží? Experti upozorňují na to, že při skutečně kvalitním nočním odpočinku může být regenerace kožních buněk takřka dvojnásobná. A to pochopitelně nezůstane bez odezvy! Takže ano, nejlepší kosmetikou a elixírem mládí je trénink, po němž následuje ničím nerušený a zasloužený relax v pyžamu.

A jak jsi na tom s pravidelným pohybem právě ty? Kolikrát týdně se potíš ve fitku nebo někde v přírodě?

foto-zdroj: shutterstock.com

31.12.2019 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist