Femina.cz » Magazín » Wellness » Zimní deprese a bydlení v „černém“ měsíci

Zimní deprese a bydlení v „černém“ měsíci

Zimní deprese a bydlení v „černém“ měsíci

Magazín: Wellness | autor: Living.cz | vydáno 23. 02. 2009

Období února je podle průzkumu tím nejdepresivnějším obdobím v roce. Lidé jsou unaveni po zimě a jaro je se svými vitálními slunečními dny ještě relativně v nedohlednu. Zkuste se bránit všem negativním vlivům tohoto „černého“ měsíce mnohem účinněji, než doposud.

 

V zimních měsících se maximalizuje doba strávená v interiérech a většinu svého volného času pak člověk tráví doma v době, kdy je už nutné používat umělé osvětlení. A právě absence denního světla činí ze zimních měsíců měsíce tzv. depresivní. Naopak nejlépe či nejlehčeji se žije v prostředí s vysokým počtem slunečních dní a s krátkou nocí. Zkuste si tedy upravit váš obytný interiér pokud možno tak, aby byly následky „černých měsíců“ co možná nejmenší.

Více světla a tedy i světlých barev

Níže uvedenými způsoby by měly a nebo mohly být upraveny ty místnosti obytného interiéru, které používáme jako tzv. denní. Není tedy nutné měnit např. ložnici ve světlou či veselou místnost, neboť třeba právě ložnice by si měla ponechat svůj ukolébávající, intimní a nikterak k aktivitě nabádající charakter.

1.odstraňte vše, co může vadit vstupu denního světla prostřednictvím vašich oken. Znamená to, že by okna měla být z jakéhokoliv místa místnosti přímo pohledově dostupná - když vy vidíte na okna, vidí okna i na vás a tím pádem vstupuje do vašeho interiéru relativně maximalizované množství světla.

2. přímo proti oknu by neměly být žádné tmavé plochy, které by mohly denní světlo pohlcovat.

3. pokud je to možné a pokud to dovoluje celkové řešení místnosti, pak zkuste volit světlé barvy.

TIP: zkuste např. vyměnit potah na tmavé sedačce a nebo odstraňte tmavý koberec a přebruste parkety pod ním. Možná postačí vymalovat stěny a třeba také na stěny umístit nějaký výrazně barevný obraz, interiérový plakát atp.

4. zkuste si pořídit tzv. „náladové“ světlo, nejlépe a nejednodušeji v podobě stojací lamp, jejíž světlo bude vašim očím příjemné, bude pokud možno „teplé“ (což může vyřešit stínítko) a které budete rádi rozsvěcet.

 

 

V prvé řadě je potřeba "otevřít" světlu cestu tím, že mu nebudeme bránit vstupovat do místnosti. Pak může přijít na řadu odstraňování např. tmavým ploch.

 

Velmi výrazného efektu se dosáhne umístěním světlé plochy na podlahu, tedy např. světlého koberce podobným způsobem, jako zde.

 

Rozdělení pokoje na dvě části tímto způsobem je zajímavé, ale pokud taková umělý příčka stojí přímo proti oknu, pak může být nepříjemným pohlcovačem denního světla.

 

Někdy stačí málo, třeba jen vyměnit starý potah za nový, výrazně a teple barevný

 

 

Zdroj: living.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
30. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
13. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

10. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tebe dnes bude lákat všechno tajemné. Dokonce se přihlásíš na kurz ezoteriky, nebo si necháš odborně vyložit karty. N... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist