Rozvádíte se? Máme pro vás návod na přežití

Pro některé rozvod znamená vysvobození, pro některé zase noční můru. Pokud patříte do druhé skupiny, máme pro vás návod na přežití.

Bohužel je smutnou pravdou, že rozvodovost manželství neustále stoupá. Dříve byl rozvod spíše vyjímkou, dnes se stává novým trendem. Páry se často berou po krátké době a po krátké době se také rozvádí. Prvotní zamilovanost mizí, nastupují důležité životní otázky, zábava je v trapu a manželství začne procházet krizí, která následně vede k rozvodu. Stoupat začíná také rozvodovost u párů, které spolu žijí spoustu let. Těm život nabízí nové výzvy, které se nějakým způsobem neslučují s jejich manželstvím a na světě je další rozvod! Pro ty, co o něj požádají je to zajisté úleva, možnost se znovu nadechnout a osvobození od něčeho, co jim dlouhodobě nevyhovovalo. Pro ty opuštěné je to však krutá rána.

Co dělat, když se s vámi partner rozejde? Bohužel musíte brát tuhle skutečnost jako fakt, který se stal, a který nemusí vždy znamenat konec všeho. Každý konec umožňuje nový začátek. Je jen na nás, jaké možnosti našeho nového začátku dokážeme využít. Pro ženy, které celý život žily jen pro rodinu je to najednou konec všeho, co celý život budovaly. Mají prázdné ruce a zdánlivě žádnou další možnost realizace. Cítí křivdu. Je důležité se po takovém rozvodu zaměřit více na sebe. Zajímat se o věci, na které jsme do té doby neměly vůbec čas. Více se věnovat svým zájmům.

článek

Vypovídejte se! Ač to zní hloupě, opravdu to pomáhá. Cítíte křivdu, zlobu, hněv, který je uzamčen uvnitř vás? Svěřte se své nejlepší kamarádce. Udělejte si ,,dívčí sedánek“ a všechno ji dopodrobna vyprávějte. Jaký máte vztek, jak se cítíte, co byste svému bývalému partnerovi nejraději provedla atd. Neduste to v sobě, nahromaděné emoce musí ven. Uleví se vám!

Zapomeňte na alkohol! Tohle je nejdůležitější pravidlo. Naivně si myslíme, že po požití pár sklenek se nám uleví, ale většinou je to vždy naopak. Znáte to? Máte dobrou náladu, pijete a vaše nálada se zlepšuje? Máte depresi, pijete a vaše deprese se prohlubuje? Ano, přesně tak. Alkohol prohlubuje depresi. Začnete se obviňovat, litovat, budete mít pocit, že život nestojí za nic a že nemá smysl. Alkohol má vždy jen negativní účinky, proto na něj honem rychle zapomeňte!

Jak se po rozvodu vyrovnat s ekonomickou situací? Tahle otázka je velmi individuální a záleží na majetku obou partnerů. Pokud vy žádný majetek nemáte, nemovitost je napsána na manžela, manžel je povinen vám v rozvodovém řízení najít střechu nad hlavou tak, abyste mohla normálně žít. Tak nevěšte hlavu, v klidu si sedněte, spočítejte své úspory, výplatu a uvidíte, že život nekončí, že to přece jenom nějak zvládnete. Rozvod bohužel vždy je a bude ekonomickou ztrátou.

Neseďte doma! To je to nejhorší, co můžete udělat. Sedět doma a užírat se. Zkuste se jít občas pobavit, pěstujte aktivně své koníčky. Vždyť teď na ně máte tolik času. Běžte si zasportovat, vybijte ze sebe všechen vztek, vypoťte se. Sport je opravdu nejlepší variantou, jak ze sebe dostat všechnu tu zlobu, agresivitu a hněv, který vás tak sužuje. Nebaví vás sport? Budujte kariéru. Tím, že doma budete neustále sedět a myslet na bývalého manžela, či přítele, opravdu nic nevyřešíte!

článek

Zahoďte nenávist! Stále vás to trápí a mučí a vy nevíte jak z toho ven? Nenávidíte ho za to, co vám udělal, že si našel jinou, nebo se na vás jednodušše vykašlal? Vykašlete se na to. Už to neřešte. Hoďte tu nenávist za hlavu. Odpusťte jemu i sobě, ať už jste si udělali cokoliv. A víte proč? Protože právě nenávist vás na toho dotyčného nutí pořád myslet a zabývat se jím. Nechte to plavat, stejně už s tím nic nenaděláte. Začněte žít.

Nevyhledávejte nutně nového partnera! Mnoho žen se po rozchodu snaží rychle najít někoho nového. Zalepit tak bolavé rány, mít někoho, kdo jim pofouká bolístku. Netvrdíme, že je to špatné, ale prosím nedělejte to urgentně. Nechte tomu volný průběh! Žijte naplno svůj život, vždyť na jednu stranu si přece zase můžete užívat toho, být chvilku sama. Nebojte se, ten pravý si vás najde! Hledejte proto s otevřenou myslí a rozumně. Neberte prvního, co se namane, jen abyste zalepila bolavé rány.

Víte, jak poznáte, že jste opravdu vyléčení? Přestanete o bývalém partnerovi mluvit. Už vás nezajímá, co dělá, kde se nachází, vůbec vám nepřijde na mysl.

Pokud se v podobném období právě nacházíte, tak vám přejeme hodně štěstí! Uvidíte, že vše zvládnete, buďte v tomhle případě sobecká a myslete na sebe. Žijte svůj život naplno a hlavně se neobviňujte.

Máte s rozvodem zkušenosti? Napište nám do diskuze, jak jste ho ustáli…

Foto zdroj: profimedia.cz

4.10.2013 12:00| autor: Daniela

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist