Bolí vás krční páteř? Víme, jak si od ní ulevit

Máte sedavé zaměstnání a bolest krční páteře je u vás na denním pořádku? Nemůžete kvůli ní kvalitně spát a netušíte, jak se jí zbavit? Zjistili jsme to za vás!

Co bývá nejčastější příčinou bolesti? Důvodů, proč vás bolí krční páteř, může být několik. Dlouhé sezení u počítače, nesprávné držení těla, nošení dětí, bolesti zubů, dlouhé řízení auta nebo nastydnutí. Pokud si sami uvědomujete po čem vás nejčastěji začne bolet krční páteř, snažte se těchto činností vyvarovat. Není radno podceňovat ani návštěvu zubaře, krční páteř je úzce spojena se zuby a takový zub moudrosti vám může pěkně zavařit.

Hlavě teplo

Teplo je pro bolest krční páteře to nejlepší. Svaly se zahřejí a uvolní. Nepodceňujte proto nošení šátků, jsou stále v kurzu a prokáží vám i další službu tím, že krk zůstane v teple a zakrytý před zimou a větrem. Stejnou službu prokáží i roláky. Pro bolest krční páteře je dobré suché teplo, ne tady ležení v horké vaně. Pomoci vám mohou taštičky s gely, které můžete nahřát v mikrovlnce nebo pytlíčky s třešňovými peckami, které do sebe teplo natáhnou a vydrží teplé hodně dlouho. Pokud nevlastníte to ani to, postačí vám obyčejná utěrka, kterou si také nahřejete v mikrovlnce a přiložíte na krk. Podpořit teplo můžete i pálivými mastmi.

článek

Cvičte a protahujte se

Nejlepším způsobem jak zabránit bolesti krční páteře je pravidelný pohyb. Ale pokud pracujete dlouho u počítače, je dobré se alespoň protáhnout. I pouhé protažení hlavy od jednoho ramene k druhému dělá zázraky. Navštívit můžete i masážní studio nebo třeba thajskou olejovou masáž, po které se budete cítit jako znovuzrození. Je dobré informovat masérku o vašich problémech a požádat o speciální péči pro váš krk.

Neničte si nervy

Mnozí z nás možná ani netuší, že bolesti právě krční páteře mohou být způsobeny nahromaděným stresem a depresemi. Pokud často řešíte krizové situace, vaše svaly na páteři mohou ztuhnout a zablokovat se. Snažte se proto co nejvíce relaxovat a nenechat se zbytečně vyvádět z míry.

Pokud vám nic nepomůže a bolesti krční páteře budou přetrvávat, je dobré navštívit lékaře, aby v čas mohl zabránit vážnějším problémům. Někdy je zapotřebí docházet na rehabilitace, kde vám krční páteř pomohou nejen odblokovat, ale naučí vás, jak správně držet tělo a jak cvičit.

Foto zdroj: profimedia.cz

13.11.2013 10:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist