Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pomoc! Žárlím na svou 22letou dceru

Pomoc! Žárlím na svou 22letou dceru

Pomoc! Žárlím na svou 22letou dceru

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 09. 09. 2013

Kristýna svou dceru miluje, nicméně tíží ji jeden zásadní problém: „Mám 22letou nádhernou dceru, za kterou se otočí každý mužský. Bojím se ji představit svému příteli, vztah s tím minulým se totiž rozpadl. Nedokázala snášet, jak z ní byl partner unešený,“ svěřuje se.

Je jaksi nepsaným pravidlem, že matky se svými dcerami nesoutěží. Jenže podívejme se třeba na otce a syna – tady je soutěživost zjevnější. Hecování se, kdo bude lepší ve fotbale nebo byznysu...

Vztah matky a dcery je ve skutečnosti složitější, než se na první pohled zdá. Vévodí mu samozřejmě mateřská láska, nicméně spoustě matek se mohou při pohledu na jejich krásnou ratolest vrátit vzpomínky na jejich mládí doprovázené hořkostí, že už je vše bohužel nenávratně pryč.

Žárlit na dceru je poněkud nezvyklé, nicméně ne zcela nemožné, a žárlivost je celkem vysvětlitelná.

Cítit se dobře ve své kůži – to je důležitým klíčem ke spokojenosti, obzvláště dosáhne-li žena středního věku. Jenže úplně jednoduché to vždy není.

Je snad na vině krásná mladá žena, která nechodí zahalená od hlavy až k patě jako jeptiška? Nikoliv! Pravdou je, že chyba je povětšině na straně matky, která se necítí dobře ve své kůži – jinými slovy nedokáže se vyrovnat se stárnutím. Známe případy žen-diblíků, které si hrají na něco, čím už dávno nejsou. Svědčí to o jejich duševní nezralosti. Vše se vrátí jako bumerang.

Kolik dávat dětem kapesného? Záleží na věku

Kolik dávat dětem kapesného? Záleží na věku

Správné zacházení s penězi leckdy nezvládá ani dospělý, natož malé dítě. Jak tomu svému vysvětlit...

Pokud se matka nedokáže srovnat sama se sebou, a dokonce svou dceru považuje za rivalku, promítnou se tyto negativní vjemy samozřejmě i do jejího partnerského vztahu. A pak se nelze divit, že od ní partner uteče. Ačkoliv... V případě Kristýny by trocha taktu u partnera rozhodně neškodila. Možná si ale jen mohl myslet, že Kristýna bude šťastná, když pochválí její dceru.

Sebevědomá žena dobře ví o svých kvalitách, které může partnerovi nabídnout a jež dobrý partner určitě ocení, nepotlačuje v sobě mateřské city, ba právě naopak. Dobře ví, že ji dcera v tomto období velmi potřebuje. Ve věku kolem dvaceti let je totiž člověk zpravidla nejzranitelnější, nemá žádné jistoty, zejména v citové oblasti jsou vyhlídky na trvalejší partnerský vztah zahaleny mlhou.

Schovávat dceru před přítelem není v žádném případě dobrým řešením, stejně je asi nemyslitelné, že by dcera zůstala před ním navždy skryta. Dobré je naopak postavit se situaci čelem, uvědomit si, že duševně zdravý muž oceňuje na ženě také jiné kvality, než je pomíjivá fyzická krása, například zkušenost. Pokud složí poklonu dceřině kráse, vůbec to přece neznamená, že chce její matku opustit.

Jak je to uvás, milé čtenářky? Máte dceru, se kterou jste kamarádky, nebo mezi vámi panuje rivalita? Závidíte jí mládí, krásu a to, že má vše před sebou, nebo jí naopak pomáháte vykročit do života?

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
30. 10. 2013 Tinka žeby bola matka na mladých zajačikov? (reakcí: 0)
10. 09. 2013 divná patron 3 generace (reakcí: 1)
10. 09. 2013 jana519 nechápu (reakcí: 0)
10. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 09. 2013 pepina . (reakcí: 0)
09. 09. 2013 mamfurthlad naopak (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist