Můj chlap žárlí na mé kamarády. Co s tím?

S holkama sis nikdy pořádně nerozuměla a tak na pivo prostě chodíš s partou kámošů a všechno by bylo fajn, kdyby tvůj nový kluk nezačal žárlit. Ty nechápeš proč, když jsou to jen kamarádi a nic víc. I přes tvé pádné argumenty tvoje láska nemůže přijít na jméno ani jednomu z tvých přátel. Co s tím?

Kamarád, taky rád

Chodíš s kámošem do hospody, občas zajdete do kina a pak tě poprosí, jestli bys mu nepomohla s nákupem košile. A ten tvůj může vyletět z kůže. Jasně, neměl by ti nic zakazovat, a nákup v obchodním domě plném zákazníků není přeci žádné rande. Ale na druhou stranu se ho snaž pochopit. On totiž moc dobře ví, jaké finty muži vymýšlí, aby své vysněné objekty dostali do postele. A taky má zkušenosti s tím, jak to s tím kamaráděním je. Ty možná nemáš nějaké vedlejší úmysly, ale on z pozice chlapa může říct, že muži se většinou se svou kamarádkou vyspat chtějí. A toho on se právě bojí. Proto bys měla jasně dát najevo, že tvůj kamarád u tebe nemá šanci.

Co s tím? Prostě to tomu kamarádovi řekni, a klidně před tím svým, ať to slyší. Bylo by divné na něj jen tak vybalit, že s ním nehodláš spát. Ale můžeš mu třeba říct, že ten tvůj je pro tebe jediný a pravý, a že jsi proti nevěře. Tímhle svou drahou polovičkou snad trochu uklidníš.

Tví kámoši jsou prostě úžasní, ale jemu to neříkej

Pokud přijdeš z hospody domů a začneš vyprávět o tom, jak Pepa byl zase vtipný, Aleš má dvě vysoké školy a perspektivní zaměstnání a Honza je prostě frajer, tak si buď jistá, že ten tvůj bude žárlit až na půdu. Protože on chce být v tvých očích ten nejdokonalejší, proto s lichotkami na ostatní muže raději šetři. Přeci nechceš, aby si myslel, že obdivuješ cizí chlapy a on stojí za starou bačkoru.

Co s tím? Co takhle toho svého někdy vzít do hospody za tvými kamarády taky? Třeba si padnou do noty a on si řekne, že každý z nich má sice nějakou přednost, ale jinak jde o obyčejné chlápky, se kterými se i on rád zasměje.

Pomoc kamarádovi je hezká věc, ale nepřeháněj to

Poslední dobou trávíš dost času se svým kamarádem Karlem, a pokud nejste spolu, chatujete, esemeskujete nebo si voláte, protože Karel má zrovna partnerskou krizi nebo deprese, či ho vyhodili z práce. Ať má potíže jakékoliv, je od tebe milé, že se mu snažíš pomoci, ale pomáhej jen tolik, kolik sneseš ty sama a hlavně tvůj vztah. Vyslechnout si přítele v nouzi je jasná věc, a pokud mu chceš poradit s tím, kam by mohl jít pracovat nebo kde se léčí deprese, tak v tom by ti taky žádný kluk bránit neměl. Ale proč bys cizí problémy měla rozebírat denně, nebo dokonce několikrát za den? To se pak nesmíš divit, že tvůj partner, jakmile uslyší jméno Karel, vyletí jako čertík z krabičky.

Co s tím? Vysvětli svému klukovi, že má tvůj kamarád problémy a kamarádovi v nouzi nedělej vrbu několik večerů za sebou. I když to zní možná krutě, svůj život si musí každý uspořádat sám.

Když přijde zákaz

Jestli to s kamarády nijak nepřeháníš, ale i tak je doma zle, tak je něco špatně. Přeci jsi mu už vysvětlila, že tví kámoši jsou prostě jen kámoši a občas s nimi do hospody zajdeš. Přesto tě ale ten tvůj dusí a dává ti nůž na krk? Tak to si nenechej líbit. Protože i když svého kluka miluješ, pořád máš svůj život, který si můžeš žít, jak sama chceš.

Co s tím? Vysvětli mu, že on možná kámošky nemá, protože pokud nějaké v minulosti měl, tak s nimi spal, ale ty to tak rozhodně nemáš. Řekni mu, že nemáš v úmyslu ho podvádět ani mu lhát, pokud to nebude chtít respektovat, možná bys měla zvážit, jestli chceš mít vztah, který bude řídit on.

Co na to čtenářky?

Dana (26 let): „Já mám vlastně jen samé kamarády. Ale žádný z mých partnerů s tím problémy neměl. Proč taky? Copak je na povídání s kýmkoli něco špatného? A navíc, kdybych ho podváděla, tak mu rozhodně nebudu říkat, že jdu s tím dotyčným ven, ale vymyslím si báchorku o tom, že jdu s kámoškou,“ má jasno Dana.

Petra (35 let): „Já mám opačnou zkušenost. Ten můj má několik kámošek a musím říct, že mi to fakt vadí. Rozumově si říkám, že nemám důvod žárlit a už vůbec ne právo mu dělat nějaké žárlivé scény. Ale někde v hloubi duše se tím trápím. Takže holky, opravdu opatrně s těmi kámoši, chápu, že to vašim partnerům vadí,“ radí Petra.

Zuzana (31 let): „Můj bývalý mi kamarády zakazoval. Tedy spíše mě nějak nenápadně donutil, abych se s nimi přestala scházet. Po třech letech vztahu mi došlo, že jsem jako v kleci. Proč bych nemohla se svým kamarádem, kterého znám od základky, na pokec? A když jsem s ním dosud nespala, tak proč bych s tím měla začínat právě v době, kdy mám vztah?“ nechápe mužskou logiku Zuzana.

A co ty? Jsi taky samý kámoš a ten tvůj se z toho může zbláznit nebo držíš spíše s holkami? Napiš nám do diskuze, jestli bys omezila přátelství s muži jenom proto, aby byl doma klid. 

Foto: Shutterstock.com

24.2.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist