Jak přežít dovolenou ve dvou? Bez těchto rad neopouštěj byt!

Prázdniny a dovolená ve dvou? Někdy fakt horor! Jak se vyhnout hádkám, nedorozuměním a ponorkové nemoci? Manuál o šesti bodech ti zachrání vztah i pohodovou atmosféru!

„Nepatřím mezi ty, kdo by se na dovolenou nějak zvlášť těšili. Pro mě to není odpočinek, ale permanentní stres,“ vysvětluje čtenářka Katka. „Každý rok se tam s přítelem pohádáme do krve a pak kolem sebe tiše chodíme, dokud se nejede domů,“ dodává a přiznává, že by se jí nějaká ta rada hodila. A my nemáme jednu, ale hned šest! Jak si pobyt na prosluněné pláži, nebo v chatě na českých horách společně opravdu užít? Drž se těchto šesti bodů a domů nepřijedeš otrávená!

1. Výčitky nech doma

Vypadal hotel v katalogu mnohem lépe? A bazén o dost větší? Ani moře není zrovna příklad průzračnosti? Hoď to za hlavu! Ušetři svého hříšníka, který vybral tuhle destinaci, všech nářků, jedovatých poznámek nebo dokonce nadávek. On určitě nechce slyšet, že je k ničemu, protože neumí zařídit ani tak primitivní věc. A vlastně, k čemu by to bylo? Už s tím stejně nic neuděláš! Zkus to brát s humorem a dokaž mu, že jsi člověk i do nepohody. Takový, kterého tyhle věci nerozhodí. Bude si tě tam o to víc hýčkat, to nám můžeš věřit!

2. Věnuj mu svobodu. A on zase tobě

To, že jste se někam vydali spolu, ještě nemusí znamenat nonstop kontakt. Každý z vás může mít o odpočívání zcela jiné představy. On chce jít zkusit vodní lyže, ale tebe na ně moc neužije? Navíc ti zbývá dočíst v knize poslední kapitolu a už se vidíš na lehátku s koktejlem? No a? Nech ho jít a ty se zařiď podle svého. Budete se na sebe o to víc těšit a ještě si při večeři povyprávíte zážitky. No stres.

3. Vykašli se na harmonogram

Celý rok musíš dodržovat termíny, pravidla, předpisy a tvoje polovička zrovna tak. Dopřej si alespoň tady ten luxus, nemuset se ničemu podřizovat. Co na tom, že snídaně se podávají jen do deseti dopoledne? Tak ať! Ranní sex ve sprše je lepší, než se futrovat již oschlýma rohlíkama v hotelové restauraci. Kašli na ně. Nenech se ničím svazovat. Buď spontánní a uvolněná. Třeba tahle tvoje nová stránka bude pro tvého spolucestovatele příjemné překvapení, na které ještě milerád zavzpomíná. V dobrém, jak jinak!

4. Ztrať se

Jestli si fakt netroufneš nechat veškeré mobily, tablety a počítače doma, zkus být alespoň natolik statečná, že je necháš vypnuté. A jemně to naznač i svému miláčkovi. Na veškerou elektronickou komunikaci se prostě vyhlašuje embargo! Už žádné významné pohledy, že mu ten krám zase zvoní. A on zas nebude v nervech z tvých nočních telefonátů kamarádkám. O tom, že místní plavčíci jsou sexy, si poklábosíte až po dovolené.

5. Dej sbohem nudě

Pokud jste oba dva workoholici a najednou nemáte do čeho píchnout, může se stát, že se dostaví ponorka a „šok“ z náhlého nicnedělání. Pak přicházejí dohady o malichernostech. Kdo před odjezdem zapomněl zalít kytky? Kdo nevytáhnul televizi ze zástrčky? Důvodů k výměně názorů je snad milion. Ale protože i ty chceš o prázdninách hlavně klid, jistě vymyslíš nějaký program, aby k něčemu takovému vůbec nebyl prostor. Upoutal tě v recepci leták na poznávací výlet po památkách? Nebo na skok padákem pro páry? Tak co ti brání? Hurá do toho!

6. Snaž se nežárlit

My víme, jak je to těžké. Zvlášť v případě, že jsi prostě žárlivý typ. Vidět partnera, jak pokukuje po vyvinuté blondýně v plavkách, nebo se po ní ke všemu otočí, to je na facku. Ale s tím se holt musí počítat a brát to s rezervou. Vzít chlapa k vodě, kde se to obnaženými těly jen hemží, je jako nechat dítě po zavíračce v cukrárně. Ale pozor, to samé platí i pro tebe! Jestli víš, že si tě ten tvůj přehnaně hlídá, ne abys hodnotila nahlas postavu toho svalovce pod palmou! To je začátek konce! Když už, tak v duchu. A hlavně nenápadně!

Tak co, budou ty letošní prázdniny s partnerem pohádka nebo horor? Jenže, co když jsi zrovna sama, ale i tak toužíš cestovat? Žádný problém! Hoď starosti za hlavu a vnímej, co je okolo tebe. To samé udělala i Julia Roberts ve snímku Jíst, meditovat, milovat a rozhodně toho nelitovala. Mrkni na ukázku z filmu, který je inspirovaný skutečnou událostí! Třeba i na tebe čekají o těchto prázdninách zážitky i láska…

A na jaké prázdniny vzpomínáš ty? Myslíš, že je lepší trávit je s partnerem, nebo je mnohem jednodušší, když člověk na cesty vyrazí sám?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

28.5.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist