Kdy je ta pravá chvíle se na něj vykašlat

Každá z nás už někdy nějakého svého „ex“ opustila, nebo to minimálně prožívala s kamarádkou. Ať tak či onak, rozchod není nic příjemného a snad nikdo jej záměrně nevyhledává. Někdy si o to ale chlapi vyloženě říkají a pak nezbývá, než se na ně vykašlat a jít dál.

Onen okamžik, kdy nastane příhodná chvíle k tomu dát vašemu milému kopačky poznáte tak, že ucítíte silný tlak v žaludku, který jakoby postupoval výš a výš až do vaší hlavy. Zkrátka máte pocit, že každou vteřinou explodujete a v nitru duše doufáte, že každý kousek z vás (vymrštěný tou explozí) zasáhne dotyčného do těch nejcitlivějších míst a velmi bolestivě. Tato dominantní emoce námi začíná cloumat obvykle na základě úplné pitomosti – JENOMŽE!!!

Ona není pitomost jako pitomost. Obzvláště, když se daný zlozvyk partnera nebo jeho povahový rys snažíte opakovaně po „x-té“ řešit, domlouváte mu, zkoušíte to po dobrém i po zlém, mluvíte s ním o tom, že vás to štve, pak zase zkoušíte (mužům daleko bližší) znakovou řeč a prehistorické posunky, doprovázené skřeky… a marně. Když už to vypadá nadějně, přijdete domů a on to udělá znovu. A co vlastně konkrétně?

Často se jedná o pokládání špinavých příborů mezi čisté, odkládání věcí tam, kam prostě nepatří, otáčení se po jiných, jen aby působil jako dravec (přičemž naopak působí jako smrt, která bere všechno)… Je toho hodně. Tohle všechno ale většinou není důvod k rozchodu, i když toho vás to štve, a většina moudrých žen to bere jako kurz sebeovládání a zušlechťuje tak svého ducha.

článek

Pojďme se ale podívat na ty situace, důvody a okamžiky, kdy už je opravdu pravá chvíle pustit ho k vodě a zapomenout.

1. Neustále se vás snaží předělávat k obrazu svému, své matky a nebo v horším případě své bývalky. V tomhle případě nezbývá, než mu rázně vysvětlit, že očividně nejste jeho typ a tudíž nechápete, proč si s vámi vůbec začínal – ať si dál hledá „slečnu dokonalou“.

2. Je extrémně podezíravý a žárlivý. S takovými muži není radno si zahrávat. Obvykle tyto povahy spějí k tomu, že si na vás vytvoří závislost a z lásky se stane majetnická záležitost. Až mu budete dávat kopačky, dejte si záležet, aby to bylo na místě, kde je víc lidí a ideálně ve chvíli, kdy bude mít on vcelku dobrou náladu. Raději vše vysvětlujte jako by byl malé dítě, alespoň se tak vyhnete psychickému vydírání sebevraždou apod.

3.  Je nespolehlivý a nezodpovědný. Taková ta bohémská rozpustilost, která se vám z počátku zdála roztomilá, už vás začíná dohánět k šílenství. Máte pocit, jako byste házela hrách na zeď, neboť cokoliv vyřknete a o cokoliv požádáte, byť by to bylo otázkou života a smrti – budou vaše slova náležitě ignorována.  S takovým  mužem není zase složité se rozejít, jelikož vás zřejmě nebude brát vážně. Otázkou je, jak zareaguje takový svobodomyslný bohém tehdy, jakmile si vážnost situace uvědomí.

4. No a závěrem jedna z nejhorších „morových ran“ ovšem úplně nejčastější případ – Je úplně jiný, než jaký se původně zdál být. Nejhorší je, že existují muži, u kterých jejich pravou tvář poznáte až poté, co se do nich zamilujete. Mají na to asi radar nebo co, každopádně potom už není tak lehké říct si: no tak to teda není pro mě! Ať už je to případ neandertálce, který se vydržel chovat jako člověk ten jeden měsíc intenzivního randění, nebo je to skrytý šovinista, pro kterého budete vždy méněcenná, ačkoli vám kdysi okázale projevoval nehynoucí úctu a obdiv. Chodil s vámi do kina, divadla, na procházky, a teď ho zajímá už jen fotbal a aby měl uvařeno? No, to se taky stává. Namísto  sladkého „Marie nebo Maruško“ se z obýváku začíná ozývat „Máňo, Mařeno, Mařka“ a v nejhorším případě „Ty voe, pocem to musíš vidět“. Kopačky takovému muži pro jistotu dejte ihned, jakmile zpozorujete jakýkoliv, byť sebemenší příznak tohoto „balíkovského“ chování. Nevyplácí se riskovat. A jak to provést? Dejte mu lahev piva do jedné ruky, do druhé mu vložte šišku salámu, zapněte ČT4sport a řekněte, že jdete ke kamarádce. Než spořádá salám, vypije pivo, vyspí se, probere se a zapne zbytky mozku, vy už budete dávno „za humny“.

Foto zdroj: profimedia.cz

22.9.2014 12:00| autor: Lucie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist