Jak to zařídit, aby tě přátelé zbožňovali?

Některá přátelství jsou jako letní lásky. Jsou krátká a intenzivní a voní po dobrodružství, jiná jsou stálá, pevná jako skála a barevná jako duha. Jak být super kamarádkou a jak poznat, že to s tebou tvá kámoška myslí opravdu vážně?

pratele-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Přátelství je jako partnerství. Některé z nás mají to štěstí a tu nej kamarádku potkají už v mateřské školce, pro jiné z nás je „projekt“ hledám nejlepší kámošku celoživotním tématem. Jak si kamarádku, když už ji konečně najdeš, udržet? A jak dosáhnout toho, aby tě přátelé zbožňovali?

Buď otevřená

Novým podnětům, neznámým situacím a novým lidem a to především ve skutečném životě. Nejen na sociálních sítích.

Buď opravdová

Jedině když jsi opravdová a na nic si nehraješ, tak jsi uvěřitelná a lépe čitelná. Těžko budeš přesvědčivá, když tvoje pusa bude říkat ano a celé tvoje tělo se bude odvracet a říkat ne. Řiď se srdcem a neuděláš chybu.

Vnímej signály

Pro někoho je obtížné navázat kontakt, proto buď vnímavá ke svému okolí. Někteří lidé touží po seznámení, ale neumí si o to říct a tak vysílají jemné signály a doufají, že je tvůj přijímač zachytí. Přehlížením se můžeš připravit o nezapomenutelné zážitky.

Nesuď a neodsuzuj

Neodsuzuj člověka hned proto, jak vypadá, nebo jak se chová. Každý máme svůj osud a často je příběh podivínů fascinující. Jejich posty na sociálních sítích hltáme a když je potkáme ve skutečném životě, posmíváme se jim. Každý z nás hledá v životě štěstí a porozumění a každý se něčím trápí. Buď tolerantní!

Podporuj a povzbuzuj

Opravdový přítel je jako skalní fotbalový fanoušek. Je stále s tebou i když už páté ligové kolo prohráváš a tvoje forma je zrovna na 20 % standardní výkonnosti. Podporuje všechny tvoje bláznivé nápady a nikdy ti neřekne: „To nedokážeš.“

Naslouchej

Tím, že o věcech, které už třeba dávno tušíme, mluvíme, tím si je uvědomujeme. A to často stačí k nastartování změny. Naslouchej příběhům svých přátel s plnou pozorností tak, jako jsi jako dítě poslouchala pohádky. Nehledej podobnosti se svým životem a se svým příběhem a nevnucuj je kamarádce hned jak klesne hlasem za poslední větou. Někdy tvůj přítel nepotřebuje slyšet žádná moudra, potřebuje se jen vypovídat.

Neraď

Zkus jeden den dávat rady pouze, budeš-li o ně výslovně požádána. Osvoboď se od potřeby šířit moudra na všechny strany a zachraňovat svět. Kdo chce znát tvůj názor, řekne si o něj. Přijmi odvrácenou stranu dobře míněné rady, a sice, že nevyžádanými radami se ráda chlubí ta tvoje část, která se snaží vypadat lepší před ostatními. Nikdo nemá recept na život a nikde není psáno, že řešení, které zafungovalo v podobné situaci tobě, je to pravé pro tvého přítele. Nejúčinnější řešení jsou ta, na která si přijdeme sami.

Nesrovnávej se

Měj se ráda taková jaká jsi a pak budeš schopná mít ráda i svoje přátele takové, jací jsou. Neustálým srovnáváním zaséváš semínka žárlivosti a nepřejícnosti a odtud je to už krůček k zášti a nenávisti. Nezapomeň, že energie, kterou vysíláš, se k tobě vrací jako bumerang.

Přej a nezáviď

Získala tvoje kamarádka práci snů? Podařilo se jí odcestovat na místa, po kterých vždy toužila? Buď šťastná a nasaj kousek atmosféry úspěchu a vůně dálek tím, že se budete společně radovat, půjdete na nákupy, nebo jí uspořádáš malou oslavu. Řiď se heslem, dneska ona a zítra třeba já.

Autorka článku je koučka a facilitátorka. Mrkni na její web www.zivotnimapypraha.cz, sdílej článek na facebooku nebo si ji přidej do přátel.

Text: Adéla Stolaříková

Foto: Profimefia.cz

28.7.2017 4:00| autor: Adéla Stolaříková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist