Existuje čisté přátelství mezi mužem a ženou? Pouze v jednom případě!

Opravdu si myslíte, že mezi vámi a vaším kamarádem jde pouze o čisté přátelství – bez postranních úmyslů nebo sexuálního napětí? No, vědci to vidí jinak! Přátelský vztah mezi mužem a ženou prý v žádném případě neexistuje! A výjimka potvrzující pravidlo existuje jenom jedna!

„Přátelili jsme se asi něco přes pět let. Tenkrát by mě nikdy nenapadlo, že mezi námi k něčemu dojde,“ svěřuje se osmadvacetiletá barmanka Leona s tím, že jednoho dne se s kamarádem trochu opili u ní v baru a skončili v posteli.

„Druhý den to bylo hrozně trapné, ale vyříkali jsme si to a Tomáš se přiznal, že jsem se mu vždycky líbila,“ dodává Leona, která popisuje klasický případ toho, když jeden má čisté úmysly přátelství, ale ten druhý to vidí trochu jinak… A že těch „druhých“ ale je!

Kamarád taky rád. Téměř vždy 

Americká univerzita zveřejnila v týdeníku Scientific American zajímavou anketu, jejíž výsledky se opírají o zpovědi několik stovek mužů a žen. Ti měli popsat, jak si představují přátelství mezi mužem a ženou, a zda pochybují o jeho existenci.

Většina dotázaných sice potvrdila, že kamarádství mezi „Adamem“ a „Evou“ je možné, ale jenom v případě, že se jedná o jakousi „časovou výplň“, tedy přechodné období, například když truchlíte po rozchodu, ale ještě nemáte vyhlídnutý nový objekt.

Pak se takové přátelství hodí, a je hodně pravděpodobné, že aspoň chvíli nemají jeho aktéři postranní úmysly. Ovšem pozor, jedná se opravdu jen o krátké období! Na tom se shodli téměř všichni oslovení! Napadá vás, proč mají přátelé tak vymezený čas? Kdo to všechno kazí? Přísloví, že „za vším hledej ženu“, tentokrát neplatí!

článek

Která tichá voda břehy mele?

Muži jsou těmi, kdo začínají cítit ke svým kamarádkám něco víc. I na tohle „kápli“ vědci díky studii! Taky odhalili, proč hranici vztahového Rubikonu překračují jenom zastánci pánských řad. Prý kvůli tomu, že si myslí, jak po nich jejich kamarádky touží a chtějí se s nimi milovat!

A pozor, to všechno bez ohledu na to, jestli jejich domněnky skutečně odpovídají realitě! Co k tomu říct? Muži si zkrátka myslí, že jsou neodolatelní!

Kdy to může fungovat?

I když nás některé mužské myšlenkové pochody vskutku fascinují, je fér připustit, že všechny pány nelze házet do jednoho pytle. Výzkum také vypátral, jaká skupina „narušitelů“ je ze všech nejhorší. Potvrzuje se, že pozor si máte dávat hlavně na svobodné muže! Ti neumí držet svoje city ke svým známým na uzdě!

Odborníci se nechali slyšet, že existuje jediná možnost, kdy přátelství mezi mužem a ženou funguje. Když ti dva dotyční žijí ve spokojeném manželském svazku. Jinak ani ťuk!

A jak to vidíte vy? Vyznal vám někdy kamarád lásku, nebo jinak překročil hranice? Napište nám o tom pod článek. Těšíme se na příspěvky! 

Foto zdroj: profimedia. cz

11.9.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist