Upíři kolem nás aneb Zbavte se vysavačů životní energie

Stává se vám, že se v přítomnosti nějakého člověka cítíte špatně? Máte pocit, že po setkání s ním jste mnohem unavenější a bez energie a přitom si vlastně nedokážete vysvětlit proč? Rozhodně nad tím nemávejte rukou. Naopak. Věnujte těmto pocitům pozornost. Nejspíš máte před sebou energetického upíra.

Typy energetických upírů

„Měla jsem kamarádku Kláru. Neustále si na něco stěžovala. Nikdy jí nebylo nic dost dobré. Ze začátku našeho přátelství jsem si myslela, že prostě měla v životě smůlu a chtěla jsem jí pomoci některé problémy vyřešit. Jenže si stěžovala pořád stejně a nakonec se to všechno začalo obracet proti mně. Vyčítala mi, že jsem jí poradilo to či ono a pak to nevyšlo tak, jak si ona představovala,“ líčí svoje trampoty s jednou upírkou čtyřicetiletá Romana. Dodává ještě, že jednoho dne dostala vztek a jednoduše s kamarádkou přerušila veškeré styky. Měla pocit, že ji vysává a usoudila, že jí bez ní bude líp. Člověk, který se lituje, je jenom jedním z druhů upírů. Mezi další patří zastrašovatelé, kteří se svojí agresí snaží vyvolat dojem strachu stylem: Musíš se mi věnovat, jinak ti ublížím. Může také vyhrožovat agresí vůči sobě jako vydíracím manévrem. Kritik zase jakýmkoli způsobem nabourává vaše sebevědomí a snaží se vyvolat pocit méněcennosti. Poslední a asi nejméně škodný typ upíra se chová jako naprosto nezúčastněný pozorovatel, který vždy nechává všechno na ostatních a sám si šetří energii.

Zbytečně nenavazujte kontakt

Jak bojovat s těmito typy lidí? Pokud se s nimi necítíte dobře, omezte kontakt na nezbytné minimum. Nepouštějte si takového člověka k tělu. Pokud je vám styk s ním nepříjemný, braňte se mu. Pokud vám kontakt s ním nevyhovuje, v klidu, ale důrazně a dost jasně se omluvte a odejděte. Vytvořte si kolem sebe jakousi energetickou bublinu, vajíčko. V duchu si ji představte. Zjistíte, že je velmi silná a pomáhá vám se chránit. Stojí kolem vás jako zeď a nedovolí, aby se negativní emoce dostaly dovnitř. S upírem diskutujte jenom v okamžiku, kdy jste si jisti, že vaše bublina je pevná. Noste krystaly na krku, ty zvyšují vaši energetickou obranu. Díky nim si vytvoříte odstup a budete v kontaktu s upírem silnější.

článek

Zkuste také překřížit nějakou část svého těla. Nohy, ruce na prsou, nebo stačí i pouhý ukazováček s prostředníčkem. Symbol kříže pomáhá ochraně, a to i u lidí, kteří se problémem energetických upírů nikdy nezabývali. Když se cítí ohroženi, jednoduše neverbálně reagují tím, že zkříží ruce na prsou a zaujmou tak obrannou pozici. Snažte se také pravidelně a zhluboka dýchat. S nádechem přijímat energii, s výdechem dostat všechno špatné pryč. Vyvarujte se očního kontaktu, zbytečně s upírem nediskutujte a neotvírejte se mu citově.

Zvyšujte si svoji obranyschopnost

Vždy ale není všechno tak jednoduché. Může se stát, že se energetický upír vyskytuje klidně i ve vašem nejbližším okolí. Kolegyně na pracovišti, se kterou musíte denně spolupracovat. Člen vaši rodiny nebo dokonce váš partner. Vy nemůžete, nebo třeba také nechcete se takového člověka vzdát navzdory tomu, že vás jeho přítomnost hodně vysává. U partnera například proto, že ho milujete. Vaše okolí navíc dotyčného vůbec nemusí vnímat stejně jako vy. Energetické interakce mezi nimi jsou jednoduše jiné, takže se dvojice lidí vzájemně vnímají jinak. To, co u dotyčného působí nepříznivě na vás, nemusí někdo jiný vůbec registrovat. Vaším úkolem proto je naučit se negativním emocím a vyčerpání účinně bránit. Pracovat se svojí energií tak, abyste jí měli dostatek a nechyběla vám. Používejte výše uvedené metody. Pokud s upírem žijete nebo bydlíte, snažte se také vytvářet si nějaké samostatné aktivity mimo domov, které budou posilovat vaše sebevědomí a obranyschopnost.

A co vy? Máte zkušenosti s energetickými upíry? Jak se jim bráníte?

Foto zdroj: profimedia.cz

5.8.2014 10:00| autor: Helena Stejskalová
Více o tématu: Téma vztahyvysavač

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist