Neklape ti vztah? Možná ti ho ničí nejlepší kamarádka

Bez kámošek se obejde asi málokdo. Svěřujeme jim svá největší tajemství a často k nim chodíme pro radu. Jenže ne všechny si takovou důvěru zaslouží! Co když máš ve svém okolí kamarádku, která ti úmyslně šlape po lásce?

Konečně jsi poznala chlápka, se kterým se cítíš skvěle ve všech směrech. Single život jsi pověsila na hřebík a teď si užíváš všech výhod, které partnerství přináší. Jenže se pořád nemůžeš zbavit pocitu, že ti to kamarádka vůbec nepřeje! Poznáš ji v těchto bodech? Pak výstražné znamení bliká na poplach. Jak se projevuje nepřítel?

1. Stále kritizuje nový objev

„Prosím tě, co na něm vidíš? Nezahazuj se s ním, máš přece na víc!“ Takhle nějak to vypadá v praxi. Při každém setkání posloucháš, že ten tvůj není hezký, vydělává málo peněz a vůbec se k sobě nehodíte. Projevit názor je sice fajn, ale všeho moc škodí. Nepotrvá dlouho a začneš se sama sebe ptát, jestli dotyčná náhodou nemá pravdu. A to je začátek konce…

2. Vyžaduje veškerou pozornost

Kamarádka jaksi neakceptuje, že do tvého života vstoupil někdo nový a chceš s ním trávit čas. Příklad za všechny? Jakmile uprostřed rande neodpovídáš na zprávy ani nebereš telefon, napíše ti něco v tom smyslu, že na ni kašleš. Asi tak dvakrát za hodinu! Jó, takhle podpora fakt vypadat nemá. Tohle zavání spíš psychickým vydíráním.

3. Nedává si pozor na jazyk

Tuhle jste se v obchoďáku potkali všichni tři. Odběhla sis pro pečivo a nechala tam Davida s Klárou o samotě. A chvilka nepozornosti tě přišla pořádně draho! V mezi čase se ta potvora „prořekla“, že jsi se svým ex byla zasnoubená a na vánočním večírku ti kolega vyznal lásku. Holka, teď máš co vysvětlovat. Opravdu se ti tohle zdá normální?

4. Flirtuje s tvým přítelem

Proč nutně dělit čas mezi přátele a vztah, když můžete zajít na skleničku společně, že? Za normálních okolností v pořádku. Jenže jak po pár dvojkách kámoška odhodí svetr, vypne hrudník a vysílá lovecké signály, něco tady smrdí. O tom, že smolí na kousek ubrousku své telefonní číslo rtěnkou, ani nemluvě.

5. Chce tě do něčeho namočit

Kámoška vyznává sex na jednu noc a přesvědčuje tě, ať to zkusíš? Že už nejsi sama, vůbec nebere v potaz! Tenhle druh manipulace je předem vypočítaný kalkul. Kdo by z toho těžil nejvíc, kdyby ses nechala ukecat a noční dobrodružství časem prasklo? Hádat můžeš dvakrát…

Jsou ti tyhle řádky povědomé? Možná je čas zamyslet se, zda ti přátelství za všechny potíže vůbec stojí.

Proč to dělají holky holkám?

Co za rivalitou vlastně stojí? Dobrá otázka. Důvody mohou být různé. Vede samozřejmě žárlivost, závist, nebo snaha trumfnout tě na celé čáře. V každém případě z toho nic dobrého nekouká. Na to vezmi jed! Chceš to riskovat a pošlapat si vlastní štěstí? Nebo vezmeš kámošku do parády a vysvětlíš jí, že tudy cesta nevede?

Narušila někdy přítelkyně tvůj vztah? Poděl se s námi o své zkušenosti v diskuzi pod článkem! A pokud tě otevírání starých ran hodí do depky, mrkni na film, který se přátelství týká. Takhle nějak to totiž má vypadat! Jde o snímek Jedna za všechny, kde zazářila Cameron Diaz. A slibujeme ti, že se neskutečně pobavíš! Tady je trailer…

A jak ještě poznáš, že máš kolem sebe fakt „nejlepší“ kámoše? To když dopadneš, jako v naší fotogalerii a oni tě nejenže nedopraví do postele, ale ještě si tě vyfotí a postnou to na instagram nebo facebook. 

Foto: Shutterstock.com, instagram.com, facebook.com

27.2.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist