Jak poznat, že kamarádství vydrží? 5 vlastností kamarádky, která tě nikdy nezklame

S přátelstvím je to jako se vztahy. I to, které má slibný začátek, může skončit karambolem! Chceš si kamarádku prověřit včas, abys jednou nebyla zklamaná? Soustřeď se na její chování, to je nejlepší ukazatel!

kamaradstvi-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Vybudovat dlouhé, zdravé a pevné přátelství není žádná sranda. Málokteré totiž odolá všem nástrahám a úskalím běžného života! Potvrzují to nejen naše zkušenosti, ale i psychologové.

Ti se shodují na tom, že jen jedno z deseti kamarádství opravdu „vydrží“, ať už si při jeho zrodu zúčastnění slibují cokoli. Jak tedy poznat, jestli i ty neplýtváš časem na člověka, ze kterého nic dobrého nekouká? Poměrně snadno – existují totiž vlastnosti, které má jen skutečně dobrý přítel. Jak se takový TOP kámoš projevuje?

Respektuje, když se vaše společné zájmy rozcházejí

Ano, spolehlivý parťák do nepohody uznává a respektuje tvé zájmy, i když jemu samotnému nic moc neříkají. Nedělá si z tebe legraci, že chodíš do fitka, zase držíš dietu, sleduješ po večerech romantické telenovely nebo si píšeš deník. Zkrátka tě bere takovou, jaká jsi, a nesnaží se tě v ničem omezovat. Proč by taky měl, když je rád, že děláš něco, co tě baví?

Nepřivírá oči, když je něco špatně

Přátelé by se měli podporovat, o tom žádná. Dobrý životní „spoluhráč“ se s tebou podělí o své obavy, jakmile uvidí, že se řítíš do maléru. Pochopitelně ti nebude nadávat, ani ti nic vyčítat. S citem a pochopením rozloží karty na stůl a všechno s tebou probere, aby sis mohla dostatečně uvědomit následky svého rozhodnutí. Co si budeme povídat, objektivní pohled někoho, kdo tě zná jako svý boty, vůbec neuškodí…

Raduje se z tvých úspěchů

Když se ti povede něco hodně velkého, komu zavoláš jako prvnímu? Jestli tě automaticky napadne jméno nejlepší kámošky, která s tebou oslavuje každou důležitou událost, je to dobré znamení. Vždyť přesně tohle dokonalý společník dělá – raduje se, že se ti daří, nepodléhá závisti a upřímně ti to přeje. A to i bez ohledu na to, že momentálně sám neprožívá nejlepší období.

Nežárlí na to, že máš vztah

Nemáš teď tolik volného času, protože jsi samé rande a užíváš si zamilovanosti plnými doušky? Pokud to „prošlo“ i u tvé kamarádky, která tě naprosto chápe, drž se jí zuby nehty. Je to známka toho, že si na tebe nedělá nároky, není sobecká a nebude ti nový vztah rozmlouvat, ani na něm hledat zbytečné mouchy. Tomu se říká harmonie.

Dokáže mlčet a nic nedělat

Kde je psáno, že dvojka spolu musí pořád něco dělat? Občas je super jen tak posedět v parku a rozjímat. Nebo sledovat film, poslouchat hudbu, meditovat… Máš vedle sebe někoho, kdo takové „nicnedělání“ rád provádí s tebou? A užívá si ho úplně stejně, jako ty? Pak si vážně můžeš gratulovat, protože to vypadá, že tohle přátelství je navěky!

A když jsme u těch kámošů, podívej se také na video. Tam zjistíš, kdo s kým peče ve světě celebrit!

Kolikrát ses už v nějakém kamarádství spálila? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. A přidat můžeš i info, jestli naší specifikací dobrého přítele někdo ve tvém okolí prošel, na to jsme extra zvědaví!

Foto: Shutterstock.com

10.8.2020 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist