Co dělat, když se pohádáš se svou nej kámoškou? Dej tomu čas a nauč se odpouštět

Jste spolu nejlepší přítelkyně už od školy? Nebo třeba jen pár let, ale víš, že by za tebe dala ruku do ohně a ty na ni nedáš dopustit, ale najednou přijde hádka jako hrom. Řekly jste to, co jste neměly, nebo v tom hraje roli dokonce chlap, výsledek je stejný, z nejlepších kamarádek jste rázem největší sokyně.

argument-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Hádky s kámoškou - jak je ustát?

Tak za prvé bys měla mít na paměti, že hádky jsou normální a nejvíce se hádáme s těmi, ke kterým máme nejblíž. Proto není divu, že rozepře se vkrade i mezi tebe a tvou kámošku. Vztahy jsou prostě složité, a to i přátelské, a proto je nutné o ně pečovat. Poradíme ti, co udělat, když si s kámoškou vjedeš do vlasů.

To chce klid

Pohádaly jste se dnes odpoledne a ty už večer přemýšlíš, co s tím a bojíš se, že už spolu nikdy nepromluvíte? Dej tomu čas. A to hlavně v případě, že se ona zlobí na tebe, a je jedno, jestli právem, nebo neprávem. Neřeš to hned. Pokud jste opravdu nej kámošky, tak ona moc dobře ví, že se na tebe může spolehnout, ale chce to pár dní klidu. Určitě to nespravíš tím, že ji budeš bombardovat telefonáty a přísahat, že jsi to takhle vůbec nemyslela a že ti na ní záleží. A čas tomu dej i tehdy, když se ty zlobíš na ni, ještě bys jí chtěla poslat pár peprných SMS, jaká je to fúrie. Druhý den bys toho mohla litovat.

Když naštveš ty ji

Pokud máš máslo na hlavě, tak to budeš muset být ty, kdo udělá první krok k usmíření. Jestli dospěješ k tomu, že jsi ve vašem přátelském vztahu udělala chybu, pojmenuj ji a omluv se. Nikdo není bezchybný a všichni děláme v životě řadu přešlapů. Některé zrady sice mohou dlouho bolet, ale také mohou paradoxně váš vztah posílit. Rozhodně ale na tvou kamarádku nijak netlač. Jestli jsi jí například přebrala chlapa, bude potřebovat moře času, než se rozhodne ti odpustit.

Přečti si také:

Neprávem osočená

Jestli ti vytkne něco, co není pravda, braň se, ale jen jednou a jasně a výstižně. Například vyčte-li ti, že jí jen závidíš, když jí kritizuješ chlapa nebo například novou práci, řekni po pravdě, že si myslíš, že on není pro ni vhodná partie nebo sis všimla, jak jí její práce fakt nesvědčí. Ale dál to nerozpitvávej. Postupuj takhle, i když tě neprávem nařkne například z nějakých pomluv nebo že jí dokonce svádíš partnera. Dej jasně najevo, že to tak není, ale zbytek nechej na ní. To ona musí dospět k tomu, že ti křivdila, a pokud se tak nestane, nejspíše to nebyla pravá kámoška.

Když máte jiný názor

Nemusí v tom být ani nic osobního, abyste byly na nože. Dost možná jste si pustily pusu na špacír ohledně politiky nebo jsi jí řekla, že ti je celá ekologie ukradená a třídit odpad určitě nebudeš, zatímco ona chodí na výpravy do parků a sbírá po cizích lidech odhozené pet láhve. Tady to chce velkou dávku tolerance. Jestli jste opravdové přítelkyně, vykašlete se na nějaké rozbroje ohledně názorů, ať už na svět, politiku, či náboženství. Vyslechněte si od druhé její pravdu, ale nevnucujte si navzájem tu svou. Až čas opravdu prověří, kdo je či není pravá kámoška a většinou se to nejvíce projeví v krizových situacích. A to je pak opravdu jedno, jestli jste si notovaly nad vínem, nebo ne. Možná tě zradí právě kámoška, se kterou jste měly na svět stejný pohled, a naopak tě z průšvihu vytáhne ta, se kterou jste se neshodly ani na výběru kavárny. Proto je zbytečné se hádat jen kvůli názorům.

Mluv o tom

Nemusí to být vyloženě hádka, co udělá rozepři v přátelském vztahu. Možná tě jenom štve, jak tvoje kámoška vždy chodí pozdě nebo máš pocit, že si tě málo váží či svádí tvé idoly, a tak mezi vámi začne narůstat propast. Řekni si nejdříve sama, jestli je to opravdu člověk, který má pro tebe cenu, a o kterého nechceš přijít, a pokud ano, musíš si s ní o tom všem promluvit. Třeba ona některé věci ani tak vážně nemyslí nebo neví, že tě zraňují. Předejdeš tak ošklivým hádkám nebo dlouhým rokům nemluvení.

Jak to vidí naše čtenářky

Pavla (42 let): „Když mi bylo dvacet osm let, zamilovala jsem se do přítele mé nejlepší kamarádky. A svedla ho. Jenže se to Jitka dozvěděla, svému příteli odpustila, ale mně ne. Trvalo přes deset let, než si ke mně zase našla cestu. A stalo se to až poté, kdy ona sama svého teď už manžela podvedla. Jako by si uvědomila, že citům neporučíš,“ vzpomíná Pavla.

Hanka (27 let): „Právě teď nemluvím se svou kámoškou. A je to proto, že mám pocit, že mě neustále shazuje. Podle mě si na mně léčí své komplexy. Nikdy jsem tohle téma neotevřela, jen jsem se s ní přestala stýkat. Nevím, jestli by pomohlo si promluvit,“ váhá Hanka.

Renata (31 let): „Já moc kámošek nemám. Ale ty, co mám, jsou opravdové. Takže když se s jednou z nich pohádám, vždy to obrečím, ale mám trik, jak to vždy spravit. Pošlu jí nějakou naši společnou vzpomínku, ať už fotku nebo třeba nějakou naši společnou píseň a pak si u toho vždy pobrečíme,“ má radu na hádky Renata.

A jaký recept má na šťastný vztah Markéta Hrubešová, se podívej ve videu:

4.10.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist