Svatba jako záruka zdraví? Díky manželství lze předejít mnoha nemocem!

Kdo vstoupí do chomoutu, ten může s klidem zapomenout, kde má jeho doktor ordinaci? Už to tak vypadá. Sezdaní lidé se prý dožívají vyššího věku a mají postaráno o prevenci vzniku srdečních chorob. Také jim nehrozí demence!

svatba-zdravi.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Léto a svatby? To k sobě patří jako nic jiného. Věř, že než dočteš tenhle článek, stovky párů po celém světě si řeknou ono kouzelné „ANO“. A je to dobře! Zamilované dvojice tímto důležitým krokem totiž nezískají jen životního partnera, nové jméno a možná i nějaký ten majetek, snubní prsten jim přináší i hodně překvapivé zdravotní výhody. Jaké jsou vedlejší účinky manželství? Kvůli těmhle asi stojí za to do toho praštit!

Jistota duševního zdraví, kterou nic neotřese

Že samota má na lidský organismus téměř zhoubný vliv, to by ti experti bez váhání odpřisáhli. Znamená to, že svazek – pokud je tedy harmonický, má nějaké zvláštní „schopnosti“? Podle studie britských neurologů, jež byla zveřejněna v magazínu Journal of Neurology, zaručeně ano. Ostatně, takhle by ti to vysvětlili ti, kteří daný průzkum realizovali…

Lidé žijící v dlouhodobých manželstvích jsou nejméně ohroženi demencí. Domníváme se, že je to především proto, že partneři se nutí k častým návštěvám lékaře i užívání léků. Také si navzájem ulevují od psychologického stresu a podporují se ve zdravějším životním stylu,“ vysvětlují vědci z Londýnské univerzity, kteří ke svému postoji došli na základě monitorování 800 tisíc jedinců z Evropy, Asie a Ameriky. Zajímavé, což?

Spolehlivá prevence srdečních chorob

Infarkt myokardu, angina pectoris či trombóza? S trochou nadsázky by se dalo říct, že tyhle vážné komplikace visí nad svobodnými a ti zadaní jsou úplně z obliga. Nedávná americká studie uskutečněná na univerzitě v Pittsburghu totiž naznačuje, že ti, kteří jsou součástí spokojeného vztahu, mají podstatně nižší riziko vývoje kardiovaskulárních chorob. Jak vidno, láska hory přenáší, ale také zabraňuje katastrofám.

Tajemství dlouhověkosti, o kterém dlouho nikdo nevěděl

Lidstvo hledá recept na dlouhý život již celá tisíciletí, přitom ho má doslova po ruce. Není to paradox? Tak jasně, málokoho by asi napadlo, že jeho hlavní ingrediencí je právě manželství – na tenhle objev jsme si museli počkat až do té doby, než na „jádro pudla“ kápnou specialisté z americké Michiganské univerzity. Ti jsou toho názoru, že sezdaní jedinci bývají zdravější, spokojenější a odolnější proti nemocem. Zároveň jim nechybí optimismus, což jsou hlavní důvody, proč se dožívají vyššího věku. Zní ti to bláznivě? Asi nejsi sama, ale pokud to takhle vážně funguje, proč to nezkusit?

Co ty na to? Napiš nám příspěvek do diskuze a svěř se, zda těmto výhodám manželství věříš, jsme totiž zvědaví! A když už jsme u těch svateb, některé jejich momentky fakt nevymyslíš. Pobav se ve videu!

Foto: Shutterstock.com

15.8.2018 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist